Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

CyanogenMod vydává první stabilní verzi CM 13.0 založenou na Androidu 6.0

Nejpopulárnější alternativní ROM zareagovala na vydání Marshmallow hodně rychle. Google publikoval zdrojové kódy v říjnu 2015. První noční sestavení CM 13 na něm založeného vyšlo koncem listopadu. Teď již tvůrci z týmu CyanogenMod vydali i první stabilní verzi pro necelou čtyřicítku zařízení, mezi nimiž jsou Nexusy a vybrané telefony od Samsungu, Motoroly, LG atd.

CM 13.0 se konkrétně zakládá na Androidu 6.0.1. Jde o vydání číslo r17, takže ti, kteří mají noční sestavení vyššího čísla, by bez resetu zařízení s wipem úložiště neměli upgradovat.

Tvůrci napočítali několik tisíc změn a úprav mezi verzí CM 12.1 a 13.0. Systém podporuje nové vychytávky z Marshmallow jako vylepšenou správu oprávnění, podporu čteček otisků nebo úsporný režim Doze. Oproti minulé verzi byl nahrazen editor SMS/MMS. Místo aplikace od Qualcommu je použit nativní editor z Androidu. Od Qualcommu ale na zařízeních se Snapdragonem bude dostupná lepší fotoaplikace Snap Camera.

 

Stabilní ROM s CM 13.0 jsou ke stažení na download.cyanogenmod.org.

Zdroj: CyanogenMod

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama
Reklama