Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

BSA hledá udavače na plný úvazek. Rekordman získal odměnu 100 000 Kč

Protipirátská organizace BSA, jež zastupuje Microsoft, Adobe, Autodesk nebo Symantec, oznámila, že vyplatila odměnu 100 000 Kč člověku, který nahlásil pirátský software v jedné firmě zabývající se projektováním. Udavačskou kampaň BSA spustila před dva a půl rokem. Oznamovatelé mají nárok získat 10% podíl z uhrazené škody.

 

Projektantská firma využívala nelegální získaný software od Adobe a Symantecu. Během trestního řízení souhlasila s vyplacením škody ve výši jednoho milionu korun a dále se zavázala používaný software zakoupit. BSA momentálně „uzavírá“ i další případy a v následujících měsících udavačům rozdělí 200 000 Kč.

Podle organizace je v Česku 34 % firemního softwaru užíváno nelegálně a tvůrci programů přicházejí každý rok o tržby ve výši 3,6 miliardy korun. Loni BSA obdržela 130 udání, které následně vedly podání trestního oznámení. Někteří z udavačů se prý chtějí tímto způsobem živit na plný úvazek.

Zdroj: TZ BSA

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Že tu těmhle nechutným agitkám, jak z minulého režimu, dáváte prostor...

To je přece varování pro ty firmy, které ještě nelegální software používají.

Problém je v tom, že BSA ani neexistuje. Předpokládám, že tento případ je taky vymyšlený. Je to jen nechutná "bubu" kampaň, postavená na práskačské povaze našeho národa z minulosti. Nemá v tom prsty to PR studio, co udělalo reklamu "soused z Boleslavi" pro Hyundai? :D

Jenže o tom to není. I podezření, které se neprokáže může pořádně zamávat firmou. Vím u koho byli, nic se neprokázalo a buzerovali i za odřené štítky (vše legální, podotýkám). Následky šetření likvidační. To živé líčení stačilo k vytvoření obrazu. Prosím, ať to dělají, ale pokud se opravdu nic neprokáže, musí padat drsné tresty. Bez milosti napařit miliardové flastry těm, koho zastupují, když už BSA "neexistují". I kdyby zákon deklaroval, že peníze půjdou na granty, školství, výzkum ... cokoliv prospěsného budoucím generacím, mělo by je to pořádně zabolet. Viz. kauza Mironet.

Ten stejný princip bych aplikoval i na vykrádací aplikace, jako Facebook (nebylo to poprvé a nemusel člověk vůbec používat Facebook). Kdyby měli zaplatit flastr 110% majetku, už by žádné tiché vykrádání nebylo.

Reklama