Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Gelid DarkForce: nejen skříním Cooler Master po krku

Společnost Gelid, známý výrobce chladičů procesorů a grafických karet, nám na recenzi zaslala svou první skříň s označením DarkForce. Prostorný middle tower je určen především pro hráče a měl by se vyznačovat kvalitním zpracováním a bohatou výbavou. Jak dopadl, se dozvíte v recenzi.

Gelid DarkForce – další z klonů Cooler Masteru

Gelid DarkForce – další z klonů Cooler Masteru

Po nedávné recenzi obří počítačové skříně Enermax Fulmo GT jsme si pro vás připravili další, tentokrát však z úplně jiného soudku. Sáhli jsme po novince od společnosti Gelid s označením DarkForce, která je vůbec prvním počinem od tohoto výrobce. Samotnou společnost Gelid mnohým z vás jistě představovat nemusím. Vznikla dá se říct „nedávno“ a jejími zakladateli jsou bývalí zaměstnanci Arctic Cooling (dnes pouze Arctic).

Ale zpět ke skříni. Model DarkForce bude jistě v hledáčku mnoha lidí především díky své ceně a výbavě, kterou nabízí. Vzhledově se na první pohled opět podobá Cooler Masteru CM690 II. Proč opět? Je to totiž již několikátá skříň, která má obdobný design jako poměrně úspěšný Cooler Master. Za další „kopie“ by se daly považovat Lepa LPC30x nebo série Fulmo od Enermaxu.

Mezi hlavní přednosti se bude jistě řadit výbava předního panelu, na kterém je kromě nového portu USB 3.0 také konektor eSATA a hot-swap pozice pro 3,5"/2,5" pevné disky či SSD. DarkForce se však nemusí stydět ani za svůj cable management, který na první pohled vypadá velmi schopně.

Zdroj je, jak je již dnes zvykem, umístěn na dně s možnosti otočení ventilátorem nahorů i dolů. Perforace pod zdrojem a další pozice pro nasávání vzduchu je opatřena prachovým filtrem. Pokud byste měli v plánu osadit dlouhou grafickou kartu, jako je 31cm Radeon HD 6990, není problém vyjmout jeden ze dvou košů pro pevné disky a mít tak k dispozici celou délku vnitřního prostoru.

Gelid DarkForce
Formát skříně middle tower
Podporované formáty desek ATX, microATX
Počet 5,25" pozic 4
Počet 3,5" (2,5") pozic + externí 6 (6) + 1
Výbava předního panelu USB 3.0, 2× USB 2.0, eSATA, 2× 3,5mm jack, hot-swap
Počet pozic pro 120/140/180/230mm ventilátory 8/4/0/0
Počet pozic pro rozšiřující karty 8+1
Použité materiály ocel, plast, plexisklo
Velikost (D׊×V) 530 × 207 × 505 mm
Hmotnost 9,2 kg
Cena [Kč] 2350 (předběžná)

 

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Ja by som ešte pridal jedno veľké "-" za to, že na prednom paneli má len 1xUSB3.0, pričom ale obsadí interný konektor na základnej doske, ktorý je pre 2xUSB3.0. Takže tak majiteľa pripraví o jeden tento port. Podľa mňa nehorázne zverstvo, dnes tých interných konektorov rozhodne nie je nazvyš (nie že by som teda mal zatiaľ veľa zariadení, ktoré do toho pripojiť, ale aj tak... to sa určite zmení v dohľadnej dobe).

Pěkná recenze, uvítal bych test skříně BITFENIX Merc Alfa/Beta. Poměr cena/výkon by měl být perfektní. Dobré by bylo srovnání, s ke stavbě PC hojně využívanou Elite 330.

Ty BITFENIX vypadají opravdu dobře, přimlouvám se za test.

Taky bych rád recenzi na BITFENIX. Merc Alfa/Beta nebo Outlaw které se mi hodně zamlouvá. Na Bitfenix Raider nemám finance, tu bych bral všema deseti :-)

Ta pozice pro ventilátor na pravé bočnici je tam hlavně kvůli deskám s LGA2011, které mají napájecí fáze i z druhé strany.

Reklama
Reklama