Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Jak se zbavit vodoznaku na ploše ve Windows 8 CP

Copak to hyzdí jinak pěknou plochu v ukázkové verzi Windows 8? Jako vždy zde překáží vodoznak, který hlásá, co že to vlastně máte za systém. Je zkušební, není hotový. Jenže to víme, tak pryč s vodoznakem.

Každá testovací verze Windows nese vodoznak, který ji jasně identifikuje. Jenže vy víte dobře, že Windows 8 Consumer Preview jsou tu s námi čistě pro testovací účely. Tenhle systém můžeme sice používat zdarma, avšak po omezenou dobu. A víme, že není nejrozumnější nasadit jej jako hlavní systém v pracovním prostředí. Naneštěstí se vodoznak neodporoučí žádným jednoduchý přepínačem, odstřelit jej musíte pomocí editace určitých systémových souborů. Zkrátka jde o postup, jenž by se dal přirovnat k chirurgickému zákroku. Méně riskantní možnost ale existuje.

Jen se připravte na to, že budete muset použít grafický editor. Jisté dovednosti od vás vyžadovány tedy budou. Připravte si obrázek v rozlišení, které aktuálně používá vaše obrazovka. Pokud vám schází pořádný editor, stáhněte si třeba zdarma dostupný Paint.NET. Při jeho instalaci vás osmičky upozorní, že aplikace vyžaduje aktivaci jistých funkcí. Vzhledem k tomu, že se bez nich dále nedostanete, instalaci povolte. Na závěr se vám dostane potvrzení o úspěšném doplnění technologie .NET Framework 3.5 do systémové výbavy.

Pak už budete moct normálně proběhnout instalací grafického nástroje Paint.NET.

Obrázek ve správném rozlišení

V právě nainstalovaném editoru otevřete obrázek a zmáčkněte klávesy Ctrl+R. Tím se přenesete do možností změny rozlišení. V našem případě jsme zmenšovali na 1024 × 768 pixelů.

Je asi zbytečné radit, jak se případně dozvíte systémem používané rozlišení. Na ploše v kontextové nabídce vyberte položku Screen resolution. V okně pak uvidíte na pixel přesnou hodnotu, na níž musíte obrázek zmenšit.

Obrázek ve správném rozlišení uložte a nastavte jej jako pozadí plochy:

Hledá se Nemo

V další části návodu musíte otevřít Průzkumníka a povolit v něm zobrazení skrytých souborů. Za moment se totiž budete muset navigovat skrytými složkami. Rozbalte tedy pár karet a povolte předvolbu Hidden items.

Jakmile se zobrazí skryté položky, nebudete mít problém najít následující umístění:

  • X:\Users\jmenouzivatele\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes\CachedFiles

Najdete zde obrázek, který jste nastavili jako tapetu na pozadí. Jen byl označen vodoznakem.

Grafický editor na scénu

Přišel váš čas, nyní obrázek otevřete v grafickém editoru a předveďte se, jak dobře dovedete rušivý text vyretušovat.

Výsledek uložte a kochejte se o fous hezčí plochou. Podle návodu musíte postupovat přesně. Pakliže použijete obrázek v jiném rozlišení, postup se vám nepovede. Je vám asi jasné, že změnou pozadí si nemoc s názvem Vodoznakománia opět přivodíte, takže budete muset nový obrázek opět vyretušovat. Nepoužívejte ani tématické balíčky s více snímky. Na ploše musí být jediný obrázek, nesmí se po uplynutí časového intervalu vyměnit za jiný.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Ta ryba je dost hnusná, není lepší si zvolit jiné pozadí? Nebo to dělá s každým obrázkem? Já jen, že tahle metoda je dost pracná, když si člověk nastaví na plochu "slideshow" třeba 100 nebo více obrázků...

naprosto zbytečný článek, navíc v rozporu s licenčním ujednáním ;)
vodoznak systém generuje automaticky, takže při každé změně tématu nebo pozadí je třeba operaci opakovat.
enjoy :)

například tento postup:

http://www.youtube.com/watch?v=Pvi-Sj9YuAs

není v rozporu s licenčním ujednáním a je mnohem jednodušší a rychlejší ;)

Se na to doma budu muset kouknout, je možné, že tohle nevidím, protože mám taskbar dvouřádkový?
EDIT: Tak watermark mám, jen jsem ho prostě úspěšně ignoroval:)

Zbytečně složité. Stačí toto: http://www.uloz.to/xD4KCHb/w8ptch-rar

Reklama