Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Číňané za 1,2 miliardy dolarů koupí Operu. Akcionáři souhlasili

Aktualizováno 26. 5. 2016

Skupina čínských společností zapojených do investičního fondu Gold Brick může Operu a její software i služby odkoupit. Rozhodla o tom valná hromada norské firmy. Pro prodej byli držitelé 90,6 % akcií a 90,9 % z těch, kteří mají hlasovací práva. Jde zatím o předběžné výsledky, finální rozhodnutí Opera vydá co nejdříve. Případný obchod ještě budou muset schválit regulační úřady v Číně a Norsku, ale to by měla být jen formalita.

Zdroj: NewsWeb via TechCrunch

Původní článek z 10. 2. 2016

Čínské společnosti Kunlun a Qihoo 360 zapojené do skupiny Golden Brick předložily norské Opeře nabídku k obchodu za 1,2 miliardy dolarů. Za akcie by tak zaplatily o 53 % více, než jakou měly včera cenu na burze. Představenstvo společnosti prodej jednohlasně doporučuje, rozhodnout ale musí stávající akcionáři.

Opera je na prodej, zájem mají Číňané

Tvrdí, že obchod bude výhodný pro obě strany. Opera může se svým softwarem a službami více prorazit na největší trh světa. Zmíněné společnosti zase mohou skrz reklamní síť Opery a jejich programy nabízet nebo zvýhodňovat vlastní produkty.

Kunlun se zabývá vývojem mobilních her a platformy pro P2P půjčky. V lednu firma koupila majoritní podíl v americké gay seznamce Grinder. Qihoo je zase největším čínským tvůrcem bezpečnostního softwaru pro mobily a desktopy.

 

Opera hledá kupce již od loňského roku. V minulosti se spekulovalo o zájmu Yahoo nebo Facebooku, ale k oficiální nabídce nikdy nedošlo. Co by případný zájemce nákupem získal? Samozřejmě prohlížeče. Opera na desktopu má podle NetMarketShare.com 1,58% globální podíl mezi browsery. Silnější je ale na mobilech: Opera Mini drží 7,28% podíl a velká Opera 0,64%. Norská společnost mluví o 350 milionech uživatelů.

Firma dále poskytuje mobilním operátorům technologie pro monitoring a optimalizaci sítí. Má vlastní reklamní platformu a obchod se softwarem. Provozuje proxy servery, VPN sítě nebo službu Turbo pro kompresi webových stránek.

Zdroj: NewsWeb via ZDNet

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Hmm, to byl fofr teda, doufám tedy že číňan Operu nesprasi tak jako se to povedlo třeba Microsoftu se Skypem, a že to tam někdo doklepe do použitelné verze ... I když jak zas vidím "největší trh světa","akcionáři", "propagace vlastních produktů", tak mi moc místa pro optimismus nezbývá ...

Operu už opravdu více sprasit nemohou. Ta je na samotném dně bídy.

Na samotnom dne biedy? Čoho? Tržby za minulý rok boli v hodnote 615 miliónov dolárov (v roku 2014 - 480 miliónov dolárov). Samotného vývoja? Rozdiel medzi prvou verziou bežiacou na Blinku a súčasnou verziou je obrovský a nezostal kameň na kameni (vizuálne záložky, upravitelný speed dial, konfigurovateľné skratky, bočný panel, lišta záložiek, synchronizácia...). Používanosti? V ďaka zmene jadra sa dostala na trhy, kde predtým s Prestom nemohla. Momentálne, okrem desktopovej Opery (Win, Linux, Apple), ponúka pre Android Operu Mini, Operu a aplikáciu Operu MAX, pre Windows Phone Operu Mini, rovnako bežné JAVA telefóny Operu Mini a pre iOS Operu Mini a efektnú Operu Coast.

To nic nemění na tom že na telefonech je nová verze Opery zasekaný, neprakticky a nestabilní odpad. Opera MAX to je jediný jejich dobrý produkt. Na desktopech se nemá cenu ani bavit. Navíc je to nepochopitelné protože Číňané mají dobrý prohlížeč UC Browser.

Čo nič nemení? Klasická Opera bola tak geniálna, že stále ju používam (práve z nej píšem) pre DragonFly, poštu, poznámky, gesta, rýchle UI, prispôsobiteľnosť alebo userJS. Nové Opery sú napríklad na rozdiel od Chrome úspornejšie (majú hibernáciu listov), viac prispôsobitelnejšie, funkčnejšie (desiatka integrovaných a funkčných vecí) a optimalizované na pomalý hardware. A mobilné verzie? Mám starú Xperiu Ray s 512MB RAM a aj najnovšia Opera Mini mi v nej funguje parádne. A to nie je ani hodná svojho mena. Má záložky, privátny režim, speed dial so zoskupovaním, dva režimy šetrenia dát, tri možnosti zmenenia layoutu, správcu sťahovania, prácu s históriou alebo uloženými stránkami, synchronizáciu, či nočný režim. A neprakticky a nestabilný odpad? To čo máš za šmejd?

Mám Asus ZenPhone 2 Laser předtím jsem měl LG Optimus 2x. Na LG ta nová opera padala neustále.

Čo som si prezrel recenzie na ten LG Optimus 2x, tak chyba bude zrejme v aparáte a nie v prehliadači. Kľúčové nedostatky je málo pamäte, nestabilný systém a slabá batéria.
Iba ak je to jednoznačne chyba Opery, pretože nevie vydať prehliadač, ktorý tomu zabráni.

recenze? Opravdu? Všechny recenze jsou zastaralé. Navíc já běžel na vlastním systému (vlastní ROM a custom kernel) Z telefonu jsem vymáčknu výkon jaký má Tegra 3 a někde i více.
Co má společného běh Opery a slabá baterie? Stará verze Opery je prostě nejlepší.

"Co má společného běh Opery a slabá baterie?"
Samozrejme nič, len Opera 38 už dokáže bežať na batériu o polovicu dlhšie, ako napríklad Chrome.

Chrome nepoužívám. Fuj :D

A já myslel, že Opera se probudila a začíná se jí zase pomalu dařit. Akcionáři zřejmě buď chtěli rychle peníze a nebo tomu už nevěří. V rukou číňanů nevím jestli tomu mohu ještě věřit :( tak snad Vivaldi se povede (eště má co dohánět)

Qihoo 360? Tvůrce toho podivuhodného 360 Total Security malwaru? No, znamení toho, že Operu v budoucnu už ani raději nezkoušet.

Opera je supersoft a líbí se mi kam směřuje. Je to můj sekundární browser a funguje rychleji než Firefox (primár). Hlavně co se týče startu. Zobrazení favicon složek či záložek je o dost rychlejší.

Reklama