Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Automatický upgrade již nepodporovaného Firefoxu 3.6 bude zahájen v květnu

Tento měsíc byla ukončena podpora více než dva roky starého prohlížeče Mozilla Firefox 3.6. V této souvislosti Mozilla opět vybídla uživatele k přechodu na novější řadu. Nyní se objevila zpráva, podle níž budou zbývající instalace automaticky převedeny v květnu. Že se něco takového chystá, jsme věděli, jenom nebylo jasné, kdy k tomu dojde. Všichni ti, kteří nyní používají nepodporovaný prohlížeč řady 3.6, budou donuceni aktualizovat. Potažmo tentokrát se už Mozilla nebude ptát, jestli si přechod skutečně žádáte. Nepodporovaný a nezabezpečený prohlížeč představuje velké riziko.

Tip: Firefox 12 je oficiálně ke stažení. Naučil se tichým aktualizacím na pozadí

Tento proces proto hodnotíme spíše kladně. Spousta příležitostných uživatelů výzvy k aktualizaci buď nečte vůbec, nebo jim možná ani nerozumí. Výsledkem je, že okénko obvykle zaženou pryč a aktualizace se nekoná. Sami si přitom ani neuvědomují, že se vystavují riziku. K akci dojde v podstatě již za pár dní, někdy na začátku května. Přesné datum neznáme, ona ho zatím nezná ani sama Mozilla. Jisté je však to, že upgradu neunikne skoro nikdo, vynecháni budou logicky uživatelé s vypnutými automatickými aktualizacemi. Z Firefox 3.6 se rázem stane Firefox 12, který vyšel teprve před pár dny.

 

Přinesl tiché aktualizace, což je rovněž vítaný krok, nejen pro začátečníky, kteří již nemusí pokaždé odrážet dotazy od Řízení uživatelských účtů. K nucenému upgradu došlo u Mozilly mj. před rokem, kdy se pro změnu bylo potřeba zbavit instalací nepodporovaného Firefoxu 3.5. Pro připomenutí: poslední servisní vydání – 3.6.28 – vyšlo 13. března. Pokud někdo starou řadu nevědomky používá, dostane se mu tedy automatické aktualizace. Starat se v takovém případě o nic nemusíte. Vynecháni budou patrně ještě uživatelé Windows 2000 a XP SP1. Tyto systémy totiž přestanou být od třinácté řady ohnivé lišky podporovány.

Zdroj: Computerworld via Neowin

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

co to je zase za kraviny ? "nezabezpeceny" apod., to je snad moje vec ne ?! ja uz teda presel, ale par doplnku jsem bohuzel musel ozelet (a taky me stve spojeni tlacitka "zastavit" a "obnovit" do jednoho), ale jak sakra muzou uzivatele nutit ?

Kravina je pouze to co píšeš, doplňky jsou kompatibilní s novými verzemi automaticky

zajimavy, ze jsem musel tak 3 odinstalovavat :D ale nevadi, to ze tobe vsechny sly, neznamena, ze vsechny funguji, predstav si ..

Nejsou kompatibilni!

 A které doplňky to byly? (Já sice používám Chrome /od jeho 4. verze/, ale dřív jsem jel jen na Firefoxu.)

mno, uz to je nejaky patek, nazvy si nepamatuju, ale byly tam nejaci ty pomocnici na videa youtube, cosi na prehlednejsi zobrazovani stahovani, a taky cosi, co ukazovalo v adresnim radku prubeh nacitani ... az na to posledni jsem nasel nahrady, ale uz to byla komplikace ...

Kdybys nebyl guma tak je aktualizuješ

muj boze, ja byl takovy hlupak, ze mne to nenapadlo drive ... nope, furt nejsou kompatibilni, nadavej si do gum nekde jinde jo ?!

Jsem rád, že už nepracuji jako správce sítě, protože tenhle Firefox byl poslední opravdu použitelný browser do firemního prostředí... Imho to je taky důvod proč Firefox začal po tom jeho super přejmenovávacím tanečku ještě více než předtím - protože odradil právě firemní sektor, kam se starý Firefox perfektně hodil...

Taková otázka na ostatní - věřím, že někdo kdo má na starosti pár desítek/stovek PC se tu najde - jaký prohlížeč nahradil právě Firefox? Zajímá mě to, protože bych v dnešní době sám asi moc nevěděl, který místo něj použít...

A co Firefox 10 ESR? :-)

Takového neschopného člověka, už raději nechtěli za správce sítě :D

Reklama