Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Facebook Messenger se pyšní 800 miliony aktivními uživateli měsíčně

Facebook se chlubí, že před koncem roku jeho komunikační služba Messenger překročila hranici 800 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Firma rekapituluje rok 2015 tak, že se jí povedlo v rámci komunikátoru přivést na trh videohovory, které od května fungují také v Česku, provedla řadu optimalizací pro rychlejší posílání zpráv, chaty obohatila vlastními barvami, přezdívkami nebo emoji. Začala i testovat mobilní platby.

 

Navíc se ke službě nemusíte přihlašovat pomocí klasického účtu, lze ji používat pouze se svým telefonním číslem. Tyto a další novinky přinesl Facebook do Messengeru v roce 2015, přičemž společně s nyní oznámeným triumfem tyto novinky shrnuje v infografice. Připomínám, že Facebook rovněž provozuje komunikační síť WhatsApp. Nezdá se, že by nutně Facebook musel platformy sjednotit.

WhatsApp již v září překročil 900 milionů uživatelů. Jedna síť je tak úspěšnější než druhá a Facebook tak v rukou drží dva největší komunikátory na světě. A to není málo. V blogovém příspěvku firma naznačila, že se Messenger v tomto roce stane ještě důležitějším nástrojem pro komunikaci s podniky a pro nákupy.

Messenger má 800 milionů uživatelů 

Zdroj: Facebook Newsroom via Windows Central

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Minimálně by mohli udělat nějaký standard, aby šlo psát mezi Messengerem a WhatsApp. A pak taky udělat dlouhodobou vizi gui. Štve mě, jak to každých 14 dní mění. Dále zapracovat na tristní synchronizaci mezi Messengerem a webovým Facebookem. Maj toho před sebou ještě dost...

Reklama