Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Lynx PowerMedia Military class: odhlučněná sestava s vodníkem

Lynxu se povedlo osadit zajímavou a tichou sestavu do velmi kvalitní skříně od Fractal Design a doplnit ji výbornou základní deskou. Přesto si neodpustil bloatware.

Úvod, konstrukce

Počítač PowerMedia Military class je osazen v kvalitní skříni od Fractal Design. Obsahuje vynikající základní desku s čipsetem Z77 (Ivy Bridge), která nabídne čtyři SATA 6 Gb/s. Rychlé USB 3.0 najdete dva vzadu a jeden vpředu. Na stejném místě jsou i dvě starší USB. Skříň je dobře odhlučněna, přesto není zcela tichá.

 

Pod vypolstrovanými dvířky je přístupná čtečka paměťových karet, která umí formát microSD bez nutnosti použití redukce a jako úlitbu starším uživatelům je zde také DVD vypalovačka. Jak nemám moc rád skříně s předními dvířky, ale tady bych udělal výjimku.

Parametry
Cena36 000 Kč včetně DPH
ZapůjčilLynx
Lynx PowerMedia Military class
procesorIntel Core i5-3570K (4× 3,4 GHz)
grafická karta
MSI Nvidia N670GTX-PM2D2GD5/OC (HDMI, DP, 2× DVI)
pevný diskSSD Intel 330 Series 120GB MLC 25nm a 2 TB (Seagate Barracuda Green)
operační paměť2× 4 GB (DDR3, Kingston HyperX Genesis)
základní deskaMSI Z77A-GD65 (Z77)
skříňFractal Design Define R3 USB 3.0 Black Pearl
přední konektory2× USB, USB 3.0, audio, čtečka karet Axago CRI-X6BB (SD, xD, CF, MS)
zadní konektory4× USB, 2× USB 3.0, 6× audio, S/PDIF (koaxiální a optický), LAN, PS/2, integrovaná grafika (HDMI, DVI, VGA)
zdroj560 W (Seasonic X-560 80+ Gold)
příslušenstvíDVD s Windows 7, čtečka karet
rozměry192 × 427 × 499 mm
OS a software
Windows 7 64b Home Premium, Bloatware: Smart PC Cleaner

Na zadní straně máte další dva rychlé USB 3.0 porty a výstupy z grafické karty zahrnující DisplayPort. Jinak jde o standardní konektorovou výbavu. Na skříni jsou výstupy pro vodní chlazení, které zůstaly nevyužity, ale vodník uvnitř přesto je.

Lynx PowerMedia Military class

Lynx PowerMedia Military class

Lynx PowerMedia Military class

Lynx PowerMedia Military class

Umístění vodního chlazení na málo topící procesor není úplně logické, hlavně když je pod ním grafická karta, která v zátěži topí mnohem více. Ventilátor na výměníku je poměrně hlučný, navíc i při jeho odpojení se procesor nijak významně nepřehřívá. Vzadu najdete regulátor otáček až tři ventilátoru, na který je napojen pouze ten přední, jež je ale prakticky neslyšný i sám o sobě. Trochu zbytečné použití  vodníka ale nemůžeme dávat za vnu výrobci sestavy, tento se dodává spolu s procesorem.

Přední panel kvalitní skříně (s prachovými filtry) je kryt dvířky. Uvnitř skříně je osm pozic pro pevné disky, což je dobrá příprava pro pole RAID. Všechny mají kovové šuplíky, do kterých se disky šroubují přes distanční gumičky. Pod dvířky jsou dvě pozice pro ventilátory na chlazení disků. Jediné dvě 5,25" přední pozice jsou využity pro DVD vypalovačku a čtečku karet; místo DVD lze v budoucnu osadit třeba užitečnější slot pro disky. Třetí zařízení se sem bohužel nevejde, většina čela skříně je věnována větrání.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Sestava se mi líbí a cena odpovídá vynaloženým nákladům za kvalitní komponenty, ostatně naprosto totožnou sestavu dávám též dohromady, pouze SSD sem zvolil osvědčený Crucial M4. To vodní chlazení je zbytečnost, pro perfektní vyvážení bych zaměnil za Noctua chladič jinak není opravdu co vytknout, konečně pořádná herní sestava přímo od výrobce za odpovídající peníz...

Přesná úvaha. ten procák se u 99% počítačů bude nudit a uchladí ho v pohodě Noctua. Největší hluk bude dělat grafika ve hrách. Mám sice už malinko starší sestavu v tomto case, chlazení procesoru Noctua (není absolutně slyšet) a GEForce 460 (MSI) je nejhlučnější komponenta. Na SSD si dej pozor, měl jsem 2x Kingstona, první šel po 14 dnech a druhý cca po půl roce. Teď mám Intela a tiše doufám, že chvíli vydrží. SSD technologie mě zatím spolehlivostí moc nenadchla, ale neměnil bych. Ušetří to denně cca 2 hod. denně při práci.

Reklama
Reklama