Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Cnews FM: Mozilla si kope hrob. Promění Firefox, zahubí Thunderbird [podcast]

Mozilla chce proměnit Firefox na jiný prohlížeč. Myslíme si, že je to dobrý nápad? Je nám líto umírajícího Thunderbirdu?

Podcast Cnews FM: Mozilla si kope hrob

Audio si také můžete stáhnout jako MP3 (32,2 MB).

Cnews.fm #079 – Mozilla si kope hrob by Cnews on Mixcloud

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Když jste zmínili Operu, tak jsem musel tak trochu zamáčknout slzu, protože Operu 12 dodnes považuji asi za nejlepší prohlížeč, co jsem kdy používal. Pak přechod na Firefox, no a teď používám tu "ChromOperu", ale Firefox mám stále v záloze.

Těmi změnami si myslím, že Mozilla Firefox definitivně zabije. Je tedy fakt, že se dá používat Palemoon (komu se nelíbí Australis), ale je otázka, jestli Palemoon zůstane u toho "starého" Firefoxu, nebo se dá taky do těch úprav.

Co mě ale hodně mrzí je to, že si nevědí rady s Thunderbirdem. To je prostě pro mě poštovní klient číslo 1 (pokud bych neměl v rámci Office 365 Outlook). Protože pokud máte hodně mailových schránek, a chcete použít poštovního klienta, tak moc alternativ zdarma není.

Celkově si myslím, že Mozilla poslední dobou neví co dělá. Zmrzačit Firefox, zabít Thunderbird, zaříznout Firefox OS. A kdoví, co čeká SeaMonkey.

Tak já teda nevím, mám 13" fullHD ntb s Win8.1 a Chrome mi na tom běží úplně standardně. Rozhodně není prťavý (dotykem se taky vždy trefím) a všechny weby zobrazuje tak jak má, čili taky žádné zmenšeniny. Problém je někde u vás.

Screenshot http://postimg.org/image/g2c6u49j3/full/

P.S. Chrome je pořád rychlejší ať už při startu nebo při zpracování objemných stránek než FF nebo O.

presne tak, myslim, ze kolem verze 40 (41,42?) to menili a chrome se da normalne pouzivat na tomhle rozliseni(s klavesnici a mysi urcite), co se tyka dotyku tak to nevim, ale myslim ze se to muselo resit pres flagy, ale dotykovy notebook nemam takze jsem to netestoval a nevim jak je to ted s dotyky

druha vec co se tyka desitek je u nekterych aplikaci problem s DPI, nevim jestli to nejaky update opravil nebo ne ale ja si musel stahnout http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplorer.com/ jinak vetsina aplikaci mela maznuty font a vypadala priserne

edit a nastudujte si, co jsou vlakna a procesy :) min jsem slysel prereknuti

Co se dotyku týče, není to žádná hitparáda ale použitelné to je. Většinou (z toho mála kdy se toho vůbec dotknu, scrollování nepočítám) se trefím napoprvé. A umí to třeba swipe, kdy to funguje jako zpět/vpřed. Takže nějaká podpora tam je.

DPI na Windows je obecně problém. Sem tam musím zakázat škálování, jinak je to blurry a dokonce jsem musel i některé systémové aplikace a formuláře (snad i kopírování bylo blurry) upravit v registrech (je na to návod http://serverfault.com/questions/570785/how-can-i-make-microsoft-managem... ) aby to bylo všechno v cajku. Donedávna nešel de-facto nainstalovat ani Skype, protože na high DPI byl ten instalátor rozbitej respektive buttony byly mimo layout (dneska už opraveno). Prostě Microsoft...

Možná je rychlejší, ale bez nějakého měření to nepoznám. Takový rozdíl to není, aby tohle bylo to, co je pro mě rozhodující.

Právě že mě donutil zcela zřetelný rozdíl. Velmi dlouho jsem byl zastáncem FF, ale tak před rokem a půl cca jsem přešel na Chrome. U běžných stránek v podstatě rozdíl není, ale jak přijde na řadu něco fakt velkýho, tak FF dojde dech. Například Facebook, stačí chvíli scrollovat a FF se začne zasekávat a dlouho mu trvá, než načte a zpracuje další příspěvky. Chrome bez problémů, celá page zůstává svižná. Nevím jak je to teď, tohle je moje dřívější zkušenost. Jo a neměl jsem nedostatečný HW (nějakej Core i7, dostatek RAM a SSD).

Škálování ve Windows 10 funguje jinak. Je možné, že se Chrome pod Windows 8.1 chová jinak.

Autorům: Jeden z hlavních parametrů bezpečnosti je stabilita! Nestabilní systém není považován nikdy za bezpečný.

Momentálně co vím tak alternativy jsou:
Waterfox
Polarity
Pale Moon
Vivaldi
Maxthon

Zná někdo další?

Přestože aktivně používám čtyři soukromé e-mailové účty a dva firemní, k offline poštovním klientům jsem nikdy cestu nenašel. Nikdy ta integrace nebyla bezproblémová, někde nefungovalo načítání e-mailů přesměrovaných do jiné složky než Doručené, smazané e-maily nebyly na jednom místě (webový a offline klient to řešily nějak jinak, takže v jednom se pak objevila složka ~Trash nebo cosi), speciální funkcionalita třeba Gmailu je úplně nepoužitelná... takže když sjednocení více schránek do jednoho klienta funguje takhle blbě a zároveň většina mainstreamu asi má jen jednu schránku, kterou aktivně používá, je asi jasné, že takový program nemá moc velký smysl.

Reklama