Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Internet Explorer 9 je skoro tady, těšíte se?

Devátá verze Internet Exploreru vypadá velice slibně: inovované rozhraní, blesková rychlost, podpora nových specifikací a zajímavé nové funkce. Má samozřejmě i své slabiny, avšak oproti předchozím verzím se jedná o velký pokrok.

Před několika dny Microsoft představil veřejnosti kandidáta na vydání Internet Exploreru 9, což znamená jediné: dle slov vývojářů tohoto prohlížeče je Internet Explorer 9 extrémně blízko, neboť je RC verze již kompletní po funkční stránce a zbývá doladit chyby, aby byl maximálně spolehlivý v každodenním použití.

Přesné datum zatím známo není, ale vydání bude za několik týdnů, neboť Microsoft hodlá dále naslouchat komentářům uživatelů, které pomůžou produkt doladit. Žádný druhý kandidát na vydání nebude, stejně jako nebyla druhá betaverze, příští vydání tedy bude konečná verze Internet Exploreru 9. Těšíte se na něj?

Zdroj: Softpedia

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Používám google chrome, protože má rychlí přístup kdyby ho měl explorer, tak bych ho využíval.

Tak to je hodně slabý argument... Zvlášť když rychlý přístup má defaultně opera, IE9, safari a s addonem i firefox... Tohle už vážně dneska nerozhoduje, cool to bylo když s tim poprvé přišla opera.

dejte mi adblock addon kompatibilní s adblock plus filtry a klidně na IE přejdu. devítka se mi moc líbí :)

Možná by sis mohl pohrát s funkcí "Ochrana proti sledování" která ti adblock možná nahradí... možná...

omlouvám se, odpověď tady už je... každopádně ta funkce funguje trošku jinak než adblock, ale může ti zablokovat jakékoliv elementy z vnějších webů (reklamy, youtube, facebook, twitter, cokoliv co má zdroj na jiné doméně a nachází se na navštívené stránce)

to je sice fajn, ale jak už píšu níže, zablokované elementy to neskryje, tzn. jako adblock je to použitelné jen na půl.

IE9 má také rychlý přístup a adblock se dá nahradit novou funkcí ochrana před sledováním. S IE 9 jsem spokojenej a už u něho zůstanu.

o tom vím, jenomže tahle funkce bohužel neskryje zablokované elementy :(

pouzivam FF a je pro me zcela vyhovujici, takze nemam duvod prechazet, nicmene IE9 vypada konecne pouzitelne :)

IE9 se mi moc líbí, bohužel mi ale v RC nefunguje 64 bitová verze. Beta jela bez problémů.

Vypadá velice pěkně, ale bohužel chybí mi tam pár věcí, který mě "nutí" zůstat u vyhovujícího chrome...
Kdyby se v Microsoftu vzpamatovali a napravily ony nedostatky, velice rád bych IE9 používal. Jsou to sice pro někoho maličkosti, ale vadí mi, že se po najetí na složku z jiné otevřené složky automaticky ta složka nerozevře a hlavně blokování reklam. Ještě něco by se našlo...

Testuji už čtvrtý den a nemohu si ho vynychválit. Hlavní je, že mi v něm běhá bez problémů Roboform, což se o Chrome říci nedá.

Osobně jsem před asi půl rokem přešel z FF, kde mi vadila ta lenost a layout. Chrome byla jasná volba, poněvadž měla adblocka i podporovala Roboform (online addon). S Chrome jsem velmi skopojen, avšak mám problém u některých webových stránek či u mého WYSIWYG editoru. IE9 zatím příjemně překvapuje - narozdíl od betaverze. Už jen něco jako IE7pro pro blokování reklam a je to ;)

moc se netěším věčí radost my udělá firefox 4 ,internet explorer pro mě nikdy nic neznamenal akorát otravný odpad !

Jediné co mě na něm štve, je problém s kódováním... viz zde (navštivte v IE9): http://forum.otakuland.cz/ jinak mi na něm asi nic nevadí a spokojeně jej používám jako hlavní prohlížeč.

Reklama