Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

AdDuplex s čerstvými čísly: Polovina mobilů s Windows může běžet na desítkách

Agentura AdDuplex, jejíž reklamní systém využívá více než 10 000 aplikací, zveřejňuje nejpřesnější údaje o platformě Windows. Podle aktuálních čísel, která již zohledňují i možnost upgradu telefonů na novější systém vyplývá, že 50,4 % všech aktivních zařízení již má nebo může získat aktualizaci na Windows 10 Mobile, zatímco 49,6 % telefonů běží na starých systémech nebo jsou nepodporované z hlediska nevhodného hardwaru.

Nejpoužívanější telefony
Nejpoužívanější telefony

Windows 10 Mobile najdeme na 15,2 % zařízení, které mají nárok (tedy té polovině). Pro tvůrce univerzálních aplikací to znamená potenciál pro okamžitý až šestinásobný růst platformy.

 

Vezmeme-li v úvahu všechny možné varianty Windows, s 81,1% podílem vede WP8.1. Na druhém místě je W10M s 7,7% zastoupením, následují WP8.0 s 7,4% a WP7.x s 3,9% podílem. Bez obavy můžeme říci, že telefon s Windows = Lumia. Telefony Nokie a Microsoftu tvoří 97,2 % všech aktivních smartphonů této platformy.

Nejrozšířenější značkyNejrozšířenější systémy
Nejrozšířenější značky a systémy

Celosvětově nejrozšířenějšími telefony jsou levné (a staré) Lumie 520 a 535, obě mají 12% podíl. Z „novinek“ se výrazně prosadily akorát Lumia 640 a 640 XL, které mají dohromady 11% zastoupení.

Zdroj: AdDuplex

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama