Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Linksys EA4500: Smart Wi-Fi a Cisco Connect Cloud (recenze)

Společnost Cisco představila v Londýně routery řady EA. Nové směrovače mají označení Smart Wi-Fi a jsou navázány na druhou velkou novinku – Cisco Connect Cloud.

Směrovač v cloudu

Zjednodušeně řečeno by Connect Cloud měl zajistit o hodně jednodušší správu domácí sítě, hlavně co se uživatelů a zařízení týče – takové síťování pro normální lidi. Cisco Connect Cloud je webová služba, přes kterou se můžete připojít k vaší domácí síti třeba z mobilního telefonu nebo iPadu. Nebo odkudkoliv z internetu, protože už nechodíte na 192.168.1.1, ale na www.ciscoconnectcloud.com. Router Linksys je připojen na servery Cisca (Amazonu).

I samotná lokální administrace routeru se liší od minulé generace. Do starších routerů ale nepůjde nová funkcionalita přes firmware nahrát. Platforma Connect Cloud je připravena i pro televize a ledničky (černé a bílé spotřebiče), spolupráce je nachystána například s firmami Whirlpool či Onkyo.

Dle slov výrobce, služba Cisco Connect Cloud je navržena s ohledem na jednoduchost použití tak, aby běžný uživatel nemusel řešit technické detaily a mohl jednoduše spravovat bezpečnou domácí síť i všechna připojená zařízení a užívat si veškeré služby, které mu internet nabízí.

Nová verze umožňuje spravovat domácí sítě přes zabezpečené internetové připojení odkudkoliv, a to nejen z mobilních telefonů a tabletů, ale i z libovolného internetového prohlížeče. Snadno tak uživatel například nastaví přístup pro hosta nebo upraví rodičovský zámek. Také je možné přes Cisco Connect Cloud spravovat aplikace třetích stran a ovládat chytrá zařízení, připojená k domácí síti, jako jsou televizory, přehrávače, počítače nebo i kuchyňské spotřebiče.

 

 

Myšlenka je to jistě dobrá a Connect Cloud je zdarma jako bonus k routeru. Ale pojďme ji podrobit kritice. Na představení v Londýně, kde nás jeden přednášející nejprve trochu uspal a teprve druhý seznámil s myšlenkou služby (říkejme tomu vyrovnaná prezentace), jsme obdrželi testovací router Linksys EA4500.

EA4500 – představení

Dvoupásmový router standardu 802.11n a teoretickou rychlostí až 450 + 450 Mb/s. Na první pohled vypadá zcela obyčejně, respektive se neliší od zaběhnutého designu Linksysu. Na přední straně pouze prosvítá logo Cisco, porty jsou vzadu: čtyři gigabitové konektory LAN, jeden WAN (internet), tlačítko pro WPS, jedno USB 2.0, reset, napájení a kolébkový vypínač. Router se poměrně zahřívá, jako všechny výkonné směrovače standardu 802.11n.

Parametry
Cena3 990 Kč
ZapůjčilCisco
Linksys EA4500 (Smart Wi-Fi)
Standard
802.11n
Pásma2,4 GHz a 5 GHz
Rychlost450 Mb/s + 450 Mb/s
Antény3× 3 MIMO
LAN4× gigabit
Další funkceWPS, DLNAQoS, IPv6

Stejné funkce má i rychlejší model EA6500 a ostatní novinky řady EA:

Další články na téma: 
Zakoupíte na CZC.cz
Linksys EA4500 + kupón na hru Need For Speed - The Run ZDARMA3 596 Kč
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama