Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Ivio: nový český „Netflix“ streamuje filmy zdarma s reklamou. Legálně

Otevírá se další filmotéka. Ivio láká na filmy zdarma, ale smířit se musíte s reklamou a rozlišením SD. Po zaplacení se vám otevře širší katalog a někdy i HD.

„Kdyby existovala cesta, jak si pustit film na netu za nějaký rozumný poplatek, určitě bych to využil spíš než ilegální streamy.“ Tak zněla ještě před lety jedna z nejčastějších obhajob toho, proč pirátit filmy. Prostě neexistovala podobně pohodlná alternativa. Netřeba si nic namlouvat, pořád neexistuje taková legální alternativa, která by vám nabídla všechen luxus torrentů, nicméně pirátskému streamování už vznikla četná konkurence. Ke službám jako Voyo, Topfun a potažmo KlikTV se nyní přidává Ivio.

Se svými předchůdci a souputníky má tato nejnovější služba mnoho společného. Bohužel. Uvaděčem do našeho virtuálního kina je opět aplikace Silverlight, HD rozlišení není pravidlem a hlavní lokalizací je znovu dabing. Ivio ovšem někdy dovoluje přepnout na originální zvukovou stopu, byť ji tedy nedoplňuje titulky. Esem v rukávu je tady však něco jiného.

Ivio totiž zpřístupňuje nemalou část své filmotéky (80 % titulů) zdarma a bez registrace. Pokud se tedy smíříte s tím, že se na film podíváte buď bez titulků, nebo s dabingem, v SD kvalitě a s hromadou nepřeskočitelných reklam na začátku i v průběhu, pak vám nic nebrání už teď rozkliknout ivio.tv a okamžitě si pustit například Felliniho 8½. Ivio mimochodem provozuje distributor Hollywood Classic Entertainment, takže tituly pocházejí z jeho nabídky.

Služba nabízí i několik placených účtů. Za 29 Kč měsíčně se zbavíte reklam (mimo upoutávku ČSFD). S dražším prémiovým účtem se dostanete k více filmům (novinkám) a seriálům a především HD kvalitě. Toto rozlišení ale není dostupné u všech titulů. Vybrané filmy, které nejsou v nabídce předplacených účtů, lze sledovat pouze jejich jednorázovým zaplacením. Pak máte 24 hodin na zhlédnutí. Půjčovna i prémiový účet nabízí také stažení titulů (s DRM).

 Sledování s reklamouMěsíc bez reklamPrémiový účetPay per view
cenazdarma s reklamou29 Kč za měsíc39 Kč na den
99 Kč na týden
189 Kč na měsíc
499 Kč na 3 měsíce
1999 Kč na rok 
?
kvalitaSDSDHDHD
možnost staženíneneanoano

Filmy bude možné sledovat v prohlížeči, Ivio ale chystá i mobilní aplikace pro iOS a Android. Každý uživatel může svůj účet používat na maximálně čtyřech zařízeních. Aplikace ještě v App Storu ani Play Storu nejsou dostupné.

Ivio tento týden pořádá tiskovou konferenci, kde se dozvíme více o pozadí fungování. Na místě nebudeme chybět a pak se s vámi podělíme o další detaily. Očekávejte také článek se zkušenostmi se službou.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Hmmm, tak u dvou filmů mi to napsalo: "Pro přehrátí tohoto filmu/pořadu potřebujete prémiový účet." Jmenovitě Alexander Veliký a War.
A u posledního "Video nelze přehrát." - jmenovitě no.9
S takovouhle službou se můžou jít vycpat. Jdu zpět na sledujuserialy.cz

Mě to pustilo až potom, co jsem deaktivoval na jejich webu Adblock, což je pochopitelné, ale bylo by výborné, kdyby to bylo explicitně řečeno, ať člověk ví, proč to nefunguje.

hd je myšleno co? 480i/p 720i/p 1080i/p?
HD by mělo být 720p ale dobře vim jak se to všude šulí.

Reklama