Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Dell aktualizoval svoje herní notebooky Alienware. Co čeká hráče?

Dell začal alespoň v USA prodávat novou generaci svých herních notebooků Alienware. Největší změnou jsou nové grafiky, na nové procesory architektury Ivy Bridge si budeme muset ještě počkat. V článku si osvětlíme, co je Alienware za značku, podíváme se, jaké jsou u nich novinky a rozebereme jednotlivé modely.

O značce Alienware a novinkách

O chystaných upgradech herních notebooků Alienware vás informujeme už delší dobu tak nějak postupně – pokaždé, když se objeví nějaké zákulisní informace na známém blogu Dell Labs či kdekoliv jinde. Nyní Dell upgrady oznámil oficiálně a rovnou si je můžete i objednat – tedy alespoň ve Spojených státech. Momentálně jsou nové řady upgradované jen "napůl", stále využívají procesory architektury Sandy Bridge; novější Ivy Bridge přijdou až časem. Upgrade se tak bude týkat především grafických karet.

Co je Alienware?

Pokud jste posledních deset let strávili na opuštěném ostrově bez kontaktu s okolním světem, možná jste trochu zmatení. Co mají mimozemšťané ("aliens") společného s notebooky? Alienware je značka herních počítačů (nejen notebooků, ale i stolních sestav), patřící americkému počítačovému gigantu Dell. Stolní sestavy jsou trochu diskutabilní, protože trochu znalejší uživatel si stejně výkonný počítač bez problémů postaví i sám a za nižší cenu, než jakou zaplatí při koupi mašiny od Dellu. To je ale úplně mimo záběr našeho serveru.

Čtěte také:

Herní notebooky Alienware jsou něco jiného: přenosný počítači si logicky doma z nakoupených komponent poskládáte jen těžko. Tady to už má smysl. Současná (resp. nyní již minulá) generace přenosných herních mašin této značky byla nabízena ve čtyřech variantách, od nejmenšího herního notebooku M11x s úhlopříčkou 11,6″ až po obří stroj, schopný v podstatě úplně nahradit desktop – M18x s 18,4″ displejem. Pozornému čtenáři nepochyně dojde, že číselné označení v názvu udává právě úhlopříčku a tím i celkové rozměry notebooku. Jednotlivé generace jsou někdy odlišovány doplňkem Rx, kde x značí právě číslo generace; takže třeba M17x R3, který jsme recenzovali už před nějakou dobou, představoval třetí verzi sedmnáctipalcového herního počítače Dellu.

Core i7 Extreme Edition

U těchto notebooků je odjakživa tradiční agresivní design, evokující něco mezi vesmírnou lodí, vysavačem a sportovním automobilem. Rozhodně si je nespletete s pracovním nástrojem, celkový vzhled i detaily přímo křičí do světa, že se jedná o stroj na zábavu. Samozřejmě je možné na notebooku seriózně pracovat, pokud potřebujete vysoký výkon třeba na navrhování v 3D nástrojích, herní notebooky obecně nebývají špatnou volbou díky silným procesorům a grafikám a displejům s vysokým rozlišením, ale pokud byste čtrnáctipalcový Alienware vytáhli na obchodním jednání, vaši partneři by se nejspíš docela divili.

Další tradicí je vysoká úroveň možnosti přizpůsobit si notebook na míru. Jednak po stránce hardwarové konfigurace, kdy si můžete vybrat z několika různých procesorů, grafických karet, množství (a frekvence) operační paměti a typů a kapacit pevných disků či SSD. Konfigurovatelné jsou i detaily – třeba rozlišení displeje, počet a rozmístění reproduktorů či třeba síťová karta. Navíc mají všechny Alienwary uživatelsky konfigurovatelné barevné podsvícení klávesnice a touchpadu, takže svůj notebook můžete nechat svítit třeba růžově, sladit si s podsvícením i pozadí plochy a odlišit se od ostatních, nebo třeba nastavit barvy podle své nálady.

Konfigurovatelnost (v obou smyslech) ovšem není výsadou pouze Alienwaru; podobné možnosti nabízí i další herní notebooky, jako třeba herní série MSI GT, jejíhož zástupce, novinku GT70, máme nyní v redakci na test. Ale to jen tak bokem.

Novinky stručně a společné znaky

Značku jsme si tedy představili a můžeme se vrátit k prvotnímu účelu článku: rekapitulaci novinek. Předně jedna pro někoho možná smutná zpráva: pokud jste se zálibně koukali na miniaturní Alienware M11x, budete zklamaní: tento jedenáctipalcový model končí a vyrábět se nebude. Nejmenším Alienware se tak stává čtrnáctipalcový M14x. Podle nás to ale až taková škoda není – jasně, vždycky je dobré mít co největší výběr, ale hraní na jedenáctipalcovém notebooku prostě není úplně ono.

Jedenáctipalcový M11x se nástupce nedočká

Nabídka herních mašin Alienware se tak smrskne na tři modely: 14″ M14x, 17,3″ M17x a 18,4″ M18x. Design zůstává stejný jako u předchozích generací včetně podsvícení, které zahrnuje klávesnici, touchpad, logo Alienware na víku pod displejem a přední stranu. Na pohled jsou tak od sebe notebooky téměř k nerozeznání, pokud pomineme samozřejmé rozdíly v rozměrech a hmotnosti; nabídka komponent se ale výrazně liší. Procesory jsou, jak bylo zmíněno na začátku, stále ze současné generace Intelu Sandy Bridge, na novější 22nm procesory architektury Ivy Bridge si budeme zatím muset nechat zajít chuť. Grafiky patří mezi to nejnovější na trhu, většina z nich je od Nvidie z řady GeForce GT(X) 6xxM, ale i AMD má jedno želízko v ohni v podobě Radeonu HD 7970M u sedmnáctipalcového M17x. Na jednotlivé modely se podíváme v následující kapitole.

Všechny tři (staro)nové notebooky by se podle amerického webu Dellu měly začít prodávat 21. května (předběžné datum), objednávat je možné již nyní na oficiální stránce řady Alienware. Česká verze stránek zatím nové modely nezná a u starých pouze píše, že je nyní není možné objednat.

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Jedná se o trojici dvoujader: Core i7-2670QM, Core i7-2760QM a Core i7-2860QM. Nabídka procesorů je tak stejná jako u M14x, jediná změna spočívá v tom, že není dostupné žádné dvoujádro.
Tam bude asi chyba pane redaktore...

Whoops. Díky, opraveno.

Tak, modely s Ivy Bridge jsou už asi vážně za dveřmi – na dánské verzi webu Dellu se omylem objevil M14x R2 s Core i7-3610QM, i7-3720QM a i7-3820QM. Objednat ovšem nelze a brzy asi zase zmizí.

http://laptoping.com/alienware-m14x-r2-gaming-laptop-with-intel-ivy-bridge-spotted.html

CHtěl bych se zeptat kde se dá nejlevněji objednat nový Alienware M18xR2 ? 

Napis na hnedahlava@seznam.cz
Jeden mam  k prodeji.

Nemáte někdo někoho nebo nějakou prodejnu co už má na prodej M17x R4? Nikde ho nemůžu sehnat

Neznáte*

Dell.sk .. tam sem ho bral ja.. zaslat se da i do cech

Dell.sk .. tam sem ho bral ja.. zaslat se da i do cech

tenhle double post prosim smazat...

Reklama
Reklama