Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

BitTorrentový klient Transmission jde za hranice OS X a Linuxu – na Windows

Znáte Transmission? Tento otevřený klient pro výměnnou síť BitTorrent byl sice považován za multiplatformní, ale na Windows oficiálně přichází teprve teď. Mnoho let jej ke stahování používají uživatelky a uživatelé OS X a Linuxu. V nedávné době se kvůli otevřenosti stal obětí a roznášel ransomware pro jablečný operační systém. Zakládá si na tom, že je zdarma. Neobtěžuje tedy reklamami a neplatíte za další funkce.

Transmission vyšel i pro Windows
Transmission vyšel i pro Windows

Kdyby se vám znelíbil směr, kterým směřuje pod vedením nového vlastníka populární uTorrent, máte další alternativu, se kterou si zcela zdarma a legálně stáhnete např. tento obří balík hudby. Podle TorrentFreaku se jedná o jeden z nejstarších klientů pro BitTorrent, dále je jeden z nejpoužívanějších jednak na platformách OS X a Linux, jednak patří k nejpoužívanějším vůbec.

Program se příliš neliší od sesterských verzí. Prozatím se varianta pro Windows schovává v adresáři spolu s dalšími instalačními programy, na hlavní stránku oficiálního webu se dostane až s další verzí. Transmission si stáhnete z webu download.transmissionbt.com/files. K dispozici je verze 2.92, a to ve verzích pro 32bitová i 64bitová Windows. Klient nepatří k nejkrásnějším a platí za jednodušší. Obavu mám také o ergonomii. Myslíte, že nám má co nabídnout?

via TorrentFreak

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Tak samozřejmě že má. Zejména uživatelům Windows, uživatelé Linuxu jej znají léta, ale ve výsledku vlastně všem, protože lidi budou data (ano, třeba i onen velký balík hudby) stahovat a ne jak tupani "sdílet" a zadělávat na pořádný průser :-D. Takže ano, má co nabídnout ...

Pán Urban, máte pochvalu za správne genderovo vyvážený jazyk tak ako marxistické hnutia hlásajú "stahování používají uživatelky a uživatelé OS X a Linuxu.".

Bola by tragédia keby ste napísali len užívatelia a tým vedomo nenávistne znehodnocovali ženy a ich boj za ich práva! Marx by bol na vás hrdý!

+1

Vypadá to na hloupý design linuxu. To raději starší verzi uTorrent, tuším 2.0.7, kde není reklama bloatware a samozřejmostí je graf a lištička nad okny.

Myslíš tu prehistorickou sračku 2.2.1, která ani neumí pořádně s magnetama a hysterky jí všem nutí, protože si neumí v nastavení vypnout reklamní banner? :D

Ne, myslím 2.0.2 a mimochodem magnet samozřejmě umí.
Nevím kde bereš 2.2.x - proto jsem psal, že další verze obsahují balast.

Vím, že pár exotů udržuje 2.2.1. O 2.0.2 jsem neslyšel, můžeš dát nějaký link kdo to udržuje?

Ale tak jistě jako neexot si to snad vygooglíš.

doinelku: jisté torrenty doporučují maximální verzi 2.2.1, ty klidně těž bitcoiny ...když si blbý, tak si blbý ...HeHe

To víš no, jinde už halt pochopili že na designu, na ikonkach, okynkach a nabídkách nezáleží a že podstatné je funkčnost ... a někde na to přicházejí teprve teď, už se jim email dokonce otevírá v novém okně :-D To doteď neuměl, ale zato byl krásné strakatý :-D

aha,už běžím instalovat linux

na to se vykašli, zbytečné. To jednak vyžaduje zkušenosti (prostě to není pro dlaždicové klikaly) a druhak ... přečetl sis alespoň ten titulek, když už nevíš co je psáno v samotném článku?

Ale ne, trvám na tom. Bez příkazové řádky to není ono. A pak si pořádně na síti pohonit ego, jak jsem lepší, než ti woknaři ;)

Tak samozřejmě pokud máš k tomu tenhle přístup, je to Tvoje věc, já Ti to neberu, já to prostě vidím jinak no, to je všechno :-) naštěstí má každý možnost si vybrat a přesně o tom to je, já jen chtěl říct, že když něco nevypadá tak jak si představuju, protože jsem byl sto let zvyklý na něco jiného, tak to ještě neznamená že to musí fungovat blbě, nebo hůře, to je všechno. Já naopak trvám, že než dojde k poměřování pinďourů, tak by si to měl dotyčný alespoň zkusit a když někdo v souvislosti s Linuxem napíše provařený blábol o příkazové řáddce, tak to prostě neudělal a jakákoli diskuse je zbytečná, to je všechno :-) Je to debata někoho, kdo už z principu musí používat to co se mu strčí pod nos vs. někdo, kdo má nad věcmi rád kontrolu. Kdyby tak uvažovali všichni, tak by odpadly mraky debat o antivirech, firewallech, šmírování a jiných ptákovinách které někde neovlivníš a jinde prostě ano :-)

