Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Hudební střípky: Tidal má 3 miliony předplatitelů. Půjčovnu nově spouští i SoundCloud

Je to rok, co rapper a producent Jay Z koupil hudební službu Tidal (funguje i u nás). K této příležitosti firma prozradila několik čísel. Aktuálně má 3 miliony přeplatitelů (Spotify 30 milionů, Apple Music 11 milionů, Deezer 6 milionů). Z toho 1,45 milionu uživatelů si platí vyšší prémiový účet s bezztrátovou kvalitou ve formátu FLAC. V katalogu Tidalu najdeme 40 milionů skladeb a 130 000 videoklipů.

 

Novou konkurenci pro výše zmíněné půjčovny rozjíždí i SoundCloud. Populární „YouTube pro hudebníky“ již v minulosti podepsal smlouvy s předními vydavateli, ale tehdy šlo primárně o zajištění práv k tomu, aby mohli sami uživatelé nahrávat autorským zákonem chráněná díla.

SoundCloud
SoundCloud spustil hudební půjčovnu Go

Předplatné Go však přináší plnohodnotný streaming studiových alb v ceně 10 dolarů na měsíc (stejně jako ostatní služby). Uživatelé se zároveň zbaví veškeré reklamy a budou moci písničky stahovat pro offline poslech. SoundCloud Go zatím funguje jen v USA, ale tvůrci slibují, že letos zamíří také do zbytku světa.

Zdroj: SoundCloud, Billboard

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama