Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Google Drive: odpověď na iCloud a SkyDrive?

Jestli Googlu chybí nějaká onlina služba, kterou má nebo chystá konkurence, tak je to univerzální úložný prostor. SkyDrive od Microsoftu nabízí 5 GB synchronizovaného prostoru, celkem 25 GB místa pro všechno, iCloud od Applu bude mít bezplatně 5 GB na veškeré soubory + dočasné místo na posledních 1000 fotografií.

Google má své úložiště v Docs, jenže 1 GB bezplatného prostoru stačí právě akorát na těch pár dokumentů a větších příloh. Chybí lepší propojení s desktopem i mobily a hlavně název je spíš spojován s kancelářským balíkem. Kdysi existoval software třetí strany s názvem Gmail Drive, který dokázal namapovat volné místo v poštovní službě jako další disk v počítači. Ostatně i mezi lety 2007 a 2008 Google poskytoval jednoduchý GDrive. Teď už ani jedno nefunguje a uzší propojení Google–desktop proto chybí.

Google Drive

Tedy možná prozatím. MG Sielger z TechCrunche totiž tajně nafotil novou službu Drive, která běží na doméně Docs, ale zřejmě se chová právě jako SkyDrive, iCloud nebo Dropbox. Potvrzen je i synchronizační software pro pročítače a mobily. Zatím neznáme kapacitu, možnosti dokupování místa a hlavně jak se tím změní samotné Docs.

Osobně si myslím, že propojení bude totožné se SkyDrive. Microsoft nabízí univerzální prostor, kde lze sdílet i dokumenty, které můžete také otevřít a upravit přímo v prohlížeči díky Office Web Apps. Drive by zastoupil SkyDrive a Docs zase Office Web Apps. Spuštění služby si Google možná šetří jako jednu z novinek pro Android Ice Cream Sandwich, který by měl přijít někdy na podzim.

Zdroj: TechCrunch

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Myslím, že cenu za dokupování místa známe. Jelikož má Google své služby provázané, tak bude pravděpodobně cena stejná, jako je cena při dokupování do google docs. Když si koupím místo v docs, projeví se mi to i v gmailu či v picasa.

Online uloziste Skydrive je 25GB, ale synchronizovane uloziste je pouze 5GB!

Díky, máte samozřejmě pravdu.

Reklama