Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

E-maily na Seznamu s vlastní doménou? Ode dneška žádný problém

Seznam nově nabízí to, co Microsoft i Google již nepodporují. Bezplatnou neomezenou e-mailovou schránku s vlastní doménou. Pokud máte zaregistrovánu doménu druhé třídy (například franta.cz), můžete si vytvořit až deset schránek s adresou jmeno@franta.cz. Na pozadí běží stejné služby jako u tradičních e-mailů od Seznamu, ale vlastní adresa bude na vizitce vypadat lépe.

Seznam nabídne e-mail i na cizí doméně
Seznam nabídne e-mail i na cizí doméně

Registrace schránek probíhá na mojedomena.seznam.cz. „V celém procesu je složitější pouze přesměrování MX záznamu v systému DNS, které je nutné provést u registrátora domény. Ten může v závislosti na registrátorovi trvat i delší čas,“ popisuje David Finger, manažer služby Seznam.cz E-mail.

 

Technologicky jde stále o řešení pro nenáročné uživatele. Ke schránce si nemůžete zapnout dvoufázové přihlašování, Seznam nepodporuje ani pokročilejší možnost synchronizace. E-maily se stahují leda tak přes protokol IMAP. Zato by neměl být problém přihlásit se ke schránce přes mobilní aplikace Seznamu.

Zdroj: Seznam

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

"Seznam nově nabízí to, co Microsoft i Google již nepodporují. " Jak nepodporují? Emaily na své doméně zpravuji bezplatně právě na Googlu.
Edit: Aha, ono je asi myšleno směrování MX. To by chtělo v článku doplnit.

Na své doméně maily u Google spravujete zadarmo asi jen protože jste si službu zprovoznil ještě před tím, než Google Apps na vlastní doméně zpoplatnil.

Seznam na vlastní doméně: nelze importovat kontakty a nefunguje "ověření" schránky přes SMS, tudíž se uživatel musí spokojit s 50 MB mailboxem. Možná ten import někdy dodělají, ale mám obavy, že bude funkční maximálně tak z disket :-D ZOHO toho nabídne zadarmo podstatně víc.

Nemluvím o Google Apps, i když tam taky jednu doménu spravuji. Tam jsou přesměrované DNS záznamy. To je o něčem jiném, je to systém pro skupiny. A zdarma je stále, ale jen pro neziskovky.

Pro osobní použití se Gmail dá nastavit jinak. Svoji doménu provozuji u tuzemského hostingu. Teoreticky stačí jen email hosting. Na něm mám nastavené přesměrování vybraných emailových adres na svůj Google účet. V nastavení Google pak mám jako alias svojí vlastní emailovou adresu. Pro odesílání mám v Google nastavený SMTP server mého hostingu. A pak je třeba ještě nastavit, aby se vaše emailová adresa používala jako primární a ne ta od Google. A je to. Emaily mi okamžitě chodí do Gmail/Inbox rozhraní, odeslané emaily jsou korektně odesílány z mé domény. A jako bonus všechny výhody Google a jeho pošty, na kterou, co si budeme povídat, zatím jen tak někdo nemá.

No asi se na to díváme každý trochu jinak. Z toho co píšete, využíváte Gmail a vytváříte iluzi běhu Gmailu na vlastní doméně. Netvrdím, že to je špatně (naopak to považuju za použitelné a hlavně levné (a lehce komplikované) řešení*), ale gmail vám na Vaší doméně neběží. Díky za připomínku ohledně neziskovek.

* provozuju takto cca 70 účtů na "pracovní" (oficiálně nepoužívané) doméně přes Google apps (ještě z doby, kdy to Google rozdával a ve své velkorysosti to nezpoplatnil jak MS) a navenek se to tváří, že maily chodí z naší @oficiálnídomény. Příchozí pošta na @oficiálnídoménu je jen přeposlána do mailu v Google apps na @pracovnídoménu.

Já teda musím říct, že Outlook.com mě zaujal víc, jak Gmail. Dneska už mám Gmail jen kvůli registracím a všechno se automaticky přesměrovává na outlook.
Funkčně jsou si oba maily dost podobný. Nenapadá mě, co by měl Gmail a outlook ne. Ale čím si mě outlook definitivně získal, jsou aliasy. To je tak parádně návyková věc, že prostě nemám důvod hledat někde jinde.

Gmail aliasy umí taky - na vlastní doméně libovolně, na gmailu pro masy se to řeší pomocí "uživatel+něco@gmail.com" (což je občas problém ve formulářích, které neberou + jako možnou součást mailu). Nejsem si jistý, jestli outlook.com umí třeba zvrátit odeslání mailu, pokud si to člověk pár vteřin po stisknutí tlačítka "Odeslat" rozmyslí. Podobných "vychytávek" pro Gmail existuje IMHO o něco víc, ale nejsem ten, kdo by mohl obě služby nějak detailně srovnávat. Myslím, že s Outlook.com nebo Gmail.com to pro běžného frantu mailistu vyjde nastejno, každý si může vybrat ...v obou případech na tom bude líp než se Seznamem :-D

Reklama