Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Gigabyte GTX 680 Super OverClock WindForce 5X detalněji

Možná jste již zaregistrovali, že Gigabyte tento měsíc ukázal svou nereferenční verzi GeForce GTX 680 s chladičem úctyhodných rozměrů. V cenících ji poznáte podle typického označení Super OverClock (SOC). Fotky se rychle rozšířily a vytvořily se dva tábory – jednak ti, co kartu zbožňují a ti, kteří ji odsuzují.

 

Nyní máme možnost detailně nahlédnout na tříslotové monstrum, jež se stane nejspíše nejhlučnější nereferenční GeForce všech dob. Nepoužívá klasickou koncepci vodorovně umístěných 80–120mm ventilátorů, ale hned pět 40mm umístěných kolmo po boku karty. Ty pak ženou vzduch skrz a vyfukují jej do prostoru případné case.

Základnu chladiče WindForce 5X tvoří velká vapor chamber komora, na níž je, kromě samotných žeber pasivu, naletováno také pět 8mm heatpipe protínajících zmíněný pasiv z obou stran. Větráčky a jejich umístění hodně připomíná serverová řešení. Tam však o nízkou hlučnost většinou nejde. Zato jde o výšku a tu trochu uspoří i návrh Gigabytu. Snadněji tak osadíte více karet nad sebe.

Zdroj: TechPowerUp

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Nyní máme možnost detailně nahlédnout na tříslotové monstrum, jež se stane nejspíše nejhlučnější nereferenční GeForce všech dob.
Sorry, ale preco hned dopredu taketo zhadzovanie? Uz ste tu kartu testovali? Zda sa mi to dost nefer.

Protože ještě nikdo z nás nepotkal 40mm ventilátor, který by byl při nějakém smysluplném airflow tichý.

Stejne by som s podobnymi hlaskami pockal az na test. :-P Zvlast ked silne pochybujem, ze to bude pravda, ked uz pre ine nie tak pre ten masivny, kvalitnymi heatpipes vybaveny chladic cez *tri* sloty. Osobne sa mi to riesenie tiez nepaci, hlavne preto, ze nefuka horuci vzduch prec z bedne. No dopredu tvrdit, ze pojde o extrahlucnu kartu je obycajna predpojatost.

Asi tak nějak. Pochybuju, že by u gigabytu pracovali takový idioti, že by si dali práci s takhle unikátním nereferenčním chladičem, pokud by byl tak hlučný, že by byla karta neprodejná. Takový hňupové snad nejsou, že by šli do prodeje s něčím co by dopředu bylo nejhlučnější a tedy prakticky neprodejné.

Nikdo tu kartu předem neshazoval to slovíčko nejspíše totiž většině lidem nedochází a navíc všechno je nefér

hluk tod otazkou, bude jiste dost zalezet na taktech, pac pasiv vypada velice obstojne nato aby si sam osobe poradil se slusnym odpadnim teplem, ventilaturky jsou evidentne regulovatelne a cele tohle monstrum je evidentne pripravene i na variantu sundani krytu/ventilaturku a ofuku kuprikladu vetsim ventilatorem/ry z bocnice

Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaký joke, ale ono je to skutečně reálné?! Ačkoliv pasiv na mě působí taky slušným dojmem, tolik malých větráčků...nevím, nevím...Uvidíme, až bude více informací.

Reklama
Reklama