Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

HTC 10 se představí 12. dubna. Výrobce potvrdil netradiční vzhled

Aktualizováno 24. března

HTC na svém webu láká, že nový telefon představí již brzy. V upoutávce je vidět kouset telefon se zkosenými zády, což odpovídá uniklým snímkům. Tuzemské zastoupení výrobce nám potvrdilo, že k odhalení novinky dojde v úterý 12. dubna na třech místech současně. V New Yorku, Londýně a Tchaj-peji. Akce startuje ve 14:00 našeho času a bude streamována online.

Původní článek z 21. března

Evan „evleaks“ Blass postupně odhaluje novou vlajkovou loď HTC. Tchajwanský výrobce to v dubnu údajně zkusí zase trochu jinak. Telefon se prý nebude jmenovat One M9, ale čistě jen HTC 10 (a nebude s Windows 10). Odlišný bude také vzhled, který HTC tři roky ladilo v drobných krůčcích.

Z uniklých renderů je vidět, že si telefon ponechá kovové tělo. Na zádech je ale výrazně zkoseno. HTC 10 dorazí v tmavě šedé, stříbrné a zlaté variantě. Předek přebírá prvky z loňského One A9. Po displejem se už ale nachází pouze hlavní tlačítko s čtečkou otisků, nikoliv vysmívaný proužek s logem výrobce (konečně). Ve srovnání s předchůdci zmizí stereo reproduktory.

Takhle má vypadat HTC 10
Takhle má vypadat HTC 10

O čem se dále mluví? Displej s úhlopříčkou 5,1" nabídne rozlišení 1440 × 2560 px. Údajně jde o panel typu Super LCD 5, což je odnož PVA navržená společnými silami Samsungu a Sony. Vlastnosti jsou podobné jako u IPS, ostatně displej nebyl slabou stránkou ani předchozích HTC. Z renderů je vidět na krajích zaoblené krycí sklo.

Uvnitř prý bude tikat Snapdragon 820, 4 GB RAM a úložiště s kapacitou 32 GB bude možné rozšířit pomocí karet. Evan Blass tvrdí, že telefon nabídne akumulátor s kapacitou 3000 mAh. Zajímavé budou foťáky, tradičně slabší části výrobce.

 

Zadní foťák má laserové zaostřování a rozlišení 12 Mpx. Blass píše o Ultrapixelech. Jen těžko by se do těla vešly 2mikrometrové pixely jako u dřívějších telefonů, ale reálně tam mohou být 1,55mikrometrové. Stejné nabízí například nové Nexusy, které mají velké 1/2,3" snímače s relativně skromným 12Mpx rozlišením. Zadní i přední (!) foťák mají být opticky stabilizované.

Ano, je tu spousta možná, prý a údajně, předpovědi okolo HTC ale v minulosti byly vždy dost přesné. Za měsíc se tak parametry nejspíš plně potvrdí.

Zdroj: Evleaks

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama
Reklama