Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Apple TV: televizní jablko jen tak na půl

Apple pokračuje ve spouštění svých služeb v Česku. Po internetovém Apple Store a iTunes Store došlo i na Apple TV. Ani po spuštění prodeje filmů však její služby nejsou na americké úrovni. Má smysl do ní investovat?

Opravdový prcek

V posledních dvou číslech Extra PC jsme vás v této sekci informovali o službách Applu, které již v zahraničí fungují několik let, u nás však byli zprovozněné až letos. Nejinak tomu bude i v tomto vánočním čísle. Obchod s multimediálním obsahem iTunes Store byl rozšířen o možnost nákupu filmů a za několik dní jej následovala i přítomnost Apple TV v sortimentu českého Apple Online Store.

Pokud na vás působí Apple TV miniaturním dojmem už na fotkách, věřte, že reálná velikost překoná veškerá vaše očekávání. Ve srovnání s Macem Mini jsou její rozměry takřka čtvrtinové. Pokud vezmete v úvahu, že do útrob vývojáři dokázali vměstnat i napájecí zdroj, nezbývá nic jiného, než hluboká poklona.

Apple TV Apple TV 

 Na čelní straně toho moc nenajdete, jediným prvkem je bílá LED dioda, která signalizuje stav zařízení. Svítící dioda signalizuje zapnuté zařízení a začne poblikávat, pokud stisknete některé z tlačítek na dálkovém ovládání. Zadní strana pak nabídne jen nejzákladnější konektory. Kromě napájecího konektoru pro dvoužilový kabel jsou to digitální výstupy videa a zvuku (HDMI + S/PDIF), síťový konektor RJ-45 a servisní konektor microUSB. Ten bohužel nelze použít pro připojení externích disků. Nic jiného na Apple TV nehledejte. Nenajdete zde ani analogové výstupy ani běžné USB.

Apple TVApple TV 

Díky vestavěnému zdroji nevyžaduje Apple TV žádný externí adaptér a v balení tak kromě napájecího kabelu najdete už jen dálkové ovládání. I to působí minimalistickým dojmem a moc prvků se na něm nenachází. Pro ovládání menu slouží směrový kříž s potvrzovacím středovým tlačítkem, pro spuštění filmu či hudby obvyklé tlačítko Play/Pause a také tlačítko pro návrat do menu. To po většinu času také plní funkci tlačítka Zpět.

Apple TV Apple TV Apple TV

Dálkové ovládání je vyrobeno z jednoho kusu kovu doplněného o plastová tlačítka. Ta se mačkají velmi pohodlně a příjemně. Pro základní obsloužení jednoduchého rozhraní se sedmi tlačítky bez problému vystačíte. Pokud však někde narazíte na formulář, do kterého budete muset zadávat text, narazíte na stejný problém jako u většiny multimediálních přehrávačů - tedy softwarovou klávesnici na obrazovce. V případě, že vlastníte iPhone, iPod nebo iPad, rozhodně se vyplatí nainstalování oficiální aplikace Remote, díky níž můžete ovládat Apple TV stejně pohodlně a navíc můžete zadávat text pomocí klávesnice na displeji mobilního zařízení.

Parametry
Cena2 790 Kč včetně DPH
Názor80%
ZapůjčilApple
Apple TV
procesorApple A4 (ARM Cortex-A8)
RAM256 MB
interní kapacita8 GB
bezdrátová konektivitaWi-Fi 802.11 b/g/n
koenktoryLAN, S/PDIF, microUSb (servisní), HDMI
rozlišení480p, 720p
napájecí zdroj6W (vestavěný)
rozměry98 × 98 × 23 mm
hmotnost270 g

Filmy ano, seriály ne

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama