Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Bude Windows Media Center zpoplatněn a prodáván zvlášť?

V souvislosti s neoficiálním představením Windows 8 Professional (aktuálně v informacích o systému najde pouze „Pro“) bylo zjištěno, že tato edice Windows neobsahuje populární Media Center, který se bezvadně hodí do obývacích pokojů na sledování a nahrávání televizních pořadů. Jenže edice, jenž aktuálně nese podobné jméno, Windows 8 Pro Pack, multimediální centrum od Microsoftu naopak obsahuje. Takže se zdá, že budou existovat Windows 8 Pro a Windows 8 Pro Pack. Jména budou nejspíš ještě lehce upravena, ale idea se zdá být jasná. Nově objevený Pro Pack rovněž obsahuje Windows To Go, stejně jako varianta Pro.

Redakce serveru The Verge zaslechla, že Microsoft uvažuje o tom, že by Windows Media Center přesunul do obchodu Windows Store a udělal by z ní samostatnou placenou aplikaci, kterou by si ovšem mohli zakoupit lidé s libovolnou variantou Osmiček. Její vizáž prozatím výrazněji změněna nebyla, takže se stále podobá verzi z Windows 7. Podle všeho se více řeší, jak s ní naložit. Buď tedy uvidíme oddělení od operačního systému, nebo si ji užijí majitelé dražších Windows. Je ale pravda, že trvalé oddělení by pomohlo o něco srazit cenu systému.

 

Jak se na možný scénář tváříte vy? Vadila by vám absence multimediálního centra v základní výbavě operačního systému?

Zdroj: The Verge

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

VLC a GOM budou koneckounců stále zadarmo, tak proč se trápit. A nepotřebuji velké multimediální centrum alias  „vše v jednom“. Stačí pár kvalitních programů pro každou specifickou funkci. Nicméně od Microsoftu by bylo odebrání WMC krokem zpět.

Jenže pro firmy je WMC zbytečnost...v nějaké edici home nejspíš bude...

Než platit za takovy bazmek, doporučuji XBMC, je to zdarma, bude to zdarma a řekl bych, že mnohem lepsší.

Tak po tomhle komentu, jsem hledal, nalezl, vyzkoušel a ihned přešel od MediaCenter od windows na zmíněný XBMC! Je opravdu perfektní a mnohem lepší! Je v češtině, také ho můžu ovládat ovladačem a u videa nabízí vybrat si zvukovou stopu a popř. vybrat titulky, což jsem v MediaCenter hledal a nenašel...! Opravdu děkuji!

Všimli jste si, že Win 7 Professional nebo jak se ta verze jemnuje neobsahuje hry? Pokud vím, tak od Vist (a s jinými jmény i dříve) má vše jen edice Ultimate...v ostatních vždy něco chybí...

není pravda, akorát se standardně nenainstalují s prvotní instalací. Stačí je doinstalovat, pokud je zájem.

Pokud bude MCE placené, tak nemůže počítat s tím, že bych jej používal. Nehodlám platit za SW, který mi NEUMOŽŇUJE vypnout TimeShift. Nemám o něj zájem, ale přesto (po rozhovoru s tech. linkou M$) neexistuje způsob jak jej vypnout. Nebudu platit za SW, který se spouští později než hned - startovací doba je tristní, ale stejně tak je hloupé že pokud dojde místo na HDD, tak se Vám prostě odstřihne televize a nepomůže nic než restart. Ne, pokud by MCE mělo fungovat takhle, tak ani dolar!

Reklama