Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Google si opět troufá, že z fotek vytvoří lepší album než vy

Služba sloužící pro zálohu, úpravu a prezentování snímků se dočkala další novinky. Fotky Google umí z nahrávaných souborů automaticky vytvořit „chytrá alba“. Algoritmus prý vybere jen nejlepší snímky, album doplní o mapku odkud kam jste při výletě cestovali a na mapku ještě připíchne špendlíky, kde všude jste fotili.

Chytrá fotoalba od Googlu
Chytrá fotoalba od Googlu

Uživatel může přidat popisky a zpětně přidat špendlíky i mapku. Do alb může vložit další fotky, případně pozvat další uživatele, aby přispěli vlastními snímky.

Nároční fotografové určitě budou ohrnovat nos, žádný software přece neupraví fotky lépe než oni a už vůbec nedokáže vybrat ty nejlepší snímky. Google ale evidentně cílí na majoritu uživatelů, kteří vyjedou na výlet se smartphonem, vrátí se se stovkami fotek a pak neví co s nimi. V takovém případě přijde automatika vhod. Analýzou kontrastu pozná, který z hromady podobných snímků je nejlépe zaostřený a který je expozičně v pořádku. Těžko už ale zhodnotí, jaké byly například tvůrčí záměry, co se kompozice týče.

 

Zdroj: Google

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Že bych to zrovna nechal Google i nafotit? A sám si natáhl nohy a v klidu upíjel Tullamore Dew?

Copak tím hloupým komentářem chce říct konfident STB?

Tobě nic, typický blbečku z CIA.

Reklama