Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Barbone W Eagle RS2: vyrovná se Ivy Bridge (minirecenze)

Zatímco se na trhu pomalu objevují sestavy s Ivy Bridge, tak TS Bohemia přišla s počítačovou sestavou na starší platformě. Na funkci to ovšem nemá vliv, jak se povedl zbytek?

Úvod, konstrukce

Počítač je osazen v černé skříni Sharkoon s průhlednou bočnicí. Na přední straně najdete čtyři USB porty. Jeden z nich je modrý, což značí přítomnost USB 3.0. Mezi porty jsou umístěné jacky pro sluchátka a mikrofon a na bocích bíle prosvětlené plasty indikující zapnutí počítače a činnost disku.

Parametry
Cena34 990 Kč včetně DPH
ZapůjčilTS Bohemia
Barbone W Eagle RS2
procesorIntel Core i7-3820, 3,6 GHz LGA2011
grafická karta
MSI Nvidia N570GTX Twin Frozr III Power Edition (2× DVI, miniHDMI)
pevný diskSSD Kingston SSDNow V+200 90 GB MLC a HDD WD Greenpower WD20EARX
operační paměť4× 4 GB DDR3-1866, Kingstone HyperX
základní deskaMSI  X79A-GD45
skříňSharkoon T9 Value White Edition
přední konektory3× USB 2.0, USB 3.0, audio, čtečka karet (SD, xD, CF, MS)
zadní konektory6× USB, 2× USB 3.0, 6× audio, FireWire, LAN, 2× PS/2, S/PDIF (koaxiální a optický), FireWire
zdrojCorsair ATX 600W PFC CX600 V2 80+
příslušenstvíDVD vypalovačka LG, napájecí kabel, Klávesnice Logitech K120, myš Logitech RX250,
rozměry192 × 427 × 499 mm
OS a software
Windows 7 64b Home Premium, Adobe Reader

 

Níže je DVD vypalovačka LG, dále jedna volná pozice a čtečka karet s podporou formátu microSD. Pod nimi je ještě dalších šest 5,25" pozic, které jsou však z vnitřní strany zabrány dvěma 12cm ventilátory opět s bílým podsvícením.

 

Zhruba uprostřed skříně najdete na bocích dvě stejně vypadající tlačítka, jež jsou rozlišena jen velmi drobným piktogramem, a není tak jasné, které je zapínací a které je reset. Až po vyzkoušení metodou pokus/omyl jsme zjistili, že pro zapínání slouží to levé. Nedostatečné rozlišení těchto tlačítek na skříni je skutečně hloupé.

Zbytečný ocásek

Vzadu najdete výstupy základní desky včetně dvou rychlých USB 3.0, šesti obyčejných USB a jednoho FireWire. Překvapil USB ocásek vyvedený ze skříně, který prozradil, že výrobce skříně nepočítal s interním konektorem USB 3.0. Ocásek slouží k připojení do zadního USB 3.0 a tím jeho vyvedení do předního portu, takže pokud jej budete chtít používat, o jeden port vzadu přijdete. Na základní desce přitom interní konektor pro dvě USB 3.0 je – a když už to neumí skříň, šlo použít redukci za dvě stovky. Skříň Sharkoon typu miditower patří mezi průměrné a k sestavě za 35 tisíc by se hodila lepší.

Barbone W Eagle RS2

Barbone W Eagle RS2

SSD + HDD

SSD + HDD

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Nesouhlasím s tím, že sestava je postavená na "starší" platformě! Core i7-3820 je součástí platformy Sandy Bridge-E a to je v současnosti nesilnější platforma pro desktop. Ivy Bridge je nástupce po Sandy Bridge, to je samozřejné, ale Sandy Bridge-E nemá nástupce. Možná by se dalo diskutovat nad tím, jestli není Core i7-3770 v něčem o maliko výkonější. Ale nesouhlasím s tím, že tato sestava je jakkoli zastaralá!

Zdravím, zastaralá nijak není, už v nadpisu uvádím, že si s Ivy Bridge v podstatě v ničem nezadá. Jestli chcete, říkejme tomu druhá nejnovější platforma :)

P.S.: Omlouvám se za gramatické chyby, asi jsem slepý, že jsem je přehlédl.

Reklama
Reklama