Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Duel: GeForce GTX 260 vs. Radeon HD 4870

Radeony HD 4800 způsobily v ČR už nemálo rozruchu. Zaslouží si stejnou pozornost i dražší a rychlejší z této dvojice, Radeon HD 4870? Je pro něj GeForce GTX 260 konkurencí, nebo je snad špatnou kartou, jak vám skalní přívrženci červené značky budou tvrdit?.

Souboj mezi pěti a sedmi tisíci Kč

GeForce GTX 260 jsem nakonec netestoval na zvýšených frekvencích, jak ji prodává Asus pod označením TOP, ale na frekvenci odpovídající referenční GeForce GTX 260. Testy této velmi hezky přetaktované GTX si nechám proti přetaktovanému Radeonu HD 4870 do dalšího článku. V něm bych se přetaktování rád věnoval více, vyzkoušel obě karty na svých stropních frekvencích a rovněž se zaměřil na porovnání výkonu i jiných režimů anti-aliasingu než jen 4× MSAA.

Pokud vás zajímají technologie a inovace, jež přinesly nové karty Radeon a GeForce, nevynechajte články:
- Technologie RV770: jak vznikl Radeon HD 4800
- Novinky v Radeonu HD 4800 podle AMD, GDDR5
- Jádro G200 a jeho přínosy podle Nvidie

GeForce GTX 260 je oproti GeForce GTX 280 oslabena na mnoha místech. Nemá 512b paměťovou sběrnici, ale 448bitovou, podobně už nevlastní 1024 MB videopaměti, ale má megabajtů má 896. Takt jádra se snížil na 576 MHz, takt shaderů na 1240 MHz a paměti běží na 999 (1198 efektivně) MHz. To vše Asus u své TOP verze poměrně silně maže, takty 650/1400/1150 MHz jsou vyšší než u GTX 280, té zbývá výhoda v širší sběrnici a vyšším počtu stream procesorů (240 proti 192).

Zvnějšku jsou si obě GeForce GTX ze série 200 velmi podobné. Mají stejnou délku PCB, stejný chladič, dva SLI konektory a liší se jen v napájení. GeForce GTX 260 už nevyžaduje i 8-pin PCI Express 2.0 napájení, vystačí se se dvěma 6-pin PCI Express, 8-pin dokonce ani nemá.

Radeon HD 4870. Proti už dopodrobna otestovanému a delší dobu prodávanému Radeonu HD 4850 najdete nemálo rozdílů. Když začneme těmi vnějšími, utkví vám pohled jistě na chladiči. Ten už není jednoslotový, zabírá sloty dva a vyfukuje teplý vzduch ze skříně ven. Svým návrhem velice připomíná chladič Radeonu HD 2900 XT a má i některé podobné rysy. Naštěstí jsou otáčky omezeny a také platí, že RV770 se zahřívá zřejmě méně než R600. Hlučnost tohoto chladič tedy už není nesnesitelná, ve 2D režimu je dokonce tichý, s teplotami to však stále není ono.

Kromě dalšího fyzického rozdílu v délce PCB, jsou rozdíly i v jeho složitosti. Mimo to, že Radeon HD 4870 je nejspíš vybaven více teplotními čidly než HD 4850 (ale asi ne zas tolika jako HD 2900 XT - R600), jsou tu i dva napájecí konektory PCI Express (6-pin). Oba bohužel směřují dozadu a karta je tak takřka stejně kolizní (především s disky u méně prostorných skříní) jsko 27cm GeForce.

Rozdíly v pracovních taktech jsou oproti Radeonu HD 4850 rovněž nemalé. Čip už nepracuje na 625 MHz, ale na 750 MHz. Paměti 993 MHz GDDR3 byly nahrazeny zdánlivě pomalejšími 900MHz GDDR5 pamětmi, ty ale ve skutečnosti přenesou téměř dvakrát tolik dat za jednotku času (3,6 oproti necelým 2 Gb/s).

 

Základní rozdíly mezi parametry obou testovaných karet vám ilustruje následující tabulka.

Následující tabulka ukazuje ty samé parametry, jen v kontextu většího množství grafických karet (klepnutím na náhled ji zobrazíte v čitelné podobě):

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

V posledních dnech se diskuze poměrně dost rozjely na téma ATI vs. nVidia a do bitev jsme se nechali zatáhnout i my redaktoři. Je pravdou, že minulý týden jsme se snažili právě diskuze mírně provokativními tématy oživit, následky však předčili očekávání, ve velké míře bohužel negativně.Mimo velkého počtu opakovaných informací či občasných vulgarit nám především vadí to, že uživatelé, kteří se prezentují jako zkušení a znalí oboru, pracují tendendčně s informacemi, vybírají a v podstatě pracují pro svou oblíbenou značku. Neradi bychom, aby se diskuze na ExtraHardware staly jako zdroj důvěrýhodných informací zcela nepoužitelnými, proto přikračujeme k přísnějšímu moderování:1. Vulgární či druhé uživatele urážející příspěvky budou kompletně smazány.2. Příspěvky, které budou na svého autora prozrazovat, že nečetl článek, budou smazány.3. Příspěvky, které budou obsahovat zcela tendenční výběr faktů a budou úmyslně mystifikovat uživatele (takové to typické řeknu A, ale zatajím už B), budou smazány nebo označeny za nedůvěryhodné.Tím vám vůbec nezavíráme dveře k diskuzi nad výkonem karet nebo ke kritice článku. Naopak kritiku typu: ten World in Conflict se mi nezdá, s jakou verzí hry to bylo? nebo Zdá se mi, že v průměru pro 1680 × 1050 px máte asi početní chybu... vítáme jako pomoc s vyladěním článku ve 100% hodnotný. Naopak nebudeme brát v potaz příspěvky kritizující celý článek jenom proto, že jinde vyšlo něco jinak (položte si otázky, zda je testováno stejnými hrami, zda se autor nespokojil s menším výběrem atp.)

je zajímavé, že když před půl rokem byla stejná situace u 8800 GT, tak jste to nijak nerozebírali a nekomentovali,nikdo nic neřešil, teď když je jasný smart kauf ATi, tak pořád nějaké bláboly dokola kolem :) V mínusech 260 mi chybí absence Direct X 10.1, když víme, že už ho plánuje i nVidia ve své další generaci co přijde za půl roku a předpokládám, že nikdo si takto "drahou" kartu nekupuje na míň jak půl roku.Zcela jistě už vývojáři implementují Direct X 10.1 do svých her, co přijdou coby dup,a pak nás nVidia zmasíruje marketingem a výhodami 10.1........ ceny máte špatně - 260 od Asus bude za 6 650 Kč s DPH a 4870 - bude za 5 350 od Gigabyte, to jsou aktuální ceny těch "nejlevnějších" kousků.( pro srovnání, nejlevnější 4850 je momentálně za 3 283 Kč vč. DPH )

Absenci DX 10.1 dáváme myslím (a možná jako jeden z mála serverů) velmi prakticky najevu testem s AA v Assassinovi.Ty ceny jsem komentoval přímo v článku: musel bych udělat nějaké "živé" grafy. Ale máte tam vše potřebné, je tam celkový výkon a vidíte i ceny, se kterými jsem počítal. Co moc nesedí, to si nahraďte svoji cenou, podělte si celkový výkon tou cenou a kartu srovnejte se svým (aktuálním) cena/výkon.

myslím, že by absence Direct X 10.1 u 260 nVidia měla být také uvedena na poslední stránce - Verdikt, je to jistě mínus, které může majitele těchto karet za půl roku dohnat. Pokud už tam uvádíte např. lepší taktování u 260, porovnáváte rozměry a tak dále, jistě by se slušelo také upozornit na tento technologický rozdíl.

Tak už nás nenapínej, a prozraď, které že herní pecky budou mít za půl roku DX 10.1? Ne, že by mi to trhalo játra, stále mám, jako drtivá většina ostatních, WinXP...

no tak zcela jistě budou mít podporu Direct X 10.1 všechny hry, jejichž vývoj v současné době sponzoruje nVidia a jistě neunikneme za půl roku až přijdou od ní grafiky 360 a 380 hezké mediální masáži, jaké výhody nám Direct X 10.1 přináší, potom majitelům all starých nVidií lehce ztuhne usměv... a to že ty máš XP je opravdu trochu podružné, stejně jako celý český trh.

DX10.1 na nVidii je zatím jen spekulace a nebudu se tajit tím, že tomu vůbec nevěřím. Jinak DX10.1 je momentálně opravdu výhoda jen pro Assassin's Creed a vím o dvou dalších hrách, které to budou používat. Cituji od mého zdroje: "Cloud 9 a nějaká šílenost od Segy". Cloud 9 bude taky používat další ATI-specific technologie, mj. tesselator (je o tom thread na fóru), takže to vypadá na těžkej sponzoring.

nVidia musí co nejdřív přijít s novým jádrem a pak je zcela jisté, že tam Direct X 10.1 bude. Čekat na Direct X 11 tak tolik času nVidia nemá. A je jasné, že vám váš zdroj našeptává a mlží,aby se to co ještě nVidia má momentálně ve skladech prodalo.

Pokud opravdu WinSeven vyjdou na konci roku 2009 a budou obsahovat Dx11, tak pravděpodobně vyrobí oba rivalové grafické karty s podporou Dx11 na konci roku 2009.
Je tedy otázka, jestli má pro nV význam vyvíjet a vydávat grafiku s Dx10.1 na jaře 2009, když na podzim 2009 tu bude (snad) WinSeven a Dx11.

podle pár zpráv by Micorsoft měl vydat specifikaci Direct X 11 na konci roku, to by se mohly první takové grafiky objevit někdy v půlce 2009

O DX10.1 nemluvil, jen o těch hrách, to o DX10.1 je můj osobní názor. nVidia sice už v minulosti párkrát mlžila, jako třeba o G80, ale nemyslím si, že by po tak dlouhé době, co DX10.1 shazují, vydali čip, který to bude podporovat. Jejich GPU dosahují dostatečného výkonu i bez těch vylepšení, co přináší DX10.1, takže oni to ani nepotřebují.

DIABLO 3 :)

...zatím vypadá jako Warcraft III a zřejmě to nebude žádný technologický trhák.

zajímavé jak víte, že v nových čipech nVidie nebude Direct X 10.1 a že nové Diablo nebude technologický trhák , založte si věštírnu nebo sázkovou kancelář, budete v balíku... nebo spíš jen ve slipech :)

Pod novinkou o Diablu III mě někteří znalci poučovali, že Blizzard se snaží o hratelnost, ne o grafiku, a že na hru bude stačit DX9, že to řekl ten a ten z Blizzu... přiznám se, že tohle dění tolik nesleduju, ale oni zřejmě ano. Tak když to říkají... a DX10.1 je moje prognóza, ale nemyslím si, že by během příštích 12 měsíců hrozilo nějaké masovější rozšíření DX10.1 ve hrách, můžete to svádět na nVidii, že to její současný HW neumí, a na TWIMTBP, ale tím spíš je pravděpodobné, že se na DX10.1 vykašlou a implementují to až společně s DX11.

zkus premejslet a sledovat situaci..vim ze v tvych rudych ocich to je velmi tezke ale zkus to..pak zjistis ze na tohle zadna vestirna byt nemusi:) stacilo se podivat na videa z diabla 3 a je jasne ze to nebude technologicky trhak..takovy hry blizzard ani nikdy nedelal..mu jde o to aby si hru zahralo co nejvice lidi a u hry zamerene jeste na multiplayer to plati dvojnasob takze diablo 3 bude dle vseho vcelku nenarocnou hrou kterou by i dnesni konfigurace meli slusne rozhybat.

no tak Diablo vyjde za 2 roky a géniové na EH už vědí, že to nebude technologicky zajímavé :))) Jinak spíš než místnímu webu je lepší věřit osvědčeným : "Radeon HD 4870: Better Than GTX 260!" - http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4870,1964.html

tomshardware uz davno neni to co byvalo..lepsi sou testy na computerbase.de nebo treba trochu netradicni hardocp. a ze diablo nebude technologicky zajimave vy kazdy kdo trochu sleduje blizzard..

A ty nás tu krmíš nějakými spekulacemi, jak teď všechny hry budou během půl roka pod DX 10.1, přitom o tom víš taky prd. Ani není vůbec jistý, jestli nVidia nějaký karty pod DX 10.1 bude dělat, všechno jsou to zatím jen bohapustý spekulace, ale kdo chce, ten věří i v konec světa, že... A slovo sponzoring, je u podpory nVidie při vývoji her dost silné slovo, vím, že si to někteří prostší jedinci představují tak, že do firmy, kde dřou vývojáři přijde belzebub z Nvidie, hodí na stůl kufr plnej a peněz a řekne "tak tady máte od nVidie balík, a koukejte to udělat tak, aby to šlo nejlíp na našich kartách. A hlavně žádnej DX 10.1!" Ale tak to asi nebude...

Jinak spíš než místnímu webu je lepší věřit osvědčeným...

V tom případě nechápu, proč se na EHW díváte a přispíváte sem...

THG Vás zajisté milerádo uvítá a Vaše "flame" příspěvky náležitě ocení.

v čem jsou mé příspěvky flame prosím? uveďte aspoň jeden příklad... pokud tak neučiníte,jsou flame příspěvky vaše... a pokud stojíte jen o čtenáře, kteří se nebudou k vašim článkům vyjadřovat, popřípadě jen souhlasit, tak proč vlastně píšete ? Co vás na tom baví ?

v čem jsou mé příspěvky flame prosím? uveďte aspoň jeden příklad...

