Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Auta pro Google Street View dnes znovu vyráží do ulic 22 měst

Tak snad konečně. Google už loni v létě sliboval, že po vyřešení sporu s ÚOOU pošle snímkovací vozy do více než 20 měst, nakonec tak ale neučinil. Po sedmiměsíčním odkladu přichází Den D na 3. února.

Změnil se také seznam plánovaných měst: Brno, České Budějovice, Chomutov, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Liberec, Most, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Teplice, Ústí nad Labem a Zlín.

Street View
Pokrytí Google Street View v Česku, zdroj: Google

Street View zavítá i k některým památkám UNESCO, už loni takto Google nafotil místa v Kutné Hoře, Telči, Kroměříži, Plzni, Mladé Boleslavi, Ústí nad labem + dva hrady, osm zámků a Národní hřebčín v Kladrubech.

Vzhledem k velkému zájmu českých uživatelů o tuto službu bylo od začátku naším cílem pokrýt všechna relevantní a historicky či kulturně významná místa v ČR. A proto Street View auta opět přijíždí, aby toto poslání naplnila,” říká Janka Zichová, PR manažerka českého Googlu a dodává: „Uživatelé se letos mohou těšit na to, že se na mapě Street View objeví již zpracované fotografie z loňského snímání, při kterém u nás auta najela více kilometrů, než kdyby objela celou zeměkouli.

Zdroj: TZ

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama