Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Google+ má tři miliardy účtů a téměř tři miliony komunit

Greg Miernicki a Francois Beaufort již čtyři roky procházejí sitemapy Googlu (celkově jich je přes 50 000) a analyzují v nich data. Je o stránky, které obsahují seznamy všech registrovaných účtů. Samy nenesou žádné osobní informace, pouze odkazy na uživatelské profily. Ty se dají snadno spočítat.

Google+ má tři miliardy účtů
Google+ má tři miliardy účtů

Právě včera počet registrovaných účtů na Googlu+ překročil třímiliardovou hranici. Uživatelská základna meziročně vzrostla o 29 %. Google eviduje dalších 31 milionů účtů, u nich ale není sociální profil (tedy G+). Z dat lze také vyčíst počet komunit, těch je na „plusku“ aktuálně 2,8 milionu.

 

Žádné z těch čísel ale neukazuje, jak jsou lidé na Googlu+ aktivní. Facebook například uvádí, že má 1,6 miliardy uživatelů, ale jde o ty, kteří se ke službě přihlásí alespoň jednou za měsíc. Registrací tam bude násobně více. Naopak mnoho lidí nejspíš ani neví, že profil na G+ mají, protože jej Google zakládá automaticky při registraci. Oprava: Google již o září 2014 nezakládá G+ automaticky při registraci a přesto počet profilů stále rychle roste.

Množství aktivních uživatelů již Google nezveřejňuje. Před dvěma a půl lety jich měl 300 milionů. A miliardu ještě zcela určitě nepokořil.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Automaticky už Google+ účet nevnucuje.

Aj, díky. Úplně jsem na to zapomněl, přitom jsem o tom sám psal. :) http://www.cnews.cz/obrat-o-180deg-google-uz-lidem-pri-registraci-uctu-n...

Reklama