Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Apple iCloud používá téměř 800 milionů uživatelů, Apple Music 11 milionů

Apple statistiky svých služeb nezveřejňuje příliš často. Udělal však výjimku v rámci podcastu The Talk Show. Během něj Tim Cook sdělil zajímavá čísla okolo počtu uživatelů iCloudu, iMessages a také Apple Music.

Apple Music aktuálně používá okolo jedenácti milionů uživatelů a nepotvrdil se tak očekávaný masivní úbytek po skončení tříměsíčního období, které první uživatelům vypršelo na konci září. Konkurenční Spotify je na tom ale stále řádově mnohem lépe.

Cloudové úložiště iCloud používá 782 milionů uživatelů, což je v přepočtu zhruba 78 procent všech uživatelů jablečných systémů. To ale Tim Cook vysvětloval především tím, že mnoho z nich vlastní více než jedno zařízení. Jablečná společnost totiž před pár týdny pokořila milník jedné miliardy aktivovaných iPhonů, iPadů, iPodů Touch, Apple TV a Apple Watch. Odtud tedy pochází oněch 78 procent.

iPhone 6s Smart Battery Case
Podle Tima Cooka se daří také iMessages a Apple v největší špičce rozešle během jedné vteřiny přes 200 tisíc zpráv. CEO ale nijak nekomentoval dřívější spekulace o možném příchodu klienta na Android. Tim Cook se ale vyjádřil k nedávnému kritickému komentáři Walta Mossbera z The Verge, ve kterém Applu vyčítal jeho špatné desktopové aplikace a služby. Podle Cooka za to může vysoká meta Applu, jež ještě společnost každým rokem posouvá. Pochybení však nepřipustil.

 

Zdroj: Apple Insider

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Rozdíl mezi 11 miliony uživatelů Apple Music a cca. 20 miliony platících (ale i 75 - 80 miliony vč. neplatících) uživatelů Spotify je sice hodně velký, ale nazývat to řádovým rozdílem je mírně přehnané. Navíc Apple postupně náskok Spotify snižuje. Vždyť jen oproti údajům před měsícem tam mají o milion lidí víc a tímto tempem by mohli být na konci roku se Spotify na srovnatelných počtech (i když moc nevěřím, že by jim to tempo růstu vydrželo). Určitě bude ale velmi zajímavé sledovat, jaká situace za ten rok (dva, tři, ...) bude. Spotify začalo mít se svojí neplacenou službou drobné problémy již minulý rok, takže pokud se držitelé autorských práv rozhodnou svá díla z neplacených služeb stáhnout, Spotify by to mohlo docela rychle potopit. Apple má proti nim sice výhodu v tom, že nejsou závislí na půjčkách na provoz, ale zase běžně neudržují služby, které prodělávají.

Reklama