Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Atari: 40. narozeniny a stále svěží. Vzpomenete si ještě na Atari 2600?

V těchto dnech se odehrálo jedno zajímavé IT výročí. V úterý to bylo přesně 40 let, co se zrodila firma Atari, jež si za svoje jméno zvolila jistý výraz z asijské hry Go.

Atari je společností známou mnoha věcmi, jedno se jí ale určitě musí nechat – také jí vděčíme za to, že nám i našim rodičům vkládala joysticky do rukou a vůbec všechny poprvé seznamovala s tehdy ještě pořád poměrně novým fenoménem masové digitální zábavy.

 

Firma zahájila svoji kariéru s Pongem, který se stal velmi populárním. Následovaly další sportovní simulace a postupně i složitější typy her. Největšího rozmachu se firma dočkala v dobách konzole Atari 2600 (a jejích pokračovatel), no a samozřejmě, své fanoušky má i mezi uživateli 8, 16 a 32bitových počítačů.

A ještě jedno prvenství na závěr – Atari Lynx byl první mobilní herní konzolí, což byl v době neexistujících Game Boyů skutečný trhák.

Zdroj: Mashable

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama
Reklama