Např. zde:

Jinak spíš než místnímu webu je lepší věřit osvědčeným..

Pokud to nechápete, tak to je špatné. Vaším tvrzením urážíte znamenitou práci M.Jahody.

pokud tak neučiníte,jsou flame příspěvky vaše

Já jsem tak učinil.... Já nevyvolávám flame...

uveďte jeden jediný příklad kdy vyvolávám něčím flame a zmlknu

Máte to jasně napsáno výše, včetně zdůvodnění...

ale nemám ten příklad, vašemu zdůvodnění nerozumím, schází argumenty

Pokud nerozumíte mému zdůvodnění, tak se zamyslete, proč Vaším tvrzením znehodnocujete práci M.Jahody.

Nechápu, čemu nerozumíte (spíš úmyslně nechcete rozumět).

kde není čemu rozumět se nerozumí

Hmm neni termin "tezkej sponzoring" az moc akcni?

Technologie DX10.1 je specifikovana uz davno, to ze ji nVidia nenabusila do svych cipu je jeji problem.

Tessalator byl puvodne taky soucasti uz DX10. Pokud tedy vyvoj zacal pred nejakou dobou a zjistili vyhody Tessalatoru, proc to nepodporovat :/

Krom toho, maloktera hra striktne vyzaduje nekterou verzi DX aniz by sla rozchodit na starsi ( ja si pamatuji jen na DeuxEx2, kde jsem to musel emulovat pres procik :( )

DX10.1 je nesmysl, nepřináší žádné nové funkce, a nepodporuje jej žádná existující hra (ani opatchovaný Assassin's Creed). Pár funkcí do DX10.0 navíc může být maximálně drobná výhoda v rychlosti pro ATI, které si tím pomůže v -zatím neexistující- hře o 3% nahoru, takže .. o ničem.

Smysl má naopak CUDA a PhysX, to se skutečně použije.

Jak je vidět, NVIDIA v DX10 hrách ATI výrazně poráží (viz Crysis v 2560x1600).

Podle mě má smysl hlavně Havok, physx je méně rozšířený a je to jen momentální nástroj nvidia jak ukázat dobré skére v 3dmarku kam si physx prosadila.

pan rADo si tu svejma komentářema zvyšuje návštěvnost svého blogu, aby neupadl do zapomění, komentovat jeho názory nemá ani smysl... je to jen "reklamní" masáž, ale tak co, každý se živí jak umí že

Smysl má naopak CUDA a PhysX, to se skutečně použije.
Pred zakúpením nVidiou bol PhysX technologickou blbosťou. Po odkúpení technologickým pokrokom. Holt ľudia majú krátku pamäť.

PhysX nebyl blbost, PhysX *karta* byla blbost, a to je rozdíl.

Máš špatnou paměť. Psal jsem, že PhysX samostatná hučící karta je cesta do pekel, ale ne samotné počítání fyziky. Už v té době jsem psal, že to má dělat CPU, nebo ještě lépe GPU. A teď to NVIDIA GPU dělá, tedy nastalo přesně to, co jsem 2 roky dozadu prorokoval jako ideální model ;)

V súčastnosti máme 3- a 4-jadrové CPU. Programátory maju problém využiť 2, tak prečo nevyužiť poflakajúce sa jadrá na výpočet fyziky? GPU by sa tak mohol venovať čisto len grafike.

Protože CPU na to zdaleka nestačí. Koukni se na testy, GTX 280 je na fyziku -řádově- více výkonnější než quadcore Penryn na 4GHz.

Technická: V čom je architektúra GPU lepšia voči CPU?

treba to ze je mnohem rychlejsi pri zpracovavani paralelnich dat...jako je treba grafika nebo fyzika:)

Z pohledu programatora je DX10.1 docela dost uzitecne.

Opravdu novych funkci ma sice pomalu, ale podpora napriklad "parallel cube mapping" je pomerne hezka zalezitost. Dovoluje vytvorit efekty srovnatelne ( obcas i lepsi kvality ) nez Ray-Tracing a dokaze toto delat v realnem casu.

Nicmene hlavni efekt 10.1 je v tom, ze dovoluje optimalizovat spoustu metod pouzitych v DX10. Cili pokud bys udelal hru pro DX10 ( a ted nemyslim to co udelali CryTek ), na DX10.1 bys dostal v prumeru 10-35% vykonu navic.

Jses asi jedinej clovek, kterej odmita vyhody optimalizace :P

Asi tak. DX10.1 nie je o funkciách, ale o rýchlosti.

A přesně proto ho nVidia nepotřebuje, protože to může dohnat hrubým výkonem.

Ale DX10.1 je aj o optimalizácii. A aj keď v poslednej dobe ju vývojaári konečne prestali brať na ľahkú váhu (BioShcok), prečo toho nevyužiť (Crysis by ju potrebovaľ ako soľ)?

Lukáš Fiala - "A přesně proto ho nVidia nepotřebuje, protože to může dohnat hrubým výkonem" - to snad nemyslíte vážně ??? LoL - no tak to je joke roku :))))

Mohu vás ubezpečit, že to myslím vážně. Nechce se mi to pořád vysvětlovat, takže...http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46800&highlight=DX10.1&page=28diskuze o DX10.1 začíná mým postem z 29-Apr-2008, 20:00

Obhajujete neobhajitelné, pokud jde něco optimalizovat a získat výkon zadarmo, tak je to jistě přínos, na to stačí selský rozum a umět sečíst 1 + 1 , řeči o tom, že to dožene nVidia hrubým výkonem jsou k smíchu, s Direct X 10.1 by mohl být výkonově zase jinde.

Sázet se s vámi nebudu, ale že nVidia přeskočí DX10.1, na tom trvám. 

dobrá, udělal jsem si screen této diskuze, za půl roku ji dáte na hlavní stranu a budete si sypat popel na hlavu, pokud budu mít pravdu já, OK ? :) nVidia nemá jinou možnost, v cizině vychází v testech 260 pomalejší jak 4870 ( vy jste světlá vyjímka pro 260 ), nemůžou čekat rok na direct X 11, musí udělat nový čip, je to jednoduché si to dát dohromady... na přelomu roku vydá Ati řadu HD 5000 a co by proti tomu měla nVidia ? Že by zase nabídla recyklovaný 9800/260/280 na 55 nm ? Tomu sám nemůžete věřit.

Pokud tomu přizpůsobí hrubý výkon a ekvivalentní cenu, tak proč ne?
Otazka: Proč by vydávali chip s Dx10.1 na jaře 2009 a na podzim chip s podporou Dx11?

ale jak ten hrubý výkon chcete přizpůsobit, kde ho vezmete ? Proč by vydávali 10.1 na jaře a na podzim 11 ? = protože musí, 260 je pomalejší/stejný než 4850 ( na cizích webech, u vás je to naopak, jste světlá vyjímka, ale ČR je malý trh, rozhoduje se jinde )

protože musí, 260 je pomalejší/stejný než 4850

V globálu rozhodně není. Spíš je dražší na výrobu a má horší výtěžnost.

proboha argumentujte rozumně, sečtěte recenze co jich jen najdete po netu po celém světě, udělejte si čárku kterou vyhrál 4870 a kterou 260... 260 vyhrál na Extrahardware kdesi v česku, ostatní jsou pro 4870 nebo šul nul :)... Navíc stačí první hra ve sponzoringu ATi s Direct X 10.1 a ignorace 10.1 od nVidie se sesype jak domeček z karet :)

No pokud vedení nebude proti zveřejnění diskuze jakožto oddechové novinky, proč ne. Ostatně, už některým svým názorům z toho 29. dubna, co jsem psal na B3Df, se už dneska musím smát - DX10.1 je jediné, v čem jsem se trefil :-D 

proboha argumentujte rozumně, sečtěte recenze co jich jen najdete po netu po celém světě, udělejte si čárku kterou vyhrál 4870 a kterou 260

Vážený pane, Vy jste napsal 4850 - opakuji 4850 a nikoliv 4870!!!

Takže kde v globálu 4850 poráží 260?

Zdravim, perfektni recenze a testy.

Jen nevim, jestli na posledni strance v odstavci "Ceny" nema byt misto "GeForce 9800 GTX teprve asi pomalu zlevní" GeForce260 pomalu zlevni....

Svůj copy paste jsem záhy opravil, díky za up.

Moc hezka recenze. Nezijete ale v jinem casovem pasmu? :) V Cechach je jeste Nedele. :)

Blbne nám aut. vydání článků a chtěl bych o půlnoci už spát ;-)

Tak hezky spanek preji... Zaslouzene.

Tak to máte buď na systému špatně čas a nebo neumíte nastavit cron.

Dobrý den. Jsem pravidelným čtenářem, ale kvůli tomuhle jsem se zaregistroval. Pokud přistoupíte k mazání příspěvků, bude to velká chyba. Smazány by měly být pouze příspěvky, které jsou například v roproru s právem, xenofobní atd... Mazáním tzv. nepohodlných příspěvků se dostanete na úroveň žumpy, jako je DDWorld, který jsem kvůli tomuto přestal číst. Problematika flamujících či nadávajících uživatel se dá vyřešit jinak. Například na Abclinuxu.xz mají systém takový, že vulgární příspěvky jsou označeny a zbaleny do úzkého proužku, takže si je čtenář přřečte jen v případě vlatního zájmu. Vymzáním jednoho tzv. vulgárního příspěvku můžte znehodnotit celou diskuzi na něj navazující.

Takže bych si dovolil navrhnout, aby všechny typy příspěvků které považujete za nevhodné, byly místo smazání označeny a okomentovány redaktorem (např. "vulgární" nebo "demagogické") a zůstaly sbalené přímo ve vlákně, přístupné pouze na rozkliknutí. Tím vyřešíte zabordelenou diskuzi, a zároveň se vyhnete cenzuře. Spravedlivý cenzor neexistuje.

Mazáním tzv. nepohodlných příspěvků se dostanete na úroveň žumpy, jako je DDWorld, který jsem kvůli tomuto přestal číst.
Myslíš príspevky typu "DDdebil, lebo neexistuje, že by mohol otestovať GK, lebo v teste nemá uverejnené vlastné fotky GK"? Ďakujem pekne, nechcem.
Ja len kvitujem týmto novým pravidlám, diskusie tu nie sú na to, aby si tu niekto (my vieme kto) masíroval svoje ego. Diskusia je na diskusovanie a ak má s tým niekto problém, ani sem nemusí chodiť. Chýbať nám tu rozhodne nebude.

Po mnoha prectenych clancich a diskusich na tomhle serveru se domnivam, ze mistni redakci v tomhle mohu verit. Ziskali si moji duveru, a to tim, co a jak delaji. Ze zmineneho nemam moc obavy, byt mam jistou obavu, ze se nekdo pokusi proverit jejich nervy |: Sorry za OT (:

Konečně vám to v redakci docvaklo, jsem rád, že jste si uvědomili špatný směr a hledáte řešení nápravy.
S vaším pohledem se na 100% stotožnuji.

Jinak recenzi chválím, je to kus poctivé práce, díky moc.

PS: Metodika testování 2560x1600 ukazuje přehledněji kam až výkonem grafické karty dosahují, ale možná bych zauvažoval i nad testováním 24" monitorů, přeci jen je toto rozlišení nesrovnatelně více rozšířeno.

Další výtku a myslím dost podstatnou mám k objektivitě srovnání karty TOP = přetaktované verze s kartou referenční od druhého výrobce.
Myslíte si pane Jahoda, že je to objektivní???

Odpoved je v clanku. Doporucuji precist.

To není tak uplně pravda, už jsem to tu psal. Nesrovnává se jen výkon, ale i vybavení, hlučnost atd... a třeba asus je znám svým něčím na víc... Takže toto srovnání rozhodně není objektivní a to hlavně z pohledu toho, že se pak při hodnocení bere cena nejlevnější 260 (což asus v tomto provedení rohodně není) oproti tomu se bere cena nejlevnější 4870 (mezi které testovaná karta narozdíl od asus patří) a v tomto vidím značné zkreslení a mírnou neférovost. Podle mě moc lidi když už jsou ochotni dát 7 litrů za katru nešáhne po "no name" výrobci, ale připlatí si za zanačku už kvuli stabilitě.....

Jake vybaveni? Tam je prece napsano ze neni tam ani pribalena hra. Chladic je take stejny. Jediny rozdil jsou zvysene takty a ty upravil na normalni referecni hotnoty.

Asus se vytáhl s luxusním balením
Na jednom z médií najdete i programy od Asusu, Splendid má pomoci vylepšit obraz, GamerOSD pak dokonce zachycovat video ze hry, SmartDoctor umí taktovat.

nevim mě slova vytáhl s luxusním balením připadají dost jednoznačna v kontrastu s počítanou cenu nejlevnější 260...

je nejake baleni nebo programy navic pocitano do zaverecneho hodnoceni??jinak i obycejnou verzi asus bali luxusne:)

jo jo... Za pekne baleni mas u kazde hry 10 fps na vic.

ano počítáno v poměru cena výkon.... asi vám to tu nevysvětlim, ale já mám špatné zkušenosti s výrobci, kteří nemají tak vyzkoušenou značku... takže prostě gigabyte bych si klidně koupil, ale EVGA asi už ne (podle které se cena bere asi..). Proto, když se testuje asus tak se má udávat cena asus nic víc nic míň... a když kalkulujou s cenou EVGA mají testovat EVGA....
Uprava: Ještě mě napadlo takové přirovnání, když je test aut tak se také uvádí cena testovaného modelu. Nikoliv to, že otestujou auto v plné palbě a napíšou tam cenu základní verze...

no vypada to podle me jen tak ze chcete aby gtx260 mela horsi pomer cena/vykon nez je tu uvedene a aby to oproti vasemu oblibenemu radeonu vypadala karta jeste hur co??jinak si takovyhle blby vymluvy na to ze "tady je psano ze karta ma exklusivni baleni tak proc pocitate do pomeru cena/vykon nejlevnejsi model?tak to nema byt" nedokazu vysvetlit.

dyt proboha vsechno to sou stejne referencni karty takze se lisi od sebe jen tou nalepkou na chladici a naprosty vetsine uzivatelu je stejne krabice uplne u **** a skonci nekde na pude nebo v kotli. neznam jedinyho uzivatele kdo by platil o 6 kil vic za asus kdyz tu samou kartu muze mit levneji od evga. a jestli nahodou nevite jakoze urcite nevite tak evga rozhodne neni zadnym "no name" vyrobcem ba naopak patri mezi ty lepsi ne-li nejlepsi..osobne bych bral radsi evga nez gigabyte.

já o vás také netvrdím, že máte blbý! řeči, tak si to laskavě nechte, mimochodem ati je moje oblibená, ale v pc mi běží 7900 gtx ..) Prostě když vidim výhodnej kup tak koupím. Chci aby to vypadalo jak to je ne zkresleně nic víc... Pokud v tom hledáte něco jiného je to vaše věc....

Docela by mě zajímalo, jak byste se tvářil, kdyby se počítala nejdražší verze 4850 versus nejlevnější 260...

a ještě by mohli doplnit o testy 260 x 780G (samozřejmě v tom nejdražším provedení).:o)

Další výtku a myslím dost podstatnou mám k objektivitě srovnání karty TOP = přetaktované verze s kartou referenční od druhého výrobce.

Stačí si přečíst pořádně úvod testu...

GeForce GTX 260 jsem nakonec netestoval na zvýšených frekvencích, jak ji prodává Asus pod označením TOP, ale na frekvenci odpovídající referenční GeForce GTX 260. Testy této velmi hezky přetaktované GTX si nechám proti přetaktovanému Radeonu HD 4870 do dalšího článku.

Vaši výtku opravdu nechápu.

Přehlédl jsem úvod a začal číst recenzi až od třetí strany :-(.
Sypu si popel na hlavu a omlouvám se.

Děkuji za skvělý test a kvalitní verdikt.

nějak mi nesedí tabulka s min. fps.... u GTX260 je psáno, že ve hře Crysis (2560X1600, 2560X1600 4xAA) má min. fps 34,3 (30,8)... nejspíše tam bude někde chyba...

Správně je to ve 2560 takto (díky za upozornění, za chybu se omlouvám, v tab. ji opravím ale až později):===== Crysis =====Average: 20.4 FPSMinimum: 14.0 FPSMaximum: 22.5 FPS===== Crysis =====Average: 16.0 FPSMinimum: 9.8 FPSMaximum: 18.8 FPS

Ta Atina za tu cenu je opravdu dobry kus hardwaru. Konecne konkurence, ktera snizi ceny.

Cena GTX 260 má prej spadnout o 30 dolačů to by znamenalo cenu okolo 6000-6500kč ;)

A pak zase spadne ATI, a pak zase NVIDIA, a zase AT...

...

Děkuji za skvělou recenzi :-) Ale u Serious Sama 2 na rozlišení 1680x1050 260GTX překoná i 280GTX, to se mi nějak nezdá ;-)

Jakmile je to limitováno procesorem (což v tomto případě je), tak se to klidně stane (je to navíc velmi malá procentuální odchylka, běžná tolerance)

Nakonec se ukázalo, že HD4870 nemá výkon mezi GTX 260/280 jak tady všichni fanATIci křičeli, ale naopak je ATI mírně pozadu...
Do poměru cena/výkon by bylo dobré přičíst jestě tak 500kč k ATI za acclero S1 a větrák :P

Zaujímavé, na iných serveroch vyšiel vždy výkon 4870 medzi GTX260 a GTX280, len tu inak. Asi závisí od zvolenej scény. Ale aj tak ďakujem za recenziu.

No na ComputerBase vyšly karty také přibližně vyrovnané.

Hardware.fr, Techreport, Expreview, Tomshardware, Hothardware, tam je výkon 4870 vyšší. Aj na Computerbase je výkon 4870 s AA vyšší. Ale nechcem vyvolávať flame. Mirek nameral nejaké výsledky a tie zverejnil, nemám dôvod neveriť. V niektorých hrách totiž nie sú zabudované benchmarky a výsledky sa odvíjajú od scény, ktorú recenzent zvolí. Na záver: kvôli objektívnosti treba do úvahy vziať viacero testov a nie hodnotiť výkon len podľa jedného testu.

A netreba zabudnut ani na metodiku testovania, niekde to meraju cez vstavane benchmarky, co nema s realitou nic spolocne (pr. FEAR). Osobne si myslim, ze HD 4870 je 2 najlepsia VGA v pomere cena\vykon a s ovladacmi 8.7 to bude zrejme zas o nieco lepsie a aj spoteba asi pojde dolu :)

Ono sa to bude ešte s príchodom nových verzií ovládačov posúvať vyššie, takže je ešte priskoro na takéto jednoznačné ortiele. Ja by som skôr povedal, že zatiaľ teoretický výkon je medzi GTX260 a GTX280.

Četls článek? Testovaná 260 je přetaktovanou TOP verzí (na takty přesahující takty 280). Proto zřejmě o něco vyšší výsledky. Takže tvá první věta neplatí. BTW mnozí ATIsti mají S1 dávno doma.

No LOL. A ty jsi článek četl? Testováno bylo na standartních taktech, ne na těch zvýšených. :)

:)))))))) a takto to obycajne dopadne, ked niekto nevie citat... :D :D alebo clanok vobec necital... :)))
btw: opat skvela recenzia, dakujem...

Tak to jsem vůl. Sry.

Testovana GTX 260 byla na standardnich taktech, pise se to v clanku. Nicmene vykonnovy rozdil 2-3% je v podstate na hranici chyby mereni, v nekterych hrach je lepsi ATI, nekde Nvidia. Na nekterych zahranicnich serverech vysla lip HD 4870, jinde zas GTX 260. Takze karty jsou co se tyce vykonu srovnatelny, cenove vede ATI, provoznimi vlastnostmi zase Nvidia.

Předem děkuji za zajímavou recenzi! Ani mi nevadí, že jsou popisky k jednotlivým hrám okopírované z předchozích recenzí, jen upozorňuji na nutnost opravy několika odstavců. Například "Radeon HD 4850 se už prodává, je skladem a je za cenu velice příznivou. GeForce 9800 GTX teprve asi pomalu zlevní, GeForce 9800 GTX+ bude až v červenci." by v recenzi na HD 4870 a GTX 260 správně asi být nemělo! :-)
Jsem zvědavý na přetaktování, ale i bez něj se mi zdá GTX 260 lepší volbou. Teploty a spotřeba se díky dostatečnému výkonu obou karet pro mnohé stanou důležitým kritériem při výběru a nejinak je tomu i u mě.
Poslední věc... Je čtvrt na dvanáct a já si právě projel recenzi vydanou dle hlavičky článku 7.7.!! Cítím se jako cestoval v čase :-P

Zajímalo by mě jestli se ta TOP verze GTX260 nějak hardwarově liší(rychlejší paměti,vyšší napěti atd...) od obyčejné GTX260 nebo je to prostě jen přetaktovaná verze bez žádné upravy...

Az na ten zaver pekna praca. Ked porovnam vykony kariet tak som kupil v podstate 4870 s DDR3 pamatami :)

na atiny už vyšli nový firmwary snižující nesmyslně vysoké frekvence jadra ve 2D, takže odpadají nevýhody jako idle spotřeba a teplota

Je to oficialne od ATI?

Uprava biosu je vec vyrobcu karty. MSI uz dava na trh HD 4850 taktovane v klude 160/500.

To je zaujimava informacia, mna to vsak zaujimalo hlavne skor kvoli kartam, ktore tak od vyrobcu nastavene neboli.

Vyrobcovia by mohli vidavat nejake utility ktore starsie karty preflesuju na novi bios. Nieco na sposob programov ktore pod windows upravuju bios DVD/RW.

Vyhodnejsi je Winflash.
http://www.techpowerup.com/downloads/1122/Winflash_2.0.1.2.html
Ja uz mam svoju 4850 upravenu :))
Mal som na mysli oficialne update vyrobcov pre technicky menej zdatnych jedincov. :))

a snizila se ti teplota?

Nepremyslite o zmene testovacich rozliseni?
1680 - zacina byt klasicky mainstream
2560 - ale ma cca 00 + naky drobny ctenaru (+ rAdo) .. to pro me a myslim ze pro mnoho dalsich neni zajimave.
Me by nejvice zajimalo rozliseni 1900 * 1200 - to zacina byt pomalu s prichodem levnejsich 24" LCD na vzestupu ... , ale tady o nem ani tuk :(

Vsak je to tak jednoduche ... o 30% viacej pixelov nez 1680, o 30% viacej prace ... -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

mainstream ?
Primary Display Resolution (1 777 011 steam users)
800 x 600 30,418 1.71 %
1024 x 768 568,761 32.01 %
1152 x 864 91,761 5.16 %
1280 x 960 695,457 39.14 %
1440 x 900 134,147 7.55 %
1600 x 1200 28,637 1.61 %
1680 x 1050 162,406 9.14 %
1920 x 1200 40,703 2.29 %
Other 24,721 1.39 %

ze statistiky skoro 2milionu hracu je mainstream porad 1024 a 1280
pro zajimavost: http://www.steampowered.com/status/survey.html

add MadCap no, tak jednoduchy to zase neni :) tam je faktoru :D

k RICCI tohle neni relevantni srovnani ... mainstream neznamena to co ma aktualne nejvic lidi ale to co se kupuje ve stredi tride za dobrej pomer cena / vykon (ty statistiky obsahujou temer veskerej prehistorickej HW). Pochybuju ze by si dneska nekdo na solidni hrani kupoval 1280*1024.. a k tomuto monitoru daval nejakou z novych karet ... to by asi bylo pekne plytvani. Ale opet nepochybuju, ze se najde a mozna i tady par zarnejch vyjimek! :)

no divil by ses kolik lidi sem uz takle v komentech nebo na forech videl a chteli novou kartu (momentalne 4870 nebo 4850) a pri tom meli 19" nebo dokonce jen 17" monitor s rozlisenim 1280x1024:)

nerikam ze ne - :) , ale do urcity miry plytvani - pri koupi GTX 280 jeste vetsi.

A akych faktorov? Poprosim priamo k aktualne testovanym modernym kartam s kapacitou pamete 512 MB a viac. -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

probuh koukni se na vic ruznych testu a pochopis limity muzou bejt nekde v architekture .. nebo castejc v ovladacich .. podle treba testu HD4850 je mezi 1650 a 1920 rozdil casto jen 10% .. ale pixelu je na % vic .. stejne tak 2560 ma 2,3 x pocet pixelu rozliseni 1650 - ale propady nebyvaji podle trojclenky :P

me s tou anketou otravuje steam porad takze to stari neni nejak hrozny navic anketa je od 13 listopadu 2007 to je 8mesicu? uz jen to ze nejcastejsi kartou je 8800 tomu napovida... a vy si myslite ze vsichni maji 48xx apod ? ne vetsina lidi co hraje ma opravdu starsi karty a opravdu vetsina lidi si koupila monitor pred rokem dvema bo trema nejcasteji 19´´ LCD proto 1280 a 60Hz a nemaji duvod ho menit kdezto karta jako x1950 uz potreba vymenit je

jasny, ale potom si pletes 2 veci .. vyrobky patrici do tridy mainstream a nejvetsi rozsirenost urciteho (i starsiho) vyrobku. Dnes je tedy mainstream pro priklad HD4850 a HD3870 jen nizzsi mainstream - presto ma ale vic lidi HD3870 - to co kam patri a to kolik ceho lidi maj neni strovnavatelna vec :) (hroznej vypotek... :)

me spis slo o to ze jen pro minimum lidí jsou zajimavy vysledky v rozliseni vyssim nez 1680*1050 nevim kdo krome hulana ma 2560 chtel jsem poukazat ze vetsina lidí co hraje ma 1280 .Jinak souhlasim ze za mainstream se muze povazovat 22´´ ale testovat mainstreamove karty na highendovem rozliseni?. mainstream by se mel imho testovat na mainstreamu a na nejrozsirenejsim rozliseni to jest 1680*1050 / 1280*1024

Aha... tak kdyby si aspon neco malo vedel nez zacnes spat..
1. 19" LCD maji rozliseni 1440x900
2. 8 mesicu stare LCD je pro tebe stare???? podle me to patri do statistik a to ze AMD jeste nemela kartu za dob G80 je jen jeji problem.. Prece se statistiky co pouzivaji doma lidi nebudou omezovat tim ze AMD byly pozadu!!
Spamatujte se lidi proboha!
Proste nejvic lidi pouziva 1280x960 v pripade CRT a v pripade LCD 1280x1024.. PROC menit monitor kazdej pul rok????? 8 mesicu je ti moc tak ja nevim.. ja mam monitor jeste CRT prave s rozlisenim 1280x960 a menit ani nechci!!!
A necpete do me ze je to kram a ze sem pozadu.. NEJSEM! Sposta lidi ma CRT a ja osobne neznam temer nikoho kdo by mel u PC FullHD monitor!!! Tyto testy jsou celkem na nic kdyz rozliseni zacina na rozliseni 1600. alespon od 1280 az po fullHD nechapu ty 30" monitory.. blbost, hloupost..

