Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Nexus Silent Mouse SM-7000B: neslyším klikání, zrušte akci

Nexus SM-7000B je malá notebooková myš pracující na rádiové frekvenci přes USB dongle. Levé a pravé tlačítko však není při klikání téměř slyšet.

Společnost Nexus (neplést se smartphony od Googlu) má v nabídce devět myší, drátových i bezdrátových, a všechny jsou prezentovány jako tiché. Testovaný model SM-7000B je malá notebooková myš pracující na rádiové frekvenci přes USB dongle. Nano přijímač lze ukrýt zespodu v těle myši. Vedle optického snímače je slot pro dvě napájecí AA baterie.

Povrch myši je z velmi příjemného lehce pogumované plastu, jen prostřední proužek u kolečka zůstal lesklý. Kolečko není naklápěcí a otáčí se trochu ztuha. Nad kolečkem je přepínač rozlišení mezi 1000 a 1600 dpi a to je vše, více toho myš nemá.

 

Parametry
Cena486 Kč včetně DPH
ZapůjčilNexustek
Nexus Silent Mouse SM-7000B
typ přenosurádiový (2,4 GHz, USB dongle)
snímačoptika
maximální rozlišení1 000/1 600 dpi
ergonomiepro praváky
kolečko / počet přídavných tlačítekmačkací, není naklápěcí / 1
napájení2× AA
rozměry98 × 70 × 37 mm
OSWindows, Mac OS X

 

Jak je to s tím hlukem?

Jasně, myši nemívají větráček, hluk vydávají tlačítka při jejich stisku. Typický zvuk kliknutí patří k počítači odedávna, takže jej většinou nevnímáme, může však vadit okolí. Myš Nexus si s tím poradila celkem dobře – výrobce použil speciální spínače s patentovanou (co dneska není patentované) technologií pro tlumení.

Takto vypadá spínač pod tlačítky

Myš není úplně nehlučná. Jezdící plošky jsou drsnější, než u dražších zavedených myší, což nějaký hluk samozřejmě vydává. Také samotný klik vydává tlumený zvuk. Dobře to jde připodobnit třeba k pistoli, kde zblízka výstřel i s tlumičem stejně uslyšíte. Přesto je tlumení na takové úrovni, že kolegové u vedlejších stolů již neslyší nic.

 

Myš se nevypíná dedikovaným tlačítkem, sama přejde do úsporného módu, ze kterého ji lze probrat stiskem jakéhokoliv tlačítka. Horší je to s ergonomií. Nexus má v nabídce i další dvě myši, které jsou stejně tuché a vypadají (neměl jsem možnost je vyzkoušet) mnohem ergonomičtěji. Je to SM-5000 a hlavně drátová SM-8500.

Nexus SM-7000B toho moc neumí (čti: nemá přídavná tlačítka) a je příliš malá pro používání u stolního počítače. Ovšem k notebooku se hodí dobře, je velmi levná a tlumení zvuku opravdu funguje. Ideální myš do knihoven, dalo by se říct.

 

Plusy / mínusy
 tichá
 přepínač dpi
 slot pro USB dongle
 příjemný povrch
 způsob vypínání/zapínání
 cena
 ani jedno přídavné tlačítko
 menší rozměry = horší ergonomie
Hodnocení80 %

 

Demonstrace hlasitosti u hlukoměru

Další články na téma: 
Zakoupíte na CZC.cz
Nexus Silent Mouse SM-7000B, černá517 Kč
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Díky za dobrý článek. Osobně jsem při výběru nové myši uvažoval i o Nexus, ale rozhodla pro mne konektivita přes BT nad tichostí tlačítek. Bohužel jsem ale doplatil na nevědomost (pozor, před tím jsem měl zkušenost s Microsoft BT myší, a ta to nedělala) a tak novou myš provozuji stále na drát.
Problém je přechod do pohotovostního režimu. Myš se vypíná okamžitě po nečinnosti a její start doprovází neskutečné lagování. Jedná se Razer Orochi.
Proto mám na autora článku technickou otázku. Taky laguje při přechodu z pohotovostního stavu? Díky za odpověď.

Nepozoroval jsem. Myš se automaticky uspí po chvíli nečinnosti a pro její probuzení je potřeba stisknout jakékoliv tlačítko, čímž vlastně možnost lagování trochu odpadá.

Aha, no tak to je fajn. Ačkoliv to asi taky není moc příjemné pokaždé něco mačkat. Každopádně díky za odpověď.

Reklama
Reklama