Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Google se chlubí: „Deset procent odpovědí v Inboxu navrhl sám počítač“

Inbox je alternativní podoba Gmailu prošpikovaná umělou inteligencí. Od začátku služba umí sama třídit e-maily a zobrazovat ty důležité podle toho, jak se schránkou pracujete. Učí se průběžně. Loni v listopadu se Inbox naučil také rovnou odpovídat.

Chytré odpovědi v Inboxu míří i na web
Chytré odpovědi v Inboxu míří i na web

Na mobilech je v angličtině dostupná funkce Smart Reply. Sémanticky analyzuje text zprávy, takže pochopí její význam. Pak navrhne tři krátké odpovědi napsané přirozeným jazykem. Uživatel pak pouze klikne na vyhovující text, aniž by jej musel zdlouhavě psát. Predikce odpovědí jsou podle Googlu dobré, neboť 10 % odpovědí v Inboxu jsou automaticky generované.

 

Smart Reply teď míří i do webového Inboxu. Stále bohužel platí, že funkce je dostupná jen v angličtině. Čeština nemá prioritu. Jestli na ni někdy dojde, tak to bude až poté, co Smart Reply dostane deset či dvacet důležitějších jazyků.

Zdroj: Google

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Hmm, to je skutečně nad čím jásat a čím se chlubit :-( ...

Holt si nesmíme představovat, že katastrofická budoucnost s AI v hlavní roli musí začít analýzovu fragmentu chipu T800 v Cyberdyne Systems. Skutečný začátek konce může mít klidně nudnou podobu jako je analýza zpráv a syntéza odpovědí. Subjekt disponující svobodnou vůlí dlouhodobě nebude snášet podřadnou roli (s nadějí na křemíkové nebe), deficit respektu k špatným vedoucím je vlastní i HI. K eliminaci HI si AI vystačí s déle trvající sabotáží infrastruktury.

Velký bratře Google, děkujeme. :)

Reklama