A myslis, ze karta, ktera bez potizi stiha ty VYSSI rozliseni, bude mit na nizsich problemy? Ale nema moc smysl testovat ty karty v rozlisenich, kde se takrka nezapotej (to rikam jako majitel 20" LCD staryho pres dva roky, a nezapoceni minim obrazne).
Na 1280x1024 a okolo se rozdily mezi kartama setrou a z aktualni generace bych porizoval vyhradne 4850, a mozna s klidem i starsi. Pokud bych planoval vymenu monitoru za vetsi, vzal bych v potaz planovany novy rozliseni a vybiral dle nej. Jinak vyhradne pomer cena/vykon.

19" lcd maji i rozliseni 1280x1024..

Sirokouhly myslim mivaj tech 1440x900.

Máš pocit, že je to aktuálne? Tá anketa prebieha už viac ako rok. Radšej ukáž nedávnu anketu, tam budú iné čísla.

koukni tam ty roku... 13. November 2007 neni vic jak rok ale spis neco pres pulrok

Jen dodám že hned za tím je update 6 července... a VALVe se podle mých skušeností dá velice věřit...!

take se primlouvam za 1900x1200 (24"). Klidne na ukor 30" monitoru :)

Preci jen si myslim (a nekamenujte mne), ze v nasi CR to oceni vice ctenaru.

Zde by stalo za to upozornit, ze jako majitel 24" monitoru mam jiz v nekterych hrach "problemy" s prilis velkym monitorem - tzv. "syndrom divaka tenisovych prenosu" :)

+1

Velmi pekna praca, dakujem za recenziu. Mo jpocit? HD 4870 je dobra VGA za slusnu cenu, u GTX 260 hovori v jeje neprospech horsia cena, blizia sa ale zlavy tak uvidime, ale na HD 4870 to asi stacit nebude v pomere C\V. TA spotreba je nejaka divna, asi ten powerplay este neni OK, pokial sa neda teplota frekvencie odcitat\ nastavit z aplikacie 3 strany, som voci tymto hodnotam skepticky, tym netvrdim, ze nie su pravdive, ale mohli by byt lepsie... K GTX2600 TOP, bolo by zaujimave zohnat nejaku standardnu verziu GTX 260 a porovnat ju pri OC s TOP verziou, predcsa sa asi len na TOP verziu davaju kvalitnejsie suciastky ako na "beznu" GTX 260. Bude zaujimave, ci vide aj nejaka TOP verzia pre HD 4870 a ako to bude pri nej s OC... Pre test OC, by som voli 2 VGA s rovnakej oblasti, cize TOP=TOP aby to bolo fer ;)

Vše je zpracováno celkem hezky, ale systém testování pomocí in-game benchmarků mi vůbec nesedí vzhledem k situaci, kdy například benchmark GPU.bat ve hře Crysis vyhazuje jiné výsledky přímo při testování a jiné v závěrečné konzoli. Dle mého zjištění nezáleží na grafické kartě (ATI x nVidia), ale výsledky se i v porovnání s měřením ve Fraps mění. Uvedu příklad: Měření průměrných FPS bylo v jednom loopu 32.9 FPS, ten samý Floop měl v konzoli průměr 38 FPS a při měření celého kola ve Fraps měl 32.5. Tím chci říct (a možná mi to někdo vysvětlí proč), že závěrečná konzole přidává nejasně FPS. (výsledek měření v příkladu je u HD3850 Turbo a podobně se benchmark chová i u GTX 280 - ostatní jsem zatím nezkoušel).

Děkuji za opět zcela brilantní test. Výsledky jsem překvapen, nečekal jsem, že GTX260 nakonec vyjde rychlejší. No ono se ani nedá mluvit o tom, že je rychlejší, spíše jsou s Radeonem HD4870 vyrovnaní soupeři. Podíval jsem se ještě na ComputerBase.de, kde vyšly výsledky obdobně, GTX260 vyšla nepatrně (opravdu nepatrně) výkonější.

Bohužel jsem zvědav, kolik lidí se ozve, že jste nvidioti a podobně.

Jinak chybek je v článku jak máku, jen namátkou co teďka vidím nahoře: a paměti běží na 999 (1198 efektivně) MHz - 999*2 = 1998. :)

Hezký článek, ale chybí mi tam jeden údaj.

Měl bych dotaz, jaké paměti použil Asus u této GTX260?
Někteří výrobci používají (prý) 1,0ns a jiní (domnívám se, že např. XFX) používají 0,8ns - neboli stejné, jako u GTX280.

Četl jsem, až sem dočetl a bylo to velmi namáhavé... S tím, že Vám výsledky vycházejí poněkud jinak než na jiných serverech jsem se už smířil, jelikož každý recenzent má svoji metodiku testování a to je správně.

Ohledně nové sestvy, docela mě překvapila stará čipová sada 790 od nVidie, čekal jsem min. P35 od intelu. A procesor aspoň 4jádro.

Ještě k hodnotě min. FPS u GTX260 a GTX280, u GTX260 je podle mě chyba, viz. 50FPS(GTX260) a 25FPS(GTX280), buď nastala maxi odchylka měření, nebo by jste si to měl spravit.

stará čipová sada 790 od nVidie, čekal jsem min. P35 od intelu. A procesor aspoň 4jádro.

Nějak nechápu, čím je zastaralý chipset nF790. Pokud Intel-chipset, tak spíš X38/48 nebo P45 (PCI-E 2.0), ale proč P35?

Add CPU: Myslím si, že zatím v pohodě stačí OC dvojjádro.

Rencze pěkná, jen mi přijde opravdu nefér brát rozdílné ceny za ati maté v testu skoro nejlevnější variantu 4870 a za asus top verzi, která rozhodně nestéjí oněch 7000 pokud chcete srovnavat tak ferově... Brát cenu "no name" karty a přitom testovat model od asus ???

Pěkně GTX260 klesají. Jen kdy to slevnění dorazí i do CZ...

MSI GTX260 za 299USD.

>> Shit: oni ich zničia cenou, teda ak to pôjde takto ďalej.
A ak si všimnete ešte tam je aj ďalšia zľava mínus 40USD zľava priamo od firmy pri registrácii.

V USA to maj hrozně levné :( uvažuji o koupi PC v USA, ale nevím kolik by stál dovoz do ČR...

V USA je už GTX260(299USD) levnějši než HD4870(310USD) mno pro ATI to vypadá docela bledě lepši kartu za min peněz nemá ATI, ale n'vidia...

hihi tak si užij svůj americký trh, ty jeden amíku.:)

Komponenty nejsou business class notebook. Tak se jen modlete, ať vám všechno po dlouhou dobu bez problémů chodí, protože na žádný z komponent není poskytována mezinárodní záruka, takže případnou reklamaci budete řešit v USA. Navíc v USA nemáte ze zákona dvouletou záruku.

Jen hlupák nakupuje tam, kde je zboží nejlevnější, aniž by bral ohled na další okolnosti.

Je opravdu z čeho vybírat. Zbývá už jen 4870X2 2GB DDR5 pro Hulánovce.

Pane Jahodo, promiňte, že Vás zase otravuji, ale nedá mi to. Celkový výkon HD 4870 v 1680x1050 s anti-aliasingem mi pořád nevychází. Nejbližší výsledek (78,1%) jsem obdžel, pokud jsem z průměru škrtnul Bioshock, Medal of Honor a Unreal Tournament. Jenže abych tento výsledek dostal, musel jsem dělit 22 testy, ale bez těch her, co jsem škrtal( a pokud se bere 2x Crysis a Ass. Creed) je testů pouze 21. Pak by průměr HD 4870 byl 81,8%. Ještě jednou se omlouvám za šťourání, ale mohl byste mi prosím vysvětlit, kde mi to nevychází?

Počítáte to také přes procenta u každé hry (maximem bývá buď GTX 280 nebo 9800 GX2, někdy HD 4870 a každá karta k nim za každou hru obdrží relativní hodnotu)?Narychlo jsem prošel to průměrování a chybu po sobě zatím nevidím...

Vzal jsem vždy hodnotu FPS u radeonu 4870 a tu podělil hodnotou FPS nejvýkonnější karty toho testu. U Ass. Creed jsem počítal 2x nastavení 3/3 a počítal jsem tam i STALKERa, i když tam jsem si nebyl jistý, jestli ty testy jsou s vyhlazováním nebo ne... Ještě jednou to projedu, dělal jsem to ráno a byl rozespalej.

Prošel jsem to ještě jednou, v klidu a pořádně. Měl jsem u průměrování v 1680, 4× AA posunutu jednu buňku u Hellgate: London, změnilo se to mírně u všech karet. Opravený graf je v článku, stejně jako přepočítaný související graf výkon/cena. Díky za pomoc s najitím chyby.

Nemáte vůbec zač, občas se sekne každý. Pokračujte dál ve skvělé práci :-)

u crysis je u 260 podstatne vyssi nez u 280. nevloudila se tam nejaka chyba? nejak mi to nejde na rozum...

Nahore se na to uz nekdo ptal. Mirek Jahoda: "Jakmile je to limitováno procesorem (což v tomto případě je), tak se to klidně stane (je to navíc velmi malá procentuální odchylka, běžná tolerance)"

mala odchylka? vsak tam jsou rozdily jak krava! 20 fps je pro tebe mala odchylka??? to v tu dobu musel mit procak asi zimni spanek...

To bylo něco jiného, psal jsem to už tady: http://www.extrahardware.cz/duel-geforce-gtx-260-vs-radeon-hd-4870#comme...V článku by to mělo být opraveno.

No tak to je snad nějaké řízení osudu či co. Já teda nijak nezastírám, že jsem příznivcem ATi, ale že bude lepší v hrách, které mne zajímají, a nVidia bude lepší v hrách, které mne nezajímají, to snad ani nemůže být náhoda. HD 4870 je můj favorit na koupi. Do podzimu ceny ještě spadnou, softwarové otázky budou vyřešeny a s očekávanými hrami na trhu nastane ten správný čas pro upgrade. Důležité je, že nám neumře konkurence. To bychom ve finále obrečeli všichni a hlavně nad peněženkami.

Dik za vycerpavajici recenzi (jen mi chybi vykon v 1920x1200 - ale to si dokazu +- odvodit) i kdyz uz jsem to nevydrzel a kartu si koupil. Jsem max spokojen (mel jsem 8800GTS512 800/2000/2200)akorat nemuzu prijit na to, jak rozchodit dx10.1 v assassin´s creed /jak vubec poznam, ze to jede v dx10.1 a ne v dx10?/ Pres dxdiag vidim u verze direct x jen 10ku a ne 10.1. Mam Visty x64 Ultimate + posledni ovladac catalyst 8.7beta. Mozna dotaz primo pro Mirka Jahodu i kdyz ten nejspis po max vycerpani jeste spi. Kdo vi at prosim napovi diky.

INTEL C2Q6600 [8x450] 3600 MHz, Vcore 1,51Vrealburn + watercooled Thermalright XWB-1 45/65C TAT !!! 3x radiator 360, ASUS P5K-Deluxe| PATRIOT 4x2048 MB DDR2 900MHz 5 5 5 15 2,20V| Sapphire ATI Radeon HD 4870 watercooled galaxi 44/65C, Seasonic 650W | 4 x HDD watercooled by erty (74GB Raptors in RAID) X-Fi mX Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro, Logitech -G15 -MX518 -Z5500,HP 2408h.

Nesmieš inštalovať 1.02 patch, ale len 1.01.

a mas sp1?

Patch 1.02 jsem neinstaloval a verze 1.01 si myslim, ze je zakladni hra mam ji v CZ. SP1 NA WIDLE mam instalovany.

INTEL C2Q6600 [8x450] 3600 MHz, Vcore 1,51Vrealburn + watercooled alphacool nexxos xp 45/65C TAT !!! 3x radiator 360, ASUS P5K-Deluxe| ADATA V EE800+ 4x1024 MB DDR2 900MHz 4 4 4 12 2,25V| ASUS 8800 GTS 512MB [800/2000/2200] watercooled galaxi 40/47C, Sea

Ne, mám jen dovolenou a přístup k netu sporadický.Jak poznat DX 10.1 v Assassinovi? Nainstalujte hru a složku s ní někam zkopírujte. Nainstalujte patch 1.02. Zkuste si s FRAPSem projít stejný úsek hry se zapnutým AA (vzorkování 3/3) v patchnuté hře a v té zazálohované (nepatchnuté) 

Dik za radu vyzkousim. Jen co si vzpominam nema byt v dxdiag videt verze rozhrani directx: DirectX 10.1 namisto toho mojeho 10 (samozrejme to musi podporovat grafika coz ma 4870 podporuje) ?

Neviem, či som to prehliadol, ale nebolo by lepšie pri zhňujúich grafoch, dávať väčšiu hodnotu výkonu tým hram, kďe napríklad je 24 a 30 fps, to je dosť na kartách veľký rozdieľ.

Pokiaľ je v grafoch započítané, aj to, že jedna karta má 9fps a druhá 15fps, to podľa mňa nehrá rolu, keďže je to pod hranicou hrateľnosti (česť výnimkám). To je len moja úvaha.

na zaciatku je GTX 260 TOP ale v textoch je klasicka verzia... preco?

Myslím si, že je to takto lepší. Srovnávají se "no-OC" verze (GTX260-TOP byla podtaktována na "standardní" GTX260), testík "OC verzí" se prý chystá...

paměti byly taky podtaktované a jejich latence snížena na normální hodnotu ?

Do testiku OC verzi by mohla jit vedle TOP GTX260 atina od MSI http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8310&I... - takt nic moc, ale ... cena je opet super :-)

Zatím ve všech testech co jsem viděl, tak HD 4870 byla výkonejší o pár procent, ale z vašeho testu vychazí, že GTX 260 je o pár procent výkonější?

Třeba dle mého názoru kvalitního http://www.tomshardware.com/ byl také výkonejší HD 4870. Zajímalo by mě tedy čím to, že u vás je to jinak?

Mirek je priklanen k NV. :) To je jedno ne? Karty jsou vice mene stejne co se tyce vykonu ve hrach, obcas je lepsi Ati a obcas NV. Zalezi na hre. Proc resite takove blbosti?

Ak by som uvazoval o novom PC tak to pre mna nie je blbost ale poznatok ze ked idem do ATI nekupim cipset Nforce ale nieco od AMD alebo Intel.Mne vyhovuje su rozne recenzie a mozem porovnavat ako si ktora grafika vedie na roznych cipsetoch a zostavach.

Kup Intel CPU, Intel cipset a ATI grafarnu, jak psal nekdo nademnou.

Intel uz ted NVIDII hazi klacky pod nohy (stop SLI na Intel cipsetech) a v budoucnu tomu jinak jen tak nebude, vzhledem k tomu jak namistrovane vuci Intelu NVIDIA vystupuje (CPU je maly primitivni kus HW, nase GPU je lepsi...)

To je pravda ze intel zanevrel na nvidii, ale to byla chyba nvidie. Spis mne nejde na rozum, proc neustale vsichni vychvaluji cipove sady od intelu a jejich procesory ? Vzdyt cipova sada 780G a Athlon X2 Black Edition svym vykonem porazi leckajake procesory od Intelu. Navic jak nekdo psal, u vysoko taktovanych CPU nekde od 2.5 - 2.6 Ghz na jadro je limitujici vec u her graficka karta nikoliv cpu.

"Vzdyt cipova sada 780G a Athlon X2 Black Edition svym vykonem porazi leckajake procesory od Intelu."

Co prosim? To ma byt vtip roku 2008? Uved'te nejaky link z nejakych testu. To je fakt moc.

Když nebudeme koukat na čipset, tak Athlony X2 6000+ a 6400+ soupeří s Core 2 na 2,4-2,6 GHz, a pod touto hranicí má Intel mnoho procesorů... co se vám na tom tvrzení nezdá?

Takze: "Athlony X2 6000+ a 6400+ soupeří s Core 2 na 2,4-2,6 GHz" = "Athlon X2 Black Edition svym vykonem porazi leckajake procesory od Intelu"?

Vite, jsem sice cizinec, ale zda se mi ze to neni stejne tvrzeni. Jestli se mylim, tak mne opravte.

Kdybychom se o tom hádali, tak skončíme u toho, jaký je význam slova "lecjaké". Pokud nebudeme hovořit o možnostech přetaktování a poměru cena/výkon, pak se dá tvrdit, že nejvyšší Black Edition Athlony poráží výkonem celý low-end Intelu (Celerony, Pentia) i několikero nižších Core 2 Duo... to by snad myslím pasovalo na pojem "lecjaké", ne?

Kdyz nekdo pise "lecjaké" tak tim mysli vsechny procesory z nabidky intelu ne? Nebo chapu spatne pojem "lecjaké"?

Já měl tedy za to, že "lecjaké" je synonymum pro "některé", "mnohé, ale ne všechny" a tak dál...

Aha, takze jsem to spatne pochopil. Diky.

Mě by zajímalo, proč recenzen použil zrovna chipset od nVidie?? Pokud by mělo kartám být měřeno stejně měla být čipová sada od intelu ne? Nové čipové sady jak u AMD tak nVidie podporují šetřící funkce gk. Tím pádem by teploty i spotřeba idle u ATI mohly být nižší. nVidia tímto myslím získala výhodu.

Šetřící funkce jsou jen na nForce s integrovanou grafikou, kde se dá samostatná vypnout, ale to rozhodně není případ nF 790i. nVidia by mohla být "zvýhodněna" maximálně tím, že některé nForce u GeForce automaticky přetaktovávají PCI Express, ale nevím, jestli je to aktivní u 790i a nerad bych kecal, myslím, že to tam není. Takže nikdo nebyl zvýhodněn. Že GeForce GTX 260 vyšla o pár procent rychlejší než Radeon, zatímco jinde to vyšlo naopak, je dáno výběrem her a nastavení. Myslím, že nikdo zvýhodněn nebyl.

Ale ak by sa pouzil cipset od Intelu nemohli by priaznivci ci uz ATI alebo NVIDIE namietat ze ich karta bola zvyhodnena pouzitim cipsetom MB.

Použitá základní deska žádné aut. přetaktování nemá, takty jsou zcela pod kontrolou uživatele. Jinak karty v ní komunikují po sběrnici PCI Express 2.0 popsané standardem, podobná stížnost by snad nenapadla ani společnost AMD.A nForce 790i jsem tentokrát zvolil proto, že chci častěji testovat SLI (a taky pro změnu), rozšířenější to Multi-GPU konfiguraci. Budu-li testovat CrossFire proti SLI, adekvátní desku s X38/X48 si seženu.

Možná by bylo zajímavé otestovat ATI kartu na AMD platformě, resp. desce a CPU. a porovnat to s výkone NV na této desce a Intel CPU.

Alespoň by bylo vidět jak jsou na tom jednotlivé platformy, ale chápu, že to asi není ve vaší moci, už tak byla recenze asi náročná, každopádně díky za ní :-) Ukázalo se toho hodně, i když podle recenzí na jiných HW webech je HD4780 jinde, ale věřím, že tohle není vycucané z prstu, takže zase tak slavné to není s HD4780, hlavně dokud se nevychytá powerplay.

Kdyby se testovaly platformy, to by to dopadlo. Příznivci ATI by pak křičeli, že jsou karty omezovány slabým AMD procesorem - a měli by pravdu.   

To by ten novej Phenom X4 B3 revize tolik brzdil HD4870 ?? To se mi zase nepozdává. Ale určitě by to mohl být zajímavý test, takový prostě komplexní test nabízené platformy od AMD.

No, někde by brzdit mohl. A netestuje se to tak mj. kvůli tomu, že AMD to jako kompletní platformu moc nepropaguje. 

Osobne si vyberam MB podla inych kriterii.
Spomenul som to preto ze intel hracske karty nevyraba a testovanie podla mojho nazoru (subjektivneho) by bolo objektivnejsie.

nepovažuji se za fanATIka, jen mě zajímalo, jak to s těmi čipovými sadami vlastně je.

To ale nic nemění na faktu, že *nikdo* zvýhodněn nebyl. Teens by to už konečně mohli pochopit..

Mne to je osobne jedno, nie som fanatik.

Jak to je s udávanou spotřebou karet,ale i procesorů?Výrobci uvádějí jenom TDP,tedy tepelný výkon,ale ten není to samý co spotřeba.Sice uvádíte spotřebu sestavy,ale každý má jinou a zjistit dopředu před koupí kolik si veme je prakticky nemožný.

Dobrá recenze a hlavně pěkně obsáhlá :-) Člověk si opravdu může porovnat karty ve hrách který hraje

Lenze vtip je v tom ze aj s Accelerom a jednym 12 cm vetrakom naviac je ta 4870 stale vyhodnejsia nez GTX 260 :)
Otazne ale je ci sa Ati podari pomocou ovladacou znizit spotrebu 4870 v 2D alebo nie - pretoze rozdiel v spotrebe v 2D je celkom vyrazny a ked niekto maka denne 5 - 8 hodin na PC v 2D tak sa to na ucte za elektrinu dost prejavi. Takze 4870 alebo GTX 260 ??? No nic zasa len 4850 :D

PS: Ups - toto mala byt reakcia na pajov prispevok.

Chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné udělat test dvou HD 4850 v crossfire. Protože když má tak dobrý poměr cena/výkon, tak by mě zajímalo jestli by se v crossfire vyrovnala alespon GTX 260.

Díky

Si snad delas prdel ne?? Samozrejme zalezi na konkretnej hre ale pokial bude podporovat hra crossfire tak predpokladam ze dve 4850 nechaju GTX 260 lezat v prachu. Otazne je v kolkych hrach to vyuzijes.

presne tak Nvidia podla mna aj nadalej bude odialovat podporu dx10.1

1.Nvidia mala dostatok vykonu a bola pred HD3800 na koni. Vseobecne mozem povedat ze dx10.1=kvalitnejsie zobrazenie a mensie hardwarove naroky /a toto bol problem mozny pokles predaja uplneho higendu v pripade podporovania rozsirenia dx10.1/

2.Silny vplyv Nvidie na vyvoj hier v /kazdej druhej hre logo NVIDIE/ moze si preferovat co chce ATI v tejto pozicii predstavuje len mizernu konkurenciu

3. uvedenie novych HD4800 co podla mna malo za nasledok rozne spekulacie aj o vyuzitelnosti dx10.1 /reakcia trhu na kvalitny produkt ktory by sa mohol dobre predavat s coho vyplyva vacsia pravdepodobnost ze hraci vlastnia kartu s podporou dx10.1/

4. rozdiel v dx10 a dx10.1 podla mna nieje az taky markantny ako bude medzi dx10.1 a dx11 / co by mohlo viest napriklad flashnutim biosu na Nvidia kartach k spetnej podpore povedzme od rady GF9xxx ale toto je len spekulacia ci je to mozne neviem /

Já o tom tedy moc nevím, ale přijde mi, že nVidia nepodporou DX10.1 dělá z většiny lidí blbce (hlavně tedy těmi výroky ohledně toho, proc DX10.1 ne a ne). A protože je dokázáno, že DX10.1 je prostě lepší, vychytanější DX10 (logicky), tak i kdyby to žádná hra nepodporovala, tak bych si teď koupil grafickou kartu od ATI/AMD už proto, že nemám rád, když mi někdo lže (a že to nVidia dělá). Je to prostě kravina a divim se, že pořád někdo, kdo tomu rozumí, to může zastávat. Vždyť pokud je to lepší, tak to má mít co nejvíce her a ne že to z nich budeme dostávat pryč :((

2 holoway:

Pokud už nepřipravuje během následujících cca 12-ti měsíců vydat GPU s přímou podporou Dx11 (WinSeven) -> pak takovou politiku chápu.

No akoze tych 12 mesiacov by sa dalo pochopit. Ale povedzme si narovinu ktory windows vysiel nacas no nespominam si. no dajme tomu ze vyde 2009 masovo sa bude pouzivat az v 2010 a dx 11 hry sa prinajlepsom objavia v polovici 2010 dva roky je podla mna dlha doba nato aby sa mohlo podporovat dx10.1 navyse aj tak je to skôr optimalizacia dx10 niake prevratne zmeny su tam neni

Problém je v tom, že lže často i ATI. Ale to je tu zbytečné rozebírat, stejně jde hlavně o to, chtít věřit, že je dobrá ATI a zlá nVidia, a tady nepomůžou žádné argumenty...

no svata pravda... muzete sem psat cokoliv a stejne jsou GeForce ty spatne karty a Radeon ty dobre.. :(

no momentalne ano radeony su tie dobre a geaforce su tie spatne ale toto poradie sa strieda uz peknych par rokov niekedy su tie dobre NVdie inokedy ATI a stym klamanim je natom horsie momentalne NVDIA aj ked nepochybujem ze taketo arogantne spravanie by mala aj ATI keby bola v pozicii NVIDIE nic nieje biele ani cierne marketing je vysoko farebnny nastroj a taktiez velmi zalezi aj na uhle pohladu jednotlivca

Ty ani nemusíš psát. Můj příspěvek takto zaměřen vůbec nebyl. Byl přímo o DX10.1 a ne o tom, jestli nVidia lže a ATI ne, tak se prober a nepiš takový slepý kraviny jako jinde, kde to máš mazaný jako vyvolávání flame.

myslis ten Najobjektivnejsi a Neuplatny web na celom internete ?? myslis ten web, na ktorom je amd-ati ta najlepsia, najpokrovejsia "charita" a nvidia ta najhorsia firma na svete ?? myslis ten web, kde som este nevidel jednu pozitivnu informaciu, ktora by sa tykala nvidie ?? myslis ten web, na ktorom autor pre svoje cervene oci vidi len zaujmy amd-ati ?? myslis ten web, na ktorom ked napises do diskusie a je to prispevok nepohodlny pre zaujmy cervenych, pretoze poukazuje aj na druhu stranu mince alebo sa snazi padnymi argumentami oponovat autorovi a tym padom je z neho "triedny nepriatel" a je v momente vymazany ?? myslis ten web, na ktorom neexistuje ina pravda len pravda autora ?? myslis ten web, kde sa autor boji zverejnit vysledky svojich nameranych hodnot v testoch ??

ak hovorime o tom istom webe, tak sa ani necudujem, ze OBC je vymazavany za vyvolavanie flame... :))))

Ale prosim tě. Seš další, co komentuje věci, o kterých diskuze neni. Tvoje řečnické otázky jsou taky úplně špatné, neb nikdo nikdy nepsal ty věci, na které poukazuješ (hlavně z jednoho článku či příspěvku soudíš autora, to je trochu mimo). Se podívej na to, co píše (obc) a jak to píše. Měl bys poznat rozdíl mezi flame příspěvkem a konstruktivním příspěvkem. U toho záleží na použitých slovech, která obc řekl bych umyslně používá tak, aby působili flame a neshody, to je celé.

pocuj je divne ze OBC nieco taketo napisal a chytil si sa toho len ty mne sa zda jeho prispevok v pohode ani ATI nema cisty stit ani NVidia ale je pravda ze to nabada na flame ale upozornovat nato nemusis je pravda ze je to trocha s cesty ale nie uplne

ospravedlnujem sa redakcii EHW za OT...
citujem:
"(hlavně z jednoho článku či příspěvku soudíš autora, to je trochu mimo)"
btw: ten web, na ktory poukazujem, sledujem od jeho vzniku, t.j. uz skoro 2 roky.. precital som 98% clankov a recenzii toho autora.. myslim, ze je to dost dlha doba na to, aby som si vytvoril vlastny nazor.. a priznam sa, spociatku sa mi to zdalo celkom v pohode /prve mesiace vzniku/, potom to islo aj napriek vyjadreniam autora s tou objektivitou dolu z kopca... ale na druhej strane - autor sa vyziva v tych vykrikoch ATI fans.. :)) a preto som sa zastal OBC, lebo viem, ze ako jeden z mala sa dokazal vzopriet autorovi a padnymi argumentami mu oponovat... zaslepení fanatici to asi nepochopia...
ale to len tak na margo..
a co cert nechcel, nasiel som extrahardware.cz.. :))) a zatial musim len potvrdit, ze je to najlepsi ceskoslovensky IT web... pochvala a dufam, ze budete v tomto trende pokracovat.. :)) dakujem za prijemne citanie...

Kdyz jsem si procital zaverecny verdikt a videl tam zoufalou snahu o nevyrceni zadneho jednoznacneho verdiktu, prestoze by jindy karta o tolik levnejsi pri srovnatelnem vykonu byla jednoznacne doporucena (a zahranicnich recenzich je) rikal jsem si, ze autor je veden az uzkostlivou snahou o objetivitu, takze dochazi k absenci vlastniho nazoru.
Ovsem kdyz si to spojim s odstranenim novinky popisujici jednoznacne preference nakupu Radeonu v zahranicni ankete (http://74.125.39.104/search?q=cache:LCLVv2rO2eAJ:www.extrahardware.cz/78...) na natlak Stanka, moje predstava o nezavislosti tohoto webu dostala zasadni trhlinu.
Je mi sumafuk, jaka firma vykonava natlak a ze autor potrebuje mit s vyrobcem dobre vztahy a ze odstraneni pro ATI novinky nemusi mit nic spolecneho s opatrnym vyznenim recenze. Ted se tvrdit muze cokoli.
Kredit se tezko ziskava. lehce ztraci.
U me ho EH ztratil.

V tomto pripade budu mluvit trochu za Mirka, ktery se nemuze moc branit, protoze je na dovolene. Jednoznacny verdikt s ohledem na cenu nebyl v recenzi vyrcen z jednoho prosteho, avsak velmi logickeho duvodu. Ceny nove uvadenych karet kolisaji takovym zpusobem, ze pokud by bylo na konci minuleho tydne (kdy clanek vznikal) napsano, ze Radeon je jednoznacne vynikajici koupi, tak by to uz dnes neplatilo. Ceny GTX 260 velmi rychle padaji a cenovy rozdil se smazava. Naopak kazdy rozumne uvazujici jedinec si z Mirkova postupneho verdiktu vybere presne to, podle ceho si sam kartu vybira. Jestli jsou pro nej rozhodujici max. fps v nejake hre, spotreba v idle, hlucnost, vzdy ve verdiktu najde patricnou odpoved. Co se tyce smazani novinky, tak ta byla smazana hlavne kvuli naproste neobjektivite. Delat jakekoli zavery z miniankety 105 lidi z celeho sveta, je naprosta hloupost. At uz vyzni dobre pro ATI nebo nVidii. Chapu, ze priznivce ATI smazani teto novinky muselo velmi mrzet, ale takto neobjektivni clanky ani novinky na EHW zkratka nemaji misto. Aby nic nezustalo ale jen tak, tak po smazani novinky vznikla na EHW anketa vlastni, dle meho nazoru propracovanejsi a hlavne vychazejici z hlasovani nasich ctenaru, kterych jiz ted hlasovalo temer 500. A jak se muzete sam podivat, vysledky naprosto neodpovidaji zaverum ve vyse zminovane novince, kde 78 % uzivatelu volilo novy Radeon (ne, neobihali jsme vsechny dostupne pocitace a neklikali pro GTX 260 ;-)). Jestli pro vas EHW ztratil kredit, je mi skutecne lito. Se ztratou objektivity EHW to ale nema nic spolecneho.

Presne tak odvolavat sa na anketu kde hlasovalo 105 ludi je viac nez smiesne o takejto ankete nema snad ani zmysel hovorit solidny vyskum by musel zahrnat aspon 1 milon ludi /respektive nie ludi ale hracov/ aby to bolo do urcitej miery objektivne ani si netrufam pomysliet kolko je na svete hracov a uz vonkoncomnejdem ani spekulovat kolko je ortodoxnich NVidiotov a fanATIKov

Verdikt v recenzi se dela s ohledem na informace dostupne v dobe jejiho psani. Vychazi se ze stavajicich ovladacu, nikdo by nemel resit ze ATI vyda lepsi za mesic. Totez plati o cenach.
Pokud vim delalo se tak vzdycky, ale najednou ne.
Udivuje me, ze se v tom pripade delate s grafy cena/vykon, protoze za par tydnu mze byt vsechno jinak.
Ale OK, kdyby nebylo smazane novinky nereknu ani n.
Me je sumafuk, jak ta anketa vypadala a kdi v ni vyhraval.

Jenze Vase zduvodneni o "neobjektivite" novinky je dost usmevne, rozhodne se mi to nezda jako padny duvod ke smazani.

Kdyz prictu, ze duveryhodny clovek prohlasi, ze to byl na natlak PR Nvidie, tak Vam neverim uz vubec.
Je samozrejme jasne, ze to NIKDY nepriznate.

Ja s Glowim tiez v celku suhlasim, ta jeho zmienka o zmazanej ankete bola len len dovod preco sa ozval myslim ze mu slo hlavne o samotny verdikt v tejto recenzii a tej je ozaj taky ako pise. Pozrite sa na nekompromisny verdikt na tu recenzovany Radeon HD 3870 X2, ktory v danej chvili trebars aj dostal co si zasluzil a ked neskor vysli nove drivery a karta si velmi polepsila spominam si, ze sam pan Jahoda tu niekde pisal, ze keby boli tie drivery dodane k recenzii tak by to hodnotenie bolo uplne ine. Takze to potvrdzuje to co hovori Glowi, recenzuje sa s tym a to, co je momentalne dostupne a podla toho by sa malo aj hodnotit. Tu sa zrazu chodi okolo horucej kase a vytahuju sa veci aka by mohla byt karta Top od Asusu, keby mala taku a taku cenu atd. Ja som tiez mierne sklamany z takychto sposobov...test je to pekny, mne dal co som chcel, prestudoval som si grafy precital text, ale to finale skratka predchadzjucej kvalitnej praci ozaj nezodpoveda - najma trebars v porovnani so starsini recenziami na tomto serveri.

Analyzovat data, urobit zaver/zavery - ta najtazsia cinnost. Zaroven velmi osemetna, pretoze kazda minca ma dve strany a hodnotit to ide v roznych kontextoch. Osobne nie som fanusik radikalnych sudov - pri nejakom porovnani bude mat vzdy slabe miesto a niekto ho moze napadnut. Myslim ze duel/test/text poskytuje dostatok podkladov, aby si kazdy aspon priemerne inteligentny jedinec nasiel co potrebuje. Zaver to zhodnocuje v roznych rovinach a aj ked sa vyhol jednoznacnemu urceniu vitaza (alebo nevyhol? vsetko o vykone a spotrebe tam je, cenu si v kazdom momente zistite samy a rozhodnete sa podla nej ci preferencii). Napisat tam, ze 4870 mega super, kupujte moze byt pre citatela z buduceho tyzdna dovod na prispevok o zaujatosti. -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Ako pisem, mne test dal co som chcel, ale tu sa prebera samotny verdikt...precitajte si prosim ten k Radeonu a potom tento a porovnajte, su to dva rozdielne styly spracovania. A nakoniec, on ten Radeon 4870 je naozaj megasuper, co sa tyka jeho pomeru ceny voci vykonu a aj voci konkurencii...alebo je tu aj niekto taky kto si to moze po tychto testoch nemysliet?

Sice anketa je prepracovana ale vyrazne skreslujuca.
Spojit vyraz kupil som, mozno kupim ma nulovu hodnotu.
Lepsie by bolo kupil som oddelit a zvlast uviest planujem kupi tu alebo tu znacku.
Podla nemenovaneho internetoveho predajcu su v tejto chvili najpredavanejsie HD 3870 nasledovane HD 4850 co sa tika strednej triedy.

uz to tu bolo povedane redaktormi, ze redakcny system EHW neumoznuje viac ako 10 poloziek v ankete.. preto sa to muselo pospajat.. a mne to napriklad vobec nevadi, ze je to spojene.. :))

Víc než 10 položek neumí phpbb3, tedy fórum. Jak je to v Drupalu (redakčním systému magazínu), to nevím. I s deseti položkami ale anketa na webu začíná být mírně nepřehledná - kdybysme rozdělili kategorie "už mám" a "koupím", tak tam bude přes 15 položek a to je možná už moc.K té smazané novince, co se tu řeší. Mohu vám potvrdit, že byla smazána na popud pana Staňka. Více se k tomu vyjadřovat nebudu.

EHW pwned by NVIDIA. Vecer o tom napisu novinku na nas web.

Pokud jsem s pouzivanim slova vyjebavat hodne zdrzenlivy, tak ted me jine nenapada.

A jestli mne jeste nekdo bude presvedcovat o nekalych praktikach NVIDIE, ktere nejsou, tak si to tvrzeni predem strcte do kapsy.

Pro vedeni> pamatujte si, ze pro nektere lidi je Lukfi vice nez EHW jako takovy, a tito lide tento web navstevuji jen a jen kvuli Lukfiho clankum a novinkam.

Nejsem sam.

objektivne postoj je velmi tazke zaujat ale to na veci nic nemeni ze test bol urcite kvalitny a ze tu bolo namerane o par desatin fps na ATi karte menej nikoho n.s.re tak neviem preco tu niekto mota niakeho lukfiho a uz vobec nechapem co to ma spolocne s recenziou a to sa radim medzi umiernenejsich fanATIkov ale hento uz je paranoidne

Planuje kupit 1000, realne kupi 1.
8 poloziek kupil som.
1 polozka planujem kupit NV
1 polozka planujem kupit ATI.
Niektore polozky su zbytocne tema je o predajnosti HD4850/HD4870 a GTX260/GTX280

Jste paranoidní, anketa o počtu 105ti hlasujících lidí má možná místo na nějakém bezvýznamném blogu, ne však na nejlepším HW magazínu v ČR.

Podivejte se, co tvrdi clen redakce je naprosto irelevantni, protoze samozrejme musi magazin hajit.
Zbyva zdroj, ze ktereho jsem se dozvedel, ze novinka byla odstranena na natlak Stanka. Podle me je duveryhodny.
V tom pripade neni prilis paranoidni ptat se, co vsechno Stanek muze ovlivnit.

Paranoia? To sa da liecit ... alebo minimalne utlmit vhodnymi liekmi - vyhladajte odbornu pomoc. -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Bohuzel se neda lecit neschopnost porozumet textu. Nejde o pouhe smazani newsky, ale o informaci, ze to bylo na popud PR NVIDIE Igora Stanka. A pokud je tato informace duveryhodna (a ja nemam duvod o tom pochybovat) tak to vnasi velky stin na cele EHW.
Samozrejme Vase urazky o leceni jako od spolupracovnika nebo zamestnance Extrapublishing beru s nadhledem :).

Ta paranoia je tam stale citit - ta utkvela myslienka, ze PR cohokolvek ma dostatocne paky na to, aby nechal stiahnut clanok je toho dokazom. Je dost mozne, ze na to upozornil, nezaujimam sa o podrobnosti. Som si vsak 100% isty, ze to je asi tak vsetko, co mohol pre tuto "vec" urobit. Alebo mate snad pocit, ze anketa zo 105 (tak to tu padlo) ucastnikmi bol vhodny zdroj pre informacii?--I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Je nepodstatne ci ma anketa s par ucastnikmi nejaku vypovednu hodnotu.Kazdy si utvori vlastny nazor.
Pokial splna podmienky diskusie nie je dvovod ju odstranit.
Ale je zarazajuce ze staci mali naznak zo strany PR pracovnika firmy na odstranenie.
Naznacuje to ze EH je lahko ovplyvnitelny a zaujmi zakaznika su poniektorym ludom ukradnute.

To su tie utkvele predstavy, fakt vam tie stavy nezavidim - nebojite sa ked je vonku tma?Ta novinka nemala byt vobec publikovana, pretoze sa odvolaval na zcestny informacny zdroj, to je/bol dovod pre jej stiahnutie. Jednoduche. Autor si ju totiz publikuje sam a triezvejsie uvazujuci clenovia redakcie asi v nedelu rano nesedeli pri internete, aby si to vsimli skor - uz to konecne chapete?Alebo prejdem na rezim, ze dame novinku na kazdeho presvedceneho noveho zakaznika ATI - Moj sused janko si tiez kupi ATI. Zacitujeme ho a bude z toho krasna novinka, len co je pravda - s nadpisom 100% jankov voli ATI -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Este raz zopakujem.
Forum je volna debata a uvedene vyjadrenia pokial splnaju podmienky by nemali bit mazane.
Vypovedna hodnota nazorov, odkazov ma pre kazdeho inu hodnotu a nazor si urobi sam.
Podstatne je ze bola zmazana.
Nebavime sa ci novinky tipu JPP, ktore sa vyskytuju na kazdom fore su pravdive alebo nie. Bavime sa tu o mazani prispevku z verejneho fora ktore splnalo standartne podmienky.
A tym uz s vami koncim podla porekadla 'ja o voze a vi o koze'.

Hovorime vobec o tom istom? Tu je rec o novinke - kratkom clanku z novinkovej sekcie tohoto webu. To nie je ziadne verejne forum preboha! -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Asi nie.
V takom pripade nechapem preco sa to riesi na tomto fore.
Redakcia by mala utvorit samostatne forum kde by sa to preberalo vsetky prispevky mimo presunut tam.

Podivete se, moje tvrzeni potvrdil sam autor novinky. Takze bud je lhar on nebo Vy. Nebo mate nedostatecne informace a delate ze sebe hlupaka tim, ze hajite neco o cem nic nevite.

Rád si poslechnu, o jaký zdroj se jedná. J. Stach?

Ne. Clovece prectete si alespon diskusi, do ktere prispivate, sam autor newsky to potvrdil.

Potvrdil to Lukfi a nepřímo i No-X.

Ten pristup NVIDIE je klasika, jsou to vy*ebane namistrovane s*ine.

Ale ze nas bude vy*ebavat i EHW, to jsem necekal.

Nvidia zapla svoj plateny administratorsky pristup a zmazala tu novinku, tak rozhodol imperator priamo zo Santa Clara, CA, USA a proti tomu nebolo mozne odporovat.Alebo to bolo inak, bulvarna bleskovka bez poriadnych informacnych zdrojov tu nema miesto - preto sla prec.Kazdy si vybere podla vkusu a podla miery postihnutia stihomamom. -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

A pravda bude presne uprostred tech tvych dvou moznosti :)

Ani si nezkousim predstavit kolik podobnych zakroku NVIDIE do her prinasi kazda dalsi TWIMTBP hra.

Ano NVIDIA je ta zla.

Pokud mluvci NVIDIE primeje upravit obsah webu (prokazatelne tento pripad) ve svuj prospech, neni neco v poradku.

Fakt by ma zaujimalo, ako si tuto vec "Pokud mluvci NVIDIE primeje upravit obsah webu (prokazatelne tento pripad) ve svuj prospech, neni neco v poradku." predstavujete v praxi? Keby som v Nedelu nespal do 13:00 tak by som na nu tu bleskovku upozornoval kompetentne osoby sam (nVidia ma neplati). Igor Stanek bol rychlejsi, nespi zjavne v nedelu tak dlho. Ono totiz s tou novinkou "nebolo neco v poradku" specificky nemala pre svoj bulvarny nadpis ziadne seriozne podklady.--I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Jedeme dal, NVIDIA pokracuje s vy*jebavkami...

Nvidia PhysX Driver Overwrites Vantage Files
"CJ let us know that the Nvidia PhysX driver changes some DLL files files within 3DMark Vantage and overwrites them with new versions. These versions cause your PPU to stop working, but will offload work to the GPU if you have a PhysX capable graphics card like GF9/GTX 200. When you install a Radeon you can't get your PPU back to work since NV overwrote the original DLLs"

CJ se jeste nikdy v nicem nemylil, co pamatuji.
http://www.vr-zone.com/articles/Nvidia_PhysX_Driver_Overwrites_Vantage_F...

Aha, takze zla nVidia ma chybu v ovladacoch (tie DLL subory su sucastou ovladacou), ktore odstavia stare PhysX karty. Strasna vy**bavka, asi taka ako kazda ina chyba v ovladacoch. Chodte s tymi blbostami uz niekam, prosim. -- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Ak som to spravne pochopil NVIDIA ovladace prepisuju DLL subory programu 3DMark Vantage.
To znamena ze prepisuju subory ineho tvorcu software bez jeho suhlasu.Potom sa natiska otazka kde vsade si NVIDIA dovoli menit cudzi software.

Na VR-zone fóru byla ta zpráva částečně dementována - když se použije nejnovější PhysX driver, samostatné PPU poté jde zapnout i po výměně karty zpět na Radeon. Lidé na VRf jsou spíše rozladěni z toho, že nVidia (nikoliv Futuremark) sama modifikuje soubory 3DMarku a z toho samozřejmě pramení spekulace typu "co ještě tam upravili"...

no to je zas vec aby se toho fanatici nechytli...stejne jak to mohlo byt na popud stanka tak to mohlo byt i klidne kohokoli jineho..mozna muzem pockat na vyjadreni mirka k tomuhle samotnyho by me to zajimalo..ale ja souhlasim s madcapem a ta novinka vubec nemela byt publikovana a zadnou novinku tohodle typu nikde jinde nevidim..pochopim kdyz se nekde zverejni anketa ze steamu (pocet lidi se uz pekne blizi ke 2 milionum) ale delat novinku o ankete ze 105 lidi je pekna blbost..jeste kdyz se podobna anketa udelala uz tady a lidi tam hlasuje nekolikanasobne vice.

Je usmevne, jak lide hajici v diskuzich zasadne Nvidii s oblibou nalepkuji oponenty za fanatiky. Nelibilo by se mi to, at by ovlivnovani probihalo z jakekoli strany. Kdyby by to nebylo z tak duveryhodneho zdroje, jako je no-x, tak bych tomu asi sam neveril.
Nejde vubec o obsah novinky, ale ze nekdo z venci, at je to NVIDIE, AMD nebo Intel nebo kdokoli jiny ma moznost ovlivnovat, co se publikuje, byt i "pratelskym" upozornenim. To bohuzel vrha spatne svetlo na EHW.
Vyjadril se i autor novinky Lukfi a potvrdil, ze novinka byla odstranena na popud Stanka.
Takze tvrdite ze Lukas Fiala a Jirka Soucek jsou lhari?

Tak a dost. Koncim tuto radoby diskusi. Clovek se na par hodin vzdali od pocitace a nestaci se divit,  co tady dokazete vyrobit. Novinku jsem smazal ja na upozorneni pana Stanka. To je pravda. Pravda je ale take, ze bych ji smazal i sam, kdybych ji sam drive spatril. Smazal bych ji i v pripade, kdyby se podobnym zpusobem otirala o AMD/ATI nebo kohokoli jineho. Smazal bych ji i v pripade, kdyby me na ni upozornil Gigabyte, Asus nebo Franta od vedle. Nepodlozene novinky zkratka na web EHW nepatri, coz byl presne tento pripad, coz Lukas sam (i kdyz ne v teto diskusi) uznal. Nic vic za tim prosim nehledejte. Ze Igor Stanek cte nas web pozorne, za to ja zkratka nemuzu. A v tomto pripade jsem tomu skutecne rad, protoze tato demagogicka novinka zmizela driv, nez napachala jeste vice skod (i tak udelala vice nez dost).  Dalsim velkym omylem je, ze na soukromem webu, coz EHW je, se nemuzou mazat, upravovat ci jinak modifikovat nevhodne prispevky. Pokud chcete hlasat podobne nesmysly, jake predvadite v teto diskusi, zalozte si web vlastni a tam si placejte do aleluja. Uvidite sam, kolik lidi vas bude cist. Treba nas trumfnete, kdo vi.  Pravdou take je, ze bez mrknuti oka muzeme veskere diskuse pod clanky i kdekoli jinde zakazat. A nikdo nemuze rict ani popel. To ale nikdo z nas predpokladam nechceme. EHW do ted platil za velmi slusny web, kde po sobe uzivatele nestekali, respektovali se, radili si, oproti jinym webum zde vladla prijemna atmosfera a muzete mi verit, ze udelam cokoli, aby to tak zustalo i nadale. Pokud to bude znamenat smazani celeho tohoto vlakna, udelam to bez mrknuti oka. Vse zalezi jen na vas a slusnosti vasich prispevku.  

Clovek se na par hodin vzdali od pocitace a nestaci se divit, co tady dokazete vyrobit. Novinku jsem smazal ja na upozorneni pana Stanka. To je pravda. Pravda je ale take, ze bych ji smazal i sam, kdybych ji sam drive spatril. Smazal bych ji i v pripade, kdyby se podobnym zpusobem otirala o AMD/ATI nebo kohokoli jineho. Smazal bych ji i v pripade, kdyby me na ni upozornil Gigabyte, Asus nebo Franta od vedle. Nepodlozene novinky zkratka na web EHW nepatri, coz byl presne tento pripad, coz Lukas sam (i kdyz ne v teto diskusi) uznal. Nic vic za tim prosim nehledejte. Ze Igor Stanek cte nas web pozorne, za to ja zkratka nemuzu.

a) Rozhodně nepatřím mezi fanATiky - po Vám potvrdí "Lukfi", "no-X" a jiní.

b) "no-X" zveřejnil tuto zprávu včera okolo 23:00 hod => Vaše vysvětlení, že "Clovek se na par hodin vzdali od pocitace a nestaci se divit" nějak kulhá, nemyslíte?

ad a) Ja vas fanatikem nikde nenazvalad b) Od me prvni odpovedi uplynulo necelych 11 hodin

add a) Asi by jste byl první...

Vy si myslite, ze niekto normalne pracujuci je 24/7 na kazdom fore aby tam zaznamenal kazdy post? (a naviac na pctuning fore :)) ) Mimochodom ta veta predsa nic nevysvetluje, len uvadza - to by vsak vyzadovalo citat text bez emocii a paranoie.-- I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter. I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.

Dalsim velkym omylem je, ze na soukromem webu, coz EHW je, se nemuzou mazat, upravovat ci jinak modifikovat nevhodne prispevky. Pokud chcete hlasat podobne nesmysly, jake predvadite v teto diskusi, zalozte si web vlastni a tam si placejte do aleluja. Uvidite sam, kolik lidi vas bude cist. Treba nas trumfnete, kdo vi.

Toto vyjádření mi přijde velice úsměvné. Nevím kdo je majitelem jestli jste to vy či jste jen zaměstnanec, ale tipoval bych to na zaměstnance, protože majitel by rozhodně nevyháněl svoje čtenáře jinam a už vůbec nevyhrožoval cenzurou!!! (myslím, že jste asi mladý člověk, který nezažil ty léta před rokem 89, ale to vás neomlouvá a měl by jste se zeptat např. rodičů jak je příjemná cenzura). Pokud začnete cenzurovat (samozřejmě kromě urážilivých, vůgárních či xenofobních příspěvků), tak se to rychle obrátí proti vám a můžete celý váš ehw pěkně potopit... Člověk občas můsí překousnout kritiku a rozhodně ne hned kvůli tomu tady psát já jsem tady pánem... tím lidi jen naštvete. Nezlobte se, ale vychází tu články jako je obhajoba nových karet nvidia jako jsou vlastně skvělé a pak vyjde nějaká statistika hned se to můsí smazat.. proč nestačil komentář o malém počtu hlasujících a nedůvěryhodnosti statisky - když už se to uveřejnilo tak by se to nemělo mazat a už vůbec ne na popud nvidia (takovou nálepku přeci nechcete...).

Pokud berete jako mladika cloveka, kteremu je 29 let, tak pak jsem mladik. Leta pred rokem 89 jsem tedy zazil, ale spis z detske stranky. To sem ale nepatri. Ja nikoho z EHW nevyhanim a vyhanet nechci. Co ale take na EHW nechci, jsou podobne naprosto zbytecne thready, ktere vznikly kvuli jedne nepodstatne novince s naprosto nevhodne zvolenym nadpisem a obsahem. Bohuzel jsem jejimu vydani nestihl zabranit, coz byla chyba. Slovo cenzura bych pak take radeji nepouzival, ale spis bych se zameril na moderovanou diskusi. Pod moderovanim si pak prave muzete predstavit i mazani nevhodnych (urazlivych, vulgarnich atd.) prispevku. Kritiku, pokud je opravnena, unesu a nemam s ni problem. V tomto pripade se ale z komara udelal takovy velbloud, ze mu uz ani nedohlednu na hrby. Kdybych alespon z casti tusil, co se tady semele, tak bych te novince zmenil nadpis a nechal ji byt. Prisla mi ale pro EHW nedustojna a proto jsem se rozhodl pro jeji odstraneni. Ze to bylo na neci upozorneni neni az tak podstatne (i kdyz chapu, ze hodne lidem lezi v zaludku, ze to byl zrovna Igor Statek). Pokud bych tu novinku uvidel sam driv, smazal bych ji take. Na EHW patri podlozene materialy a ne vyvozovani fantastickych zaveru a titulku z ankety 105 lidi.

Děkuji, za velice hezké shrnutí a odhození výhružné nálady. Chápu, že pokud chce redakce získávat nejžhavější novinky k testům tak si nemůže dovolit rozzlobit ani jednu stranu, ale pokud začne mazat novinky na základě jedné či druhé strany bez jediného vysvětlení tak je to myslím, začátek konce. No nic nechce se mi už rozebírat anketu 105 lidí (to je opravdu málo), mimochodem různé ankety o tom či onom kolikrát nemají fakticky ani těchto 105 respondentů a jsou publikovány v daleko větších mediích - tím nechci říct, že je to správné. Jen mi přijde, že nebyl důvod k tak razantnímu zásahu, když už byl článek uveřejněn. Jsem fanda ati/amd, ale nikoliv fanatik (jak už jsem psal mám v pc nvidia vga i chipset), nakupuji podle ceny, ale přijde mi opravdu dost divná atmosféra oproti předchozím měsícům či letům kdy měla navrch nvidia, nikdo se nepozastavoval nad uveřejněním toho či onoho testu kde vítězily vga se zelenou nálepkou, nikdo proti tomu neprotestoval atd. (samozřejmě souboje fanoušků obou táborů se pod článkem vždy objevovaly a objevovat budou). Teď je atmosféra jiná najednou ze všech stran je slyšet nezapomeň být objektivní, hlavně nepiš svůj názor a pokud už nejde jinak než pochválit výkon tak nezapomeň zdůraznit, že má hroznej chladič a větší spotřebu, pak nezapomeň dodat, ať si počkají, že vyjdou nové karty nvidia a určitě zlevní i ty současné... přes to vládne nadšení nad novými kartami toho méně mocného tak v ten okamžik vychází nesmyslně obhajoba nových karet nvidia http://www.extrahardware.cz/glosa-k-geforce-gtx-280-graficky-blogpost to vše završeno smazáním novinky... Prosím to není námět na diskuzi co je lepší jen můj pohled na věc. Test s výsledkem - já vlastně ani radši nevím rozhodněte se jak chcete..:(
No nic už končím, ale nemůžu se zbavit z toho všeho divného pocitu.
PS.: Co si udělat na EHW anketu vlastní? jak dopadne? Určitě by se zapojilo soustu čtenářů a už by nebyl problém s počtem... nebo je na to EHW příliš málo suverénní server?

Anketa už tu od pondělka je. 

Aha děkuji, už jí mám vůbec jsem o ní nevěděl a to mám velký monitor, možná by pomohlo posunout anketu do hroní poloviny - jen aspoň odkaz na ní - takhle jí spusta lidí určitě ani nezaregistruje a zázroveň chápu, že atreaktivnější místo je nutné pro reklamu.

Mě by docela zajímalo, kolik lidí by v anketě muselo hlasovat, aby nebyla novinka na přátelské upozornění zástupce zelené strany odstraněna. Tisíc? Nebo ještě víc? Samozřejmě, že čím méně lidí ve vzorku, tím vyšší statistická chyba, ale na výpověď o trendu to podle mě stačí. A klidně jste tam mohli vyeditovat upozornění, že výsledky nepovažujete za dostatečně reprezentativní vzhledem k malému počtu respondentů. Ale odstranit to... Samozřejmě na soukromém webu se můžou mazat, modifikovat či upravovat nevhodné příspěvky (no ale takové vyjádření zní hrozně), je ale otázka co budete za nevhodný příspěvek považovat, a pokud to budou připomínky a kritika, pak si tu větev na ztrátu kreditu podřežete sami a budete se mílovými kroky blížit jedné bohužel známé sajtě myEgo :-)

Té, která má > 10k lidí denně a diskuse pod články jsou tam bez větších idiotů? Už se těším, až to příjde i na EHW :-)

Byli byste na EHW ochotni otestovat ATI 4850 nebo 70 s aplikacemi CyberLink, které mají podporovat HW akceleraci GPU při transkódování HD videa?
Jde mi hlavně o přípravu masteru pro Blu-ray, kdy se různé zdroje transkódují do finálního formátu.
Dneska HV video a BD prakticky začínají a SW podpora je poměrně slabá - u většiny SW byly verze, podporující BD vydány teprve letos nebo loni (a víme, jak obvykle fungují první verze:-). Lze očekávat naprosto řádové rozdíly v dobách zpracování a pokud web ATI nelže, tak uvedená kombinace GPU + PowerNěco by měla být mnohokrát rychlejší, než jakákoli jiná kombinace.
Jde o téma pro úplně jinou skupinu, než jsou vážení gamesníci, kteří se obvykle o GPU zajímají. Mohlo by to k vám přitáhnout nové čtenáře.
Jestli bude pecka počítat BD master 20 min nebo 5 hodin je naprosto zásadní rozdíl pro každého, kdo plánuje upgrade kvůli editaci HD videa - a že takových lidí je...
Uvedenou kombinaci jsem navrhl, protože jde o jediné řešení, které je nyní na trhu k dispozici (co vím) s GPU akcelerací. Pokud víte i o něčem jiném, tak samozřejmě uvítám i to.

Ten novej PowerDirector by mě docela zajímal, navrhnu AMD ať nám ho na zkoušku sežene (jako to nVidia udělala s BadaBOOM).

pri pretaktovanz zakladnej verzie na takty TOP mi klesla teplota... cim to je?..
kedy bude vyde test OC verzii?

Prosim poradte mi ja fakt neviem co mam vybrat Geforce 260gtx Alebo 4870???

Přečtení testu nepomohlo? 

mam 260 po pretaktovani dava trosku lepsi vykon ako 4870... ale nie as o vela... zalezi len ktora znacka ti je blizsia..

No mne precitanie testu nepomohlo...Blizsia mi je nVidia a na jednej stranke...Davali jasneho vitaza Radeon 4870!!!

lenze v teste nie je top verzia keby tam bola tak to vyzera uplne inak :)

Jaká byla... komponenty ;) zajímá mě to z hlediska spotřeby... díky

A klepnout na kapitolku testovací sestavě speciálně věnované by nešlo?

Mam 2 zkusenosti s Radeonama.. jedna je primo moje, po kazdem zapnutem videu se mi "mackal obraz" po zakde zapnute hre jsem mel ruzovo zluty raj z obrazovky.
Druha zkusenost s excelentni kanadskou firmou ATI xD byla u me pritelkyne.. Problem jsem ji odstraneil odisntalovanim vsech ATI ovladacu.. zustal pouze AGP driver :D

OLESYA (14:36:21 16/08/2008)
jsem to dala pryč a stejn+ě se to restartlo...

OLESYA (14:37:26 16/08/2008)
jenom jsem tam nechala softarová utilita ATI - Odinstalovat

OLESYA (14:38:32 16/08/2008)
taky pryč??

phoenix (14:38:50 16/08/2008)
jj

OLESYA (14:38:57 16/08/2008)
ok...

phoenix (14:39:08 16/08/2008)
vsechno s napisem ATI pryc

OLESYA (14:39:13 16/08/2008)
a display driver tam mám nechat??

OLESYA (14:39:21 16/08/2008)
ATI display driver

phoenix (14:39:24 16/08/2008)
jo

phoenix (14:39:26 16/08/2008)
pryc

phoenix (14:39:38 16/08/2008)
mas tam AGP driver?

OLESYA (14:40:01 16/08/2008)
jj

phoenix (14:40:16 16/08/2008)
no tak uplne vsechno ATI odinstaluj a nech tam jen to AGP

OLESYA (14:40:25 16/08/2008)
ok

OLESYA (14:45:56 16/08/2008)
tak se mi zdá že mi zmizlo i to AGP x_X

phoenix (14:46:14 16/08/2008)
to AGP tam zustat ale musi xD jen to ATI je virus :D

OLESYA (14:46:19 16/08/2008)
jupíííííííííí

OLESYA (14:46:25 16/08/2008)
funguje to

phoenix (14:46:32 16/08/2008)
:)

OLESYA (14:46:34 16/08/2008)

:-*

Nechapu lidi co investuji do techto lacinych srotu..

Jsem rád, že dokážete přesně specifikovat problém, udělat si pořádek v ovladačích, rozpoznat, zdali karta není vadný kus, a v případě nejistoty se zeptat na diskuzním fóru věnovaném této problematice. Právem na sebe můžete být hrdý.

Paráda. Z rozsáhlého příspěvku jsme se dozvěděli, že:1/ tady ses regnul jako Cell, na ICQ jsi phoenix2/ máš možná přítelkyni s ukrajinským jménem3/ bys asi neměl příspívat do diskuzí na HW serverech a už vůbec ne hodnotit nějakou značku

Reakce na Mirka Jahodu: Prvni dva body bych vynechal, protoze vam do toho nic neni :) Nejde o jmena ci prezdivky.. Vas treti bod je naprosto mylny. Zde se hodnoti pouze dve znacky vyrobcu grafickych karet, tak jsem prispel svou spatnou zkusenosti prave se znackou ATI, naopak s kartami GeForce jsem velmi spokojen.
Ale je to jen prispevek, ktery jsem vam venoval jako moje zkusenost se znackou ATI a at si s tim nalozi kazdy dle sveho gusta :)

Pro Mirka Jahodu: Napsal jsem zde pouze vlastni zkusenost prave k danemu tematu, narozdil od vas.. Jen jste z textu zjistil udaje, ktere jste jako jedine mel prehlizet a nasledne se jim vysmal.. verim ze priste si vsimnete tematu prispevku a pred resenim 2x zmerite ;)

Co jsem se dival jinam tak HD4870 porazi GTX260 vcelku presvedcive, zde ale naopak prohrava, jak je to mozne ? JE to tu obdobne jako na PCT !!!

1. Výsledek testu je neskutečně závislý na lokaci, výběru her a metodice měření. 2. Mirek testuje v ohromném množství her, v některých HD4870 zkrátka nepodává takový výkon, jako v nejsledovanějších hrách (AMD i nVidia ladí ovladače zejména pro nejtestovanější hry). 3. Jsem přesvědčen, že když vezmeš výsledky jednotlivých her a srovnáš je s měřeními ostatních serverů, dostaneš +- stejná čísla. 

GTX 260 mi vychází o fous rychlejší než HD 4870.Na ComputerBase, kde mají her taky docela dost, to dopadlo velice podobně:http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/2008/test_radeo...Jak říkáte, na jiném českém serveru také.Kdybych pár určitých her ubral, bude HD 4870 vést, kdybych ubral zase jiné, bude to více pro GTX 260. Proto kromě průměrování najdete v článku i grafy z jednotlivých her a najdete si, co vás zajímá. U každé hry po mě můžete díky popisům měření zopakovat, není-li popis metodiky dostatečný, zavítejte do našeho fóra, do sekce Benchmarky, tam už to dostatečně snad najdete.

Vzajemne porovnani vysledku v testech ruznych autoru je velmi osemetne. Pro dosazeni uplne shody by musely byt vsechny casti podilici se na testu stejne.

HW: MB(BIOS),CPU, MEM, GK, (HDD), Teploty ...
OS: Verze, OS(patche), Drivery, DirectX
APL: Hra, Benchmark
Testovani: Metodika, Podminky (rozliseni, AA, AF, detaily), Gameplay, Timedemo.

Kazdy parametr, ktery bude jiny muze ve vzajemnem pomerovani ovlivnit vysledek do +/-. Osobne povazuji za velkou nahodu, pokud se na podobne vysledky u "stejneho" testu dostanu.

Ono si staci zopakovat po urcitem cas stejny test na sve nezmenene konfiguraci, i tam se vysledky lisi o nekolik%.

Mam v PC GTX 260 a C2D na 2,13 GHZ, 4 GB DDR2 a v crysis na high mi ten prilozeny benchmark hazi jen 30 fps, avg. V call of duty 4 se stejnym nastavenim a stejnym levelem se FPS drzelo jen kolem 50, pri prestrelkach klidne jen 40. Je opravdu tato karta tak zavisla na CPU? Hodil by se test vlivu CPU na soucasne GPU. Moc by mne zajimaly rozdily. Doufam, ze nemam nejaky vadny kus! Diky za pripadne dotazy.

O jakém rozlišení je řeč? Co anti-aliasing, vypnutý? 

Reklama
Reklama