Apple si nechal patentovat nový typ víceúčelových sluchátek. Nápad nemá chybu

Některé myšlenky není snadné vyslovit, ale když se jednou objeví, skoro každý přemýšlí, proč s něčím tak nápaditým a přitom jednoduchým nepřišel sám. To je přesně případ nového typu sluchátek, která si nechal patentovat Apple. K novým iPhonům nebo iPodům sice začal dodávat značně předělaná sluchátka s mnohem lepší kvalitou zvuku, ovšem nápad, který si nechal patentovat nyní, jde ještě o pořádný kus, alespoň co se invence týká.

Patent sluchátek Apple

Tentokrát nejde o žádné špunty nebo pecky, ale o poctivá sluchátka s obroučkou přes hlavu. Zajímavá jsou na sluchátkách ale především jejich mušle. Ty totiž dokážou fungovat ve dvou módech. Klasičtější způsob zná každý a běžně se dnes používá. Zvuk vám jde prostě a jednoduše ze sluchátek do uší. Mušle na prototypu těchto sluchátek ale jdou také přetočit a tímto způsobem se z nich stanou jednoduché reproduktory. S jedním výrobkem tak můžete využívat soukromější poslech, ale klidně spustit i hlasitější produkci.

Aby u sluchátek omylem nedošlo ke spuštění hlasitějšího módu, když je budete mít zrovna nasazené na uších, budou obsahovat speciální senzor, který pozná, že jsou sluchátka zrovna na uších.

Měli byste o podobný typ sluchátek zájem? My je považujeme za skvělý nápad a doufáme, že je někdy budeme moci vyzkoušet.

Zdroj: patentlyapple

Reklama

 

 

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

To budu jako vyhrávat na ulici? Nějak jsem to nepobral. Pokud chci poslouchat nejen já, využiji reproduktory, které nabízí vyšší kvalitu.
Něco osekaného má sennheiser na sluchátkách px 100, kdy je můžete otočit o 90°, ale to je jen kvůli tomu, že je možné je pak pohodlně zabalit na cesty.

Dobrý den, sluchátka fungují ve dvou módech, záleží jakým směrem je máte otočená. Takže klidně můžete vyhrávat i na ulici. Jaká bude kvalita reprodukce si ještě budeme muset chvíli počkat:-)

Tento koncept tu uz bal davno v roznych podobach, dokonca presne takych istych, napriklad:
http://www.amazon.com/iHome-Stereo-Speaker-Headphone-System/dp/B0023NVS2Q
Apple ako patentovy trollo si patentuje o chvilu okrem obdlznika so zaoblenymi rohmi, kolesa aj dosku na krajanie, uz by mohlo obmedzit v Apple tie narkotika, lebo im z toho hrabe.

Tohle ostatni vyrobci mnohdy oznacuji jako funkcnost pro DJs, protoze se jim pri hrani sikne slyset jak zvuk, ktery hraji, tak i okoli. Spis je to priposlech. Nic novyho ve smyslu otoceni musle.
A dotaz na autora - umi si predstavit ten reprak ve sluchatku, ktery by fungoval stejne dobre jako repracek (aniz by si neublizil), i do ucha jako sluchatko, aniz by clovek neohluchl?

Reklama
Reklama