Nemám potřebu si nic poměřovat. A ano, vyzkoušel jsem to z nadšení jednou. Pak jsem si říkal, byl jsem asi menší, zkusím to teď znovu. Už se třeba něco změnilo.. A musel jsem začít číst návody proč a jak co nainstalovat, co nebylo dřív ve widlích problém. Prostě jsem si říkal dost, proč bych se měl učit něco, co očividně nezvládl programátor udělat blbuvzdorně. Ano, jsem přesvědčený, že základní věci, jako přehrávání videa, či hudby, či adresářová struktura mají být blbuvzdorné. A to linux prostě není.

A přesně o tom to je. jak je třeba u něčehoi použít mozek, je to problém. Jak se něco nenaservíruje blbuvzdorně, je to problém ... dneska už prostě někdo myslet a vzdělávat se nechce, všichni potřebují akorát klikat a hlavně, nemuset myslet, protože to asi evidentně bolí :-D Díky Ti za jednoznačné potvrzení toho, co si tady drtivá většina není schopna přiznat :-D fakt díky, OK, zavírám ... "Ano, jsem přesvědčený, že základní věci, jako přehrávání videa, či hudby, či adresářová struktura mají být blbuvzdorné. A to linux prostě není" a tím jsi tomu nasadil korunu naprosto fatálně a definitivně. VUBEC NETUŠÍŠ o čem žvaníš, protože jsi to NIKDY, neviděl ... :-D ty si něco zjisti, něco se nauč, alespoň základy (néé, "zkoušel jsem" nebo "viděl jsem" fakt není o tom že něco znáš) a pak si zase přijď povykládat :-D

A co je na tom proboha tak divnýho? Pochop že záleží, zda chceš psát kód, navrhovat v Autocadu, nebo jen hltat obsah. A ano, systém by měl být tak blbuvzdorný, aby myslel i na v IT nevzdělané. Můj známý, teď už senior, mi jednou řekl - počítače by měly práci ulehčovat, né znesnadňovat. A měl svatou pravdu. Proto máš dnes ve widlích automatickou instalaci ovladačů. Nemusíš číst návod abys něco udělal. KONEC

Máš v tom totální mazut :-D

svfamso oasjfosf mohl bys mít rozum, Zann je známej tím, že zapleví diskuzí exkrementama od psů....a někdy i od krávy.

Jo? Čím například? Na svinstva jsi tady přece odborník Ty? Já s panem Urbanem taky souhlasím velmi, velmi vyjímečně, ale to co proti němu vznášíš Ty, to je na BAN ...

Já přešel ze zabalastované poslední verze uTorrent (jak jsem uTorrent tenkrát opěvovával, když ho skoro nikdo z přátel neznal, nejlepší lightweight torrent klient bez bordelu) ... po snad 8 letech nebo jak je tomu dlouho jsem přešel na qBittorrent a jsem spokojenej. Víceméně je to hodně podobný uTorrentu, nevím kterej z nich tu byl dřív, ale vypadá to, že někdo z nich možná trochu opisoval :)) Nicméně všechno plní na výbornou.

Trackery doporučují µtorrent 2.2.1 a některé dokonce novější verze blokují, protože čím vyšší verze, tím více chyb. Osobně jsem zůstal na 2.0.4, umí vše potřebné, není přeplácaný a naštěstí ani "ergonomický". Tuhle Transmission legraci jsem si stáhl a zkusil a je to hodně ošizené, někde tak na úrovni µtorrentu 1.0 až 1.2.

Důstojník má pravdu, opravdu je někde strop 2.2.1 a Doinel je fakt mimo mísu.

Uživatelé i uživatelky všech OS se musí shodnout v jednom. Urban je pitomec!! Ještě, že nechodí do mešity, pak by nám byl schopen v článku naznačit, že to nedovoluje Aláh. Stačí se podívat na jeho fotku a nevíte jestli je to chlap nebo ženská :-D

utorrent se vydal podobnou cestou jako kmplayer. ale narozdil od neho jde v utorrentu ten balast vypnout. musite si dat ale praci s nastavenim. pouzivam nejnovejsi verze a jsem spokojenej. myslim ze novy verze jsou daleko chytrejsi treba v presouvani torrentu a navazovani. jediny co me asi vadi je, ze dokonceny soubor ma stale koncovku !ut kdyz se nedotahl cely torrent. ale pracuje hlavne dobre se sitovymi disky, coz starsi verze neumeji, proto u me letely hned jak mi zacaly odpojovat torrenty na sitovych ulozistich.

Ve dvojkových verzích mají (volitelnou) koncovku !ut opravdu jen nedokončené soubory.

Reklama