Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Apple má skvělé hudební studio do kapsy. Aktualizoval mobilní GarageBand a uvedl nový rekordér

Jablečná firma měla vždy velmi blízko k hudbě. Její profi editor Logic Pro je ve světě pojmem, naopak GarageBand naučil stříhat a mixovat muziku i začátečníky. A právě povedený GarageBand je již čtyři roky dostupný i pro mobily a tablety. Tento týden dostal velkou aktualizaci, která jej povýšila na verzi 2.1 a přinesla hromadu novinek.

 

Přibyl editor Live Loops pro DJ úpravy pomocí gest. Apple doplnil knihovnu o 1200 zvuků a smyček. K virtuálním nástrojům přibyly bicí. Nově je možné upravovat najednou až 32 stop. Seznam změn a úprav je ještě delší. Aktualizace je pro stávající uživatele zdarma. Ti noví si mohou GarageBand i nadále koupit v App Storu jen za 5 eur.

 

Kromě toho Apple vydal zdarma úplně novou aplikaci Moje melodie (Music Memos), která slouží jako hudební rekordér. Zaznamená zpěv i hru na nástroje. Dokonce obsahuje i kytarovou ladičku. Ke zpěvu, hře na kytaru nebo piano umí automaticky vložit basovou kytaru a bicí. Záznam je pak možné snadno upravit, hodnotit, štítkovat, poslat do jiných aplikací nebo na web.

Na přiložených videích jsou obě aplikace vidět v akci. Pohrál si s nimi Dan Ackerman, hudebník, DJ a také redaktor Cnetu.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Jen takové malé upřesnění: Program Logic není od firmy Apple, ale od německé firmy Emagic (v té době byl ještě i pro Windows). Firma Apple ho pak v roce 2002 koupila a verzi pro Windows tak samozřejmě "zařízla".

Reklama