Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Apple Watch díky watchOS 2.1 rozumí češtině, se Siri si ale ještě nepromluvíte

Americký Apple v úterý večer vydal hromadu aktualizací pro snad všechny své aktuální produkty. Stranou nezůstaly ani jeho chytré hodinky a watchOS 2.1 krom oprav chyb přináší také rozšíření jazykové podpory. To se dotklo taky nás, protože mezi novými jazyky je i čeština.

Apple Watch
Apple Watch už umí česky

Krom pouhé lokalizace systému nechybí ani podpora diktování a převedení na text, se Siri si ale pochopitelně v naší mateřštině ještě nepopovídáte. Aktualizace je k dispozici od úterního večera a stejně jako dřív se instaluje pomocí připojeného iPhonu. Obě zařízení musí být navíc nabity minimálně na polovinu a zároveň připojeny k nabíječce.

 

Mnozí příchod češtiny do watchOS dávají také do spojitosti s možnou blížící se oficiální dostupností v tuzemských kamenných obchodech. To jsou ale momentálně jen spekulace a těžko předjímat, jestli Apple své chytré hodinky do Česka brzy skutečně pustí. Na druhou stranu už by pro to byl pravděpodobně pravý čas a snad už zájemci brzy nebudou muset pro své vysněné hodinky s logem nakousnutého jablka jezdit do Německa.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama