Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Enermax Hoplite: skříň od top výrobce zdrojů

Enermax Hoplite je prostorná skříň s moderní konstrukcí a zdrojem dole, která nabízí za dobrou cenu přední ventilátor s manuální regulací otáček, hned dvě hot-swap pozice pro disky, dok na 2,5" i 3,5" disk, přední konektory USB 3.0 nebo interní pozice pro SSD. Bude Enermax stejně úspěšný jako se zdroji?

Enermax Hoplite: bohatá výbava především

Enermax má skříň Hoplite v nabídce ve třech variantách. Liší se modelovým značením. U nás se ale prodává pouze model ECA3220, který jsem také testoval.

Enermax Hoplite recenze (test)-0001

Model ECA 3221 není vybavený horním dokem pro disk a model ECA 3222 zase dostal víc 2,5" pozic na úkor 3,5" disků a navíc jej lze osadit delšími grafickými kartami (až 33 cm).

modelECA3220ECA3221ECA3222
rozměry (hloubka × výška × šířka)493 × 200 × 490 mm
materiál0,6 + 0,8 mm SECC (ocelový plech)
formát desekATX, mATX
napájecí zdrojPS2
pozice 5,25"444
pozice 3,5"2× hot-swap, 4× interní2× hot-swap, 4× interní2× hot-swap, 3× interní
pozice 2,5"224
horní dok pro diskanoneano
konektory na čelním panelu2× USB 2.0 (volitelně 2× USB 3.0), 1×eSATA, HD Audio
pozice pro ventilátory – přední1× 12 cm (osazená)
boční2× 12 cm nebo 1× 28 cm
horní2× 14 nebo 2× 12 cm
zadní1× 12 cm (osazená)
rozšiřující sloty7
otvory pro vodní chlazení3

 

Skříň je vyvedená v celočerném provedení. Výrobce šel dokonce do takového extrému, že černé jsou i všechny šrouby dodávané se skříní v příslušenství.

Design se nese v podobném duchu, jako je tomu u řady současných skříní určených pro výkonné počítače – robustní dojem se snaží navodit tvarováním plastů, které snad mají asociovat masivní litinové odlitky s technologickými úkosy a žebry. Podobné to ostatně bylo i u Cooler Master HAF 922 (recenze).

Enermax Hoplite recenze (test)-0001 Enermax Hoplite recenze (test)-0002 Enermax Hoplite recenze (test)-0003 Enermax Hoplite recenze (test)-0004
originál | originál | originál | originál

Kovová kostra skříně je o poznání menší, než samotná skříň včetně plastů. Zdá se, že Hoplite vznikl upravením existujícího šasi, které se výrobce pokoušel nafouknout, jak jen to šlo. Z Hoplite totiž skoro na všechny strany lezou nějaké boule. Nahoře je obrovský hrb, pod který lze ukrýt dvojici 120mm nebo 140mm ventiltátorů (případně i s výměníkem vodního chlazení). Do nafouklého „břicha“ na přední stěně skříně výrobce zase vsadil 120mm ventilátor a dvířka k hot-swap pozicím pro pevný disk. A konečně se skříň nafoukla i do stran díky prolisům v bočnici.

Enermax Hoplite recenze (test)-0049

Jinak ale konstrukce skříně žádný menší model z nabídky Enermaxu nepřipomíná. Některé skříně Enermaxu mají podobné útroby jako modely Cooler Masteru (ostatně není výjimkou, že stejnou kostru s jinými plasty prodává i několik výrobců), takže by mě nepřekvapilo, kdybyste tuto konstrukci znali ze skříní konkurenčních výrobců. Připomíná vám některou jinou starší skříň?

Konektory a vypínače: vše potřebné pohromadě

Na čelním panelu najdete dvojici konektorů USB (v našem případě rychlejší verze 3.0, podle specifikací výrobce je to ale volitelná položka, proto si při případném nákupu ohlídejte, o kterou variantu jde). Kabely neměly koncovku pro zapojení desky do interních konektorů, ale klasickou koncovku, která se zapojí do zadních konektorů USB. Je to pochopitelné, v době, kdy skříň vznikala, desky s interními konektory USB 3.0 prakticky neexistovaly.

Dále je to klasický 3,5mm Jack pro sluchátka a mikrofon, eSATA konektor (pokud byste tedy chtěli zapojit všechny externí konektory pro SATA, spolu s horní hot-swap pozicí a spodními dvěma boxy už si bude skříň z desky usurpovat čtyři konektory SATA).

Reset je o něco menší než Power a po hmatu se celkem dá zorientovat.

Enermax Hoplite recenze (test)-0016
originál

Na čele skříně je další specialita – regulátor otáček čelního ventilátoru a přepínač režimů podsvícení ventilátoru. Červené a modré LED po obvodu vytváří na stříbrných lopatkách ventilátoru zajímavé efekty, a hlavně – tlačítkem se dají i úplně vypnout.

Enermax Hoplite recenze (test)-0017
originál

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Zaujímavé je že sem nik nič nenapísal to je tá skrinka taká škaredá?
Mimochodom táto skrinka p 3 rokoch bude vyzerať hrozne prach sa usadí aj na najnemožnejšie miesta a vyčistiť to jednoducho nepôjde

Škaredá síce je, ale vyčistiť to určite pôjde. Kompresor pomôže. :)

Vyťahuje z vaku prenosný kompresor a čistí skrinku no problem xD

Spomínal si niečo o troch rokoch. V takom intervale som ochotný si PC odniesť niekam, kde ten kompresor nájdem. ;) Inak, prenosný kompresor z vaku = nádobka so stlačeným vzduchom, takže v zásade, no problem.

Aj tak však nechápem načo to čistiť dokonale, keď za pol hodinu tam nejaký prach zas sadne. Platí duplom pre prachové filtre, nikdy som nepochopil čo ľudia vidia na tých vodou umývateľných, keď to bohate stačí zbežne pobehať vysávačom.

I am sorry, that has interfered. This situation is familiar To me.nike air max Lets discuss. Write here or in PM. Absolutely with you it agrees. It that was necessary for me.
nike air max 90 Im new to that blogosphere world of promotion, and have to compliment you in this particular post. Love it! I try and come back to it every day so keep up the good articles!

Reklama
Reklama