Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Warserver.cz: Ulož.to dostane novou konkurenci od tvůrců Warfora

Warforum nejspíš každý zná jako obrovskou zásobu odkazů na stahování filmů, hudby, knih nebo softwaru. Jeho provozovatelé teď spouštějí i souborový hosting a mají s ním velké ambice.

Tvůrci největšího warezového fóra u nás – warforum.cz – před nedávnem spustili veřejný test nového úložiště warserver.cz. Warforum prý chce změnit pohled na share servery a vyhlašuje konec zmatků se stahováním, konec desítek premium účtů, konec bonzování linků za prachy a konec kupčení s warezem.

Úložiště je s Warforem těsně propojeno, je možné sdílet účty, ale také za warmoney (virtuální měna) nakupovat/vyměňovat kredit za stahování. Warmoney získávají ti, kteří na Warforum přispívají, ale nepřímo i stahovači a uploadeři (speciální body mohou za WM převést poměrem 1 : 1). Každý uživatel dostane ze startu 10GB kredit. Stahovat lze i bezplatně, ale s nižší rychlostí a půlminutovým čekáním.

Kdo jiný by měl znát situaci v oblasti této problematiky nejlépe, než největší cz forum, tedy W.A.R.fórum.cz. Máme už dost neustálého boje s nutností vlastnit desítky premium účtů, neustále dobíjet kredit a smutně sledovat změny na všech těchto serverech, vedoucích spíše ke zhoršení situace běžného uživatele,píše GOD Mr.Brady, hlavní strůjce Warfora.

V tuto chvíli se služba stále vyvíjí, ani není možné kupovat kredit. Maximální velikost souboru je 2 GB.

Komentář

Nelze nevzpomenout na web Kinotip.cz. Jistou dobu se také pohyboval v bezpečných vodách s tím, že odkaz není zločin, jak proklamuje i Česká pirátská strana. Jenže zakladatelé pak spustili i úložiště Servertip.cz, měli velkohubá prohlášení a nakonec pod nátlakem policie web skončil a tvůrci byli obžalováni.

Warserver zatím nedělá nic špatného, ale chybí málo, aby se dostal do stejným trablů jako výše zmíněná služba. Ostatně stejně funguje i populární Ulož.to. Jenže jsme v případě Warserveru našli pár sporných bodů.

1. Na webu si všimněte vyhledávače souborů, to je vždy pohoršující okolnost, alespoň v zahraničí. Při nahrávání navíc není možné soubor označit jako soukromý, takže vše, co nahrajete, může kdokoliv vyhledat a stáhnout.

2. V podmínkách se píše, že Warserver může mazat soubory, pokud zjistí, že je uživatel nemá právo užívat a šířit. Na webu však chybí kontakt nebo formulář, ve kterém by bylo možné závadné soubory hlásit. Sami veškeré obsah zkoumat určitě nebudou. A co pak znamená ono konec bonzování linků za prachy?

3. S předchozími body souvisí i nemožnost využít Warserveru pro zálohu vlastních souborů. Nemůžete si tam uložit písničku, protože je soubor automaticky přístupný všem.

 

Pokud ale tvůrci opraví díry v zabezpečení a podmínkách a neudělají stejnou hloupost, jako že budou garantovat každý den nový film a sami budou pirátské soubory nahrávat, mohou zůstat v klidu.

S více než půlmilionovou uživatelskou základnou Warfora za zády mají také velkou šanci odebrat tisíce uživatelů konkurenčním českých úložištím jako Ulož.to, Share-rapid, CZshare apod.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

To dopadne špatně :)

Ja doufam ze nikoliv. Pravda, radsi nez dalsi filehostingovy server bych radeji konecne uvital nejakou pausalne placenou sluzbu, ve ktere bych mel nove dily oblibenych zahranicnich serialu take zavcas k dispozici a nebyl v "sedem pasmu" warezu a i bych rad prispival neco tvurcum, pri zachovani rozumne ceny. Ale takhle musim byt rad, ze alespon neco je...

Děkujeme za článek. Na základě něho byly opraveny výše jmenované nedostatky. Již je možné nahrát soubor chráněný heslem a také označit jako soukromý (nevyhledatelný). Zároveň byl vytvořen formulář pro oznámení  porušování autorských práv - http://www.warserver.cz/abuse

Hezkypekne! Palec nahoru za takovouhle reakci, to se jentak nevidi...

Díky. Snažíme se vyladit warserver co možná nejvíce. Proto se snažíme naslouchat uživatelům. A pokud je to alespoň trochu možné, nové funkce implementujeme. Vizte fórum testovacího provozu warserveru - http://www.warforum.cz/viewtopic.php?p=11193772

Ode mě máte také velké plus za to, že nasloucháte kritice. Hodně štěstí do budoucna.

Reklama