Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Adblock Plus vyhrál již pátý soud v řadě. Tentokrát narazily největší německé noviny

Společnost Eyeo vyvíjející doplňky pro blokování webové reklamy vyhrála v Německu již pátý spor. Soud v Mnichově uznal, že provozovatel Adblocku Plus nejedná v rozporu se zákonem. Soudce argumentoval tím, že mezi vydavatelem a čtenářem neexistuje smlouva, která by čtenáře zavazovala tím, aby reklamy musel sledovat. Uživatelé tedy mají právo ji blokovat a využít k tomu dostupných softwarových prostředků.

Adblock Plus si řekne o 30% provizi z odblokovaných reklam

Podobně už Eyeo vyhrálo i nad dalšími velkými vydavatelskými domy Axel Springer, RTL Interactive, ProSieben/Sat1 a Zeit/Handelsblatt. Mluvčí firmy Ben Williams opakuje, že v zájmu Adblocku Plus není zbavit web reklamy obecně, ale pouze té nepříjemné. Přijatelnou reklamu ABP v základním nastavení propouští. U menších webů automaticky, u velkých si Eyeo řekne o 30% provizi.

Tip: Adblock Plus slaví desáté narozeniny. Neslavnější blokátor reklam má již půl miliardy stažení

 

Zdroj: ABP

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Nemám nic proti reklamám, když jsou rozumné. Ostatně člověk vyrostl a pochopil, že pokud nechceme za přístup k serverům platit, tak nějak na svůj provoz a práci lidí vydělat musí. Ten kdo si myslí, že je možné například udržet v provozu server jako je tento a současně mít lidi, kteří se budou aktivně zabývat "novinařinou" a psát sem články, a to všechno zdarma, tak je naivní nebo mladý. Já osobně bych nechtěl pracovat ve společnosti, kde by mě za mou práci nečekal plat. Pochvala potěší, ale z té člověk nájem nezaplatí. V čem však vidím problém jsou reklamy na mobilních webech, kde bohužel stále jsme nevyrostli z dob pravěkých a máme fupy a limity. Dalším problémem jsou pak reklamy, které různě vyskakují na stránce, překrývají vlastní obsah, vydávají zvuky a různě blikají. Takové zrůdnosti nemají na webu co dělat. Naopak statický banner na vrchu stránky nebo na boku mi nijak nevadí a rád takovému webu udělím i výjimku.
Bohužel tento web byl z výjimek odebrán poté, co se zavedla hrůza v podobě Twitter tlačítka, které se objevilo jakmile jsem označil určitý kus textu. Takové prvky osobně pokládám za rušivé a na webu nemají co dělat. Nemám nic pod "share" tlačítky pod článkem, ale aby mi nějaké tlačítko vyskočilo jakmile si označím text - ne, děkuji. Osobně si totiž označuji u delších článků kusy textu aby se mi lépe četlo a oči nepřeskakovaly mezi řádky.

Reklama