Huawei Watch – Ty nejelegantnější s Androidem Wear (recenze)

0

Čínské Huawei své chytré hodinky představilo už téměř před rokem na loňském březnovém Světovém mobilním kongresu. Do Česka se však oficiálně dostaly až na sklonku loňského roku. Stále však jde o jedny z nejvybavenějších a zároveň také nejdražších chytrých hodinek na trhu.

Nejelegantnější na trhu

Huawei patří sice do zástupů desítek možná stovek čínských výrobců, od těch se ale jak jeden z mála odlišuje svým přístupem a ve výsledku i výrobky. To se podepsalo i na dnes recenzovaných Huawei Watch, které svým designem skutečně patří mezi to nejkrásnější na trhu. K dispozici je navíc hned několik variant a na lednovém americkém veletrhu CES přibyly další dva.

Huawei Watch

Nám ovšem dorazila ta základní a aktuálně dostupná na českém trhu. I tak ovšem jde o ty nejelegantnější, které můžete v českých e-shopech najít. Huawei skutečně nenechalo nic náhodě a nezapomnělo se třeba ani na safírové sklíčko, které by mělo zůstat bez škrábnutí i při méně šetrném zacházení. Menší odlišeností od ostatních chytrých hodinek je také boční tlačítko, které Huawei umístilo na pozici dvou hodin. To spolu nese i jednu praktickou výhodu, tak často si totiž omylem tlačítko nezmáčknete a čistě subjektivně mi jeho umístění připadá mnohem ergonomičtější.

Stejně jako většina ostatních chytrých hodinek i zde nechybí alespoň částečná odolnost vůči vodě a prachu. Huawei však nedoporučuje, abyste si je s sebou brali třeba do bazénu. Pro běžné používání ale odolnost bez okolků vyhovuje.

Huawei Watch

Někomu by však mohlo vadit, že hodinky působí až příliš bytelně při srovnání třeba s LG G Watch R je rozdíl patrný na první pohled. Tady už ale záleží na individuálních preferencích, a jestli jste na bytelné hodinky zvyklí, u Huawei Watch vám to ani nepřijde. Mně ale přišlo. Dojem také trochu kazí přehnaně silné vibrace, které v tiché místnosti uslyší všichni okolo a chytré hodinky tak ztrácí svou diskrétnost, která měla být hlavním lákadlem.

Nádherný displej

Další předností Huawei Watch je displej. Číňané vsadili na kulatý Super AMOLED a vypadá to, že se sázka vyplatila. Displej je krásně jasný za každých okolností dokonce, i když je v tzv. úsporném módu (ambient mode). Černá je navíc opravdu černá, displej má skvělý kontrast a díky vysoké hustotě pixelů 286 ppi působí displej opravdu skvělým dojmem. Sám displej ani nepůsobí přehnaně masivně, přitom průměr 42 milimetrů je spíše standard.

Huawei Watch

Bez několika senzorů ale s reproduktory

Huawei Watch však na druhou stranu postrádají několik dost užitečných senzorů, jež by mnozí, když ne hned tak v budoucnu, určitě ocenili. Krom NFC se totiž zapomnělo i na GPS a senzor okolního světla. To znamená, že jestli byste chtěli pomocí hodinek měřit sportovní aktivity, v budoucnu nebudete moct s hodinkami platit a také můžete zapomenout na automatické přizpůsobení jasu displeje na základě okolního světla. Všechny tři komponenty by v hodinkách určitě neměly chybět, navíc když jde o jedny z nejdražších chytrých hodinek s Androidem Wear.

Huawei Watch

Pro změnu však potěší přítomnost reproduktorů. Ty sice nejsou zatím aktivované, v budoucnu se s nimi však počítá a Huawei už s malou skupinou uživatelů testuje, jak by mohly brzy fungovat. Navíc se s nimi už naučila pracovat i platforma Android Wear a tak už jen čekáme na Huawei, až je softwarově povolí.

Průměrná výdrž a hloupá nabíječka

Menším zklamáním pro mě byla i výdrž. Naštěstí se nestane, aby se vám Huawei Watch vybily v průběhu dne, dvoudenní maraton už ale nezvládnou a při přímém srovnání s LG G Watch R jsou na tom o něco hůře. Bohužel se dobře nepodařilo vyřešit ani nabíjení. Hodinky postrádají bezdrátové nabíjení, jež nabízí třeba Moto 360 a pro nabíjení slouží malý magnetický puk, který se magneticky spojí se zadní stranou hodinek a pomocí čtveřice pinů začne hodinky nabíjet.

Huawei Watch

Musíte být ale opravdu pečliví a přesní, hodinky se jinak nabíjetnezačnou nebo se nabíjí příliš pomalu. Jestli jste ale zvyklí hodinky nabíjet během noci, můžete tuto nepříjemnost zjistit až ráno a na to už je pozdě.

Motorola řeší nabíjení bezdrátově, Apple taky a LG pomocí kolébky, která není na přesnost stejně přehnaně háklivá. Tohle bohužel Huawei nevyšlo a nevidím důvod, proč do takto prémiových hodinek čínský výrobce raději nezabudoval cívku pro bezdrátové nabíjení.

Závěr

Huawei Watch jsou bezesporu velmi povedené chytré hodinky s Android Wear. Primárně cílí na movitější zákazníky, kteří na zápěstí nechtějí nosit umělohmotné digitálky, ale precizně zpracované hodinky. To Huawei Watch splňují na jedničku, bohužel však za cenu převyšující desetitisícovou hranici nenabízí nic navíc po technologické stránce a to stejné jen v levnějším hávu dostanete i od hodinek za poloviční cenu. Jak nám ale už trh dokázal, u hodinek hraje vzhled mnohem důležitější roli než u ostatní spotřební elektroniky a na podobnou kartu v loňském roce vsadil i Apple.

Huawei Watch

Jestli tedy hledáte důstojného nástupce pro své aktuální analogové hodinky, nebojíte se nových technologií a zároveň se za ně nechcete stydět ani v lepší společnosti, Huawei Watch pro vás může být ideální volba.