Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Dell UltraSharp U2717D: 27" IPS s jen 7mm širokým rámečkem a stojanem-držákem

Loni Dell přišel ve své řadě notebooků XPS s inovací v podobě takzvaných „InfinityEdge“ LCD, což byly jednoduše řečeno obrazovky s velmi tenkým rámečkem okolo. Tento designový (ale i praktický) prvek teď Dell přenese i do své řady stolních monitorů UltraSharp. Také ty dostanou velmi úzké rámečky, což bude mimo jiného zajímavé při skládání více těchto LCD do velké pracovní plochy. Jedním z prvních těchto monitorů bude Dell UltraSharp 27 InfinityEdge U2717D s úhlopříčkou 27 palců a ještě jednou zajímavou zvláštností v záloze.

UltraSharp U2717D by se zřejmě měl začít prodávat někdy koncem tohoto měsíce, už ale byly zveřejněny informace o jeho specifikacích a fotografie. Tato sedmadvacítka má panel typu IPS s rozlišením 2560 × 1440 bodů a gamutem sRGB (pokryt je na 99 % a z továrny by panel měl být nakalibrován s DeltaE < 2). Dle specifikací má panel statický kontrast 1000:1, podsvícení bílými LED s intenzitou až 350 cd/m², odezvu 6 ms (pro přechod šedá-šedá za použití overdrive) a 3H antireflexní úpravu.

Dell UltraSharp 27 InfinityEdge U2717D
Dell UltraSharp 27 InfinityEdge U2717D

Pokud jde o onen tenký rámeček, jeho šířka má dělat jen 7,3 mm po stranách a na horním okraji. Dolní strana má lem o něco větší, měří 8,4 mm. Mělo by tedy být možné složit plochy z 2×2, 2×3 a 2×4 monitorů s velmi úzkými přechody.

Dell UltraSharp 27 InfinityEdge U2717D

 

Držák místo stojanu

UltraSharp U2717D bude bude mít stojan s plnými ergonomickými nastaveními (tedy s regulací výšky a pivotem) a také integrovaný čtyřportový rozbočovač USB 3.0. Obrazovka by se měla dát ze stojanu snadno vyjmout a samostatně ji lze nainstalovat do VESA držáku. Eventuálně máte ještě jinou zajímavou možnost. Dell totiž nabízí také jinak identickou variantu U2717DA, která má místo konvenčního stojanu VESA držák na ramenu ve stylu stolní lampy. To umožňuje větší volnost v polohování a monitor je při jeho použití základnou ramena zafixován k desce pracovního stolu. Vedlejším důsledkem tedy je, že ho jen tak nepřevrhnete při neopatrném pohybu.

Držák u varianty U2717DA
Držák u varianty U2717DA

Dell UltraSharp 27 InfinityEdge U2717D (a U2717DA) bude mít poměrně pěknou portovou výbavu. Vstup je možný přes dvojici HDMI 1.4, z nichž jedno umí MHL, přes DisplayPort a také MiniDisplayPort. Monitor má ale také výstup DisplayPort, díky čemuž se budou obrazovky moci řetězit a pro vícemonitorovou konfiguraci nebudete potřebovat tolik výstupů na grafické kartě nebo notebooku.

Dell UltraSharp 27 InfinityEdge U2717D

 

Monitor by se měl začít prodávat do konce měsíce. Mezinárodní oficiální cenu nemáme, ale na čínském webu je pro model U2717D uvedeno 5999 čínských jüanů, což je v přepočtu 912 amerických dolarů. To by pak s připočtením DPH znamenalo 27 300 korun. Evropská cena se ovšem ještě může lišit.

 

Zdroje: TFT Central, Dell, techPowerUp

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

tie ramiky su aj tak pomerne hrube rsp. ten okraj obrazovky ak je rieseny ako u inych U modelov tej rady tak tie okraje su pomerne hrube. Okrem toho zistil som ze niet nad poriadny a pevny ram. Ono to vyzera velmi pekne ale ten monitor nie je v podstate nijako chraneny a kusok plastu ho pred nejakym silnejsim narazom neuchrani. Mne sa viac paci prevedenie "P" serie.

Nemůžu si pomoct, ale podle parametrů je to to samé jako U2515H, který je už rok dostupný a podstatně levnější. Možná že má tento rámeček o něco užší a nepamatuju si přesně, jak byl zkalibrovaný ten U2515H, ale spíš je problém vymyslet jak jich víc používat...
Na šířku vedle sebe jsou strašně široké. Na výšku to je lepší, ale lišta start musí nahoru a je pak problém, že pro některý aplikace by to chtělo víc než 1440px na šířku. Takže výsledný kompromis je hlavní na šířku a vpravo od něho pivot. Na pravém outlook, onenote, případně podklady, na levém aktuální práce. Víc než dva si troufám říct že bude velký problém využít.
To rozlišení je luxus, mít virtuálku/RDP ve fullHD a kolem toho spoustu placu na další okna.
DPI mi na 25 připadá bezproblémové, 27 bych kvůli velikosti nechtěl do kombinace víc monitorů, jen samostatně.
Jak jsem byl s 24' 1920*1200 + 15' fullHD docela spokojený, tak 2x 25' 2560*1440 je bomba a nečekal jsem takový přínos.
Jo a default win wallpaper je totálně nepoužitelný a rozmazaný:D

Reklama
Reklama