Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Google a Apple dělají počítač z tabletu, Microsoft z mobilu [Shrnutí roku 2015]

Vybrali jsme 10 chytrých telefonů a 10 tabletů, které nás v roce 2015 nejvíce zaujaly. Nemusí být přitom nutně nejrychlejší nebo být s nejlepším poměrem cena/výkon.

Nejzajímavější tablety roku 2015

Kdo chce špičkový výkon a čistý Android, ten by měl sáhnout po Pixelu C od Googlu. U nás zatím bohužel není dostupný, ale je otázkou času, než jej někdo začne dovážet. Google vsadil na prémiové tělo, výbavu a skvělou výdrž. Do pracovního nasazení mu ale chybí lépe optimalizovaný systém.

Google představil Pixel C

Galaxy Tab S2 od Samsungu je krásný, tenký a velmi lehký tablet s Androidem. Korejci nepodcenili hardwarovou výbavu – má vynikající výkon a jemný Super AMOLED displej s poměrem stran 4:3 ideální pro čtení.

Samsung Galaxy Tab S2

Štíhlou linií a nízkou hmotností oplývá i Sony Xperia Z4 Tablet. Ani jemu není co vytknout, 2K displej na 10,1" úhlopříčce se povedl, Snapdragon 810 jej bez problémů zvládne nakrmit. Tablet je navíc voděodolný, takže s ním můžete i do vany.

Sony Xperia Z4 Tablet

Xiaomi vyrobilo první produkt s Windows. Tablet Mi Pad 2 existuje ve verzi s Androidem i Windows 10. Od výrobce dostaneme tradičně velmi dobré parametry za nízkou cenu. Celohliníkovému tabletu ale citelně chybí HDMI výstup a slot pro microSD karty. Jinak by z něj mohl být i záložní počítač.

Xiaomi Mi Pad 2

Refresh Shield Tabletu přinesl hlavně osekané balení, zato se však prodává jen za 5500 Kč. Stále má výborný výkon a také dobrou softwarovou podporu. Čerstvě dostal i Android 6.0. Pro hráče je to zatím nejlepší možný tablet.

Nvidia Shield Tablet K1

Čtvrtá generace iPadu Mini se povedla. Apple vylepšil displej i výkon, zmenšil rozměry a také hmotnost. Konečně má také 2 GB paměti a rychlejší Wi-Fi.

iPad Mini 4

Surface Book od Microsoftu je výkonný tablet, který zároveň s magnetem připojenou klávesnicí funguje jako nekompromisní notebook s Windows 10. V klávesnici je chytře integrován akumulátor a externí grafika. Tady se nešetřilo na ničem.

Huawei představilo malý tablet, nebo přerostlý telefon. Honor X2 má 7" Full HD displej s tenkými okraji a obsahuje i telefonní modul, takže kromě datování umí rovněž telefonovat. Za cenu pod 9000 Kč nabízí dobrou výbavu a prémiové tělo.

Honor X2

iPad Pro není jen přerostlým iPadem Air 2. Má mnohem výkonnější čipset a také displej, který pojme o polovinu více informací. Je navíc citlivější a spolu se zvlášť prodávaným stylusem je ideálem pro psaní poznámek a kreslení. Jen ta cena je vysoká.

iPad Pro

Lenovo představilo tablet s 10,1" 2K displejem, čtyřjádrovým Intel Atomem, výkonnými reproduktory a především integrovaným pikoprojektorem. Yoga Tab 3 Pro je prostě unikát.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama