Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Alcatel představil chytré hodinky pro rodiče, můžou díky nim šmírovat své děti [CES]

Na začátku roku se už tradičně pořádá i americký veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas a téměř žádná technologická společnost světového jména si ji nenechává ujít. Proto na ni letos nechybí ani francouzský Alcatel. Ten představil i jednu novinku z chytrých hodinek, ocení jej především rodiče, protože díky nim budou moci mít naprostý přehled o tom, kde se zrovna jejich capart pohybuje. Mají totiž GPS.

Dítě z toho ale asi nebude moc nadšené a není divu. Také by se mi moc nelíbilo, kdybych byl pod neustálým dohledem a rodiče mi mohli kdykoliv zavolat a zeptat se mě, proč jsem někde, kde nemám co dělat. Noční můra George Orwella v praxi.

 

Hodinky ale krom neustálého monitorování budou zvládat oboustranné hovory v 2G síti. Dítě ale bude moci z hodinek zavolat jen pěti předem navoleným číslům a samotné volání má sloužit především pro výjimečné stavy nouze.

Samotné hodinky jsou vodotěsné a chlubí se certifikací IP65. Rozumějí si s Androidem 4.3+ nebo iOS 7+ a sám Alcatel jako cílovou skupinu vidí rodiče s dětmi mezi pěti až devíti lety. Pro takovou věkovou skupinu ostatně hodinky i designoval a na trhu budou k mání od letošního dubna na ve většině Evropy. Cenu ale zatím Alcatel nezveřejnil.

Zdroj: Alcatel

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama