Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Enermax Fulmo GT: jumbo tower s 1mm plechy

Skříní, které podporují základní desky formátu HPTX, není na trhu mnoho a pokud byste se podívali do českých obchodů, při počítání by vám stačily prsty jedné ruky. V této recenzi se podíváme na vybavený model Fulmo GT od společnosti Enermax, který si hravě poradí i s tím nejžhavějším hardwarem.

Jumbo-tower pro opravdové extrémisty

Jumbo-tower pro opravdové extrémisty

Doteď jste mohli v recenzích vidět běžné skříně formátu middle-tower případně většího big-tower. Poté jsou ještě full-tower v podobě například Cooler Masteru HAF 932, Corsairu Obsidian 800D, apod. Enermax však šel ještě dál a zavedl svoje vlastní značení jumbo-tower a to pro právě námi testovanou skříň Fulmo GT.

Podpora základních desek formátu HPTX vás jistě utvrdí v tom, že se nejedná o žádného prcka a problém s osazením dvouprocesorové platformy (např. základní deska EVGA Classified SR-2) mít nebude. Pokud by vám nestačil výkon jednoho zdroje, je připravena druhá pozice pro něj.

Kromě těch nejvýkonnějších počítačů, které se dnes dají pro domácí účely postavit, lze Fulmo GT využít také k osazení slabších komponent, avšak chlazených pořádným vodním chlazením. Bez jakýchkoliv úprav lze totiž do této skříně osadit 420mm radiátor a pokud je člověk alespoň trochu zručný, nebude mít problém s osazením minimálně jednoho dalšího do prostoru, kterého zůstane opravdu mnoho.

O pohyb vzduchu se starají osazené ventilátory, kterých je celkově pět. Tři z nich jsou podsvícené 180mm modely Vegas, jejichž režim podsvícení lze přepínat tlačítkem na panelu skříně. Volit lze mezi šesti mody, mezi které se řadí i možnost podsvícení vypnout úplně.

Předem je nutno říct, že se nejedná o skříň vhodnou pro ty nejtišší sestavy. Od toho jsou na trhu jiné modely. Disponuje totiž mnoha perforacemi a to nemluvím o počtu osazených ventilátorů už od výrobce, které nejsou úplně nejtišší. O tom však až později. Před samotným popisem skříně se společně podívejme na tabulku specifikací.

Enermax Fulmo GT
Formát skříně full tower
Podporované formáty desek HPTX, XL-ATX, ATX, microATX
Počet 5,25" pozic 4
Počet 3,5" (2,5") pozic 10 (10)
Výbava předního panelu 4× USB 3.0, eSATA, 2× 3,5mm jack, hot-swap
Počet pozic pro 120/140/180/230mm ventilátory10/9/7/4
Počet pozic pro rozšiřující karty 10
Použité materiály ocel, plast
Velikost (D׊×V) 674 × 235 × 640 mm
Hmotnost 15,4 kg
Cena [Kč] 5 264

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

To je asi rovnake u vsetkych skriniek ze tie dodavane vetraky proste treba hned vyhodit. A hlavne tie 20cm turbiny, neviem ako je to u Enermaxu ale u Corsairu som mal pocit ze su ako z papiera, velmi tenky plast, cele sa to prehybalo a nebolo to v ziadnom pripade tiche. Takze vsetky Corsair vetraky sli von.

Já mám Anteca s jeho BigBoyem a musím říct, že v poměru k velikosti je velice tichý.. Akorát toho prachu co tam nacucne :/

Zajímavá case, interiér je totožný s Xigmatek elysium ... takže bych řekl že někdo kupuje kostry a dává na ně vlastní plech a plast ... a přidá si marži podle ceny. Já beru radši elysium, kvůli designu i když sem se mezi oběma rozhodoval.

Reklama
Reklama