Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Nejlepší telefon historie? Nokia Lumia 900, odpověděl iPhone

Konec minulého týdne ožil roztomilou odpovědí hlasové asistentky Siri v novém iPhonu. Pokud se jí uživatel zeptá, který telefon je úplně nejlepší, nesobecky určí vlajkovou loď Nokia se systémem Windows Phone. Ptáte se, jak Siri na Lumii 900 přišla? 

Nikdo z Applu jí to samozřejmě nenaučil a ani Nokia v tom nemá prsty. Siri sama o sobě žádnou velkou inteligenci nemá, pouze zpracovává hlasové vstupy a výstupy, ale data má odjinud. V tomto případě posloužil výborný analytický vyhledávač Wolfram Alpha.

Apple Siri Nokia Lumia 900

Stačí mu zadat stejnou otázku What's the best cell phone ever a odpovídá konkrétně Nokia - Lumia 900 4G Mobile Phone - Cyan (AT&T). Tento údaj vychází z uživatelských hodnocení v obchodě BestBuy, kde jej pěti hvězdičkami z pěti možných ohodnotili čtyři lidé. Ano, pouze čtyři lidé mohou ovlivnit Siri. Data jsou navíc starší, neboť dnes už má tato Lumia průměrnou známku jen 4,5*. Přitom v žebříčku je spousta pětihvězdičkových telefonů včetně iPhonů.

 

Siri, resp. Wolfram Alpha rozhodně nejsou dokonalý kus softwaru a na otázku ohledně nejlepšího telefonu není snadné odpovědět. V praxi může rozhodovat prodejnost, srovnání papírových parametrů nebo právě uživatelské hodnocení. Wolfram Alpha vybral poslední možnost, ale trochu nešťastně. Alespoň mohl zprůměrovat výsledky z více zdrojů, nejen jednoho obchodu.

Ale je vtipné, že žebříčku Amazonu také kraluje Lumia 900, a to hned na dvou místech, protože černá a azurová barva jsou v katalogu jako zvláštní položky.

Zdroj: WMPowerUser

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Když se Siri zeptáte, jaký je nejlepší SmartPhone, tak odpoví iPhone 4S. Ta kombinace cell phone a smart phone je zaměnitelná. Po mediální masáži s chytrými telefony bych si dnes neodvážil tvrdit, že je cell phone používanější než smart phone.

Pokud zacnete  What's tak odpovi opet Lumia 900. Pri What is pouzije integrovanou odpoved...

Reklama