Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Philips Brilliance 225B: panel s minimální spotřebou

Snaha ušetřit kdejaký watt vede v poslední době k velmi zajímavým řešením. Jedno z nich nabízí Philips u svého monitoru 225B, který obsahuje funkci PowerSensor. Ta hlídá, jestli před monitorem sedíte a pokud od něj odejdete, tak sníží jas na minimum. Jak se tato nová funkce osvědčila v praxi, se můžete dočíst dále.

První seznámení, parametry

Monitor Philips Brilliance 225B vypadá na první pohled jako klasický levný 22" TN monitor pro nejširší masy. Bližší pohled vám ale odhalí dva malé senzory na spodní liště, které při aktivaci vysílají infračervené signály, které zjišťují, zda před monitorem někdo sedí. V případě, že od monitoru odejdete, sníží automatika jas a tím ušetří pár wattů.

Ve výsledku to znamenalo, že při maximálním jasu, kdy byla spotřeba monitoru 21 W, poklesla spotřeba na 15 W. Pro domácnost asi nic moc, ale do firem, kde se dají monitory počítat na desítky, by výměna starých žravých LCD (nedej bože CRT) monitorů znamenala roční úsporu až několik tisíc korun. V praxi to pak znamenalo, že monitor přecházel do úsporného režimu, když ve vzdálenosti 1 m neměl před sebou velkou překážku. Klasická kancelářská židle ale nevadila.

Samotná konstrukce monitoru je celkem povedená. Panel má tenký stříbrný rámeček, který ani příliš nenarušují ovládací tlačítka. Pod logem Philips najdete modrou diodu, která působí velmi decentně. Pokud by se vám její světlo nelíbilo, můžete jej buďto ztlumit nebo vypnout úplně.

Dva infračervené senzory kontrolují vaši přítomnost před monitorem. Pokud od něj odejdete, monitor pohasne a ušetří v lepším případě 6 W.

Mezi porty narazíte na klasický D-Sub, DVI-D a audiovstup. Levý dolní roh pak ještě nabízí jeden USB konektor (škoda, že jich není víc) a výstup na sluchátka.

 

Kabeláž je k monitoru dodávána zcela kompletní. Na instalačním CD pak kromě ovladačů a barevného profilu najdete i velmi povedenou aplikaci SmartControll II.

 

Do porovnání jsem tentokrát zařadil o pár set korun dražší monitor Samsung SyncMaster 2343BW, který na 23" obrazovce nabízí netradiční rozlišení 2048 × 1152 px.


                                                   

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Co? :-)

Co co?

Co co co?

No co, no...

Jak malej Jarda :-)

20 ms odezva je dost tragická.. to má moje IPS telka. A to sou IPS docela líný panely.

Spotřeba ujde, docela slušné tovární nastavení.. nevypálí uživateli sítnici.. Drahej moc neni.

No špatné to nebude, ale ta absence overdrive je dost slušnej přešlap.. to z toho dělá pak monitor leda do kanclu.

No, nikam jinam než do kanclu podle mě ani není cílený. Philips ho má na svých stránkách v kategorii "Kancelářské LCD monitory", takže IMHO tady Philips nic nepodělal.

Přesně tak. Navíc PowerSensor by měl pomoci hlavně v případě, kdy je tímto monitorem vybaveno více počítačů. Pak už by se hromadná úspora mohla na spotřebě projevit i výrazněji finančně. Druhá věc je, že v kanclu mají před monitorem lidi sedět a pracovat a ne někam courat :-)

na hranie to asi nebude ale inac je to dobry monitor. Velmi rad pouzivam LCD Philips a bez najmensich problemov. Slusne monitory, ktore sa na nic nehraju a za prijaznivu cenu. A kvitujem im aj, to ze stale maju dostupne modely s pomerom 4:3.

Což takhle zkusit zrecenzovat TN monáče, jako třeba Iiyama B2206WS, nebo Hyundaï W220D atd? Takovéto monitory sklízí na méně známějších serverech pochvaly(a tak se o nich běžní uživatelé jen těžko dozví)zvláště za svou kvalitně vybalancovanou univerzálnost) a vyčnívají tak, nad standardně bídnými TN monitory. Třeba prvně vzpomenutý by měl být ještě lepší, než zde kdysi recenzovaný Samsung T220, jak např. v spotřebě, barvách, tak i výrazně v odezvě...a za stejnou cenu. Jde hlavně o to, se přesvědčit, jestli takovéto monitory, skutečně odpovídají pochvalným recenzím.

Reklama
Reklama