Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

ICQ ještě žije. Nová verze pro Windows je rychlejší, jinak vypadá a nově je open source

ICQ letos oslaví 20 let existence. V Rusku, Izraeli nebo Česku šlo ještě před deseti lety o IM síť číslo jedna, ale dnes vedle všech těch skypů, hangoutů a jiných messengerů o svou výsadní pozici přišel. Skupina Mail.ru ale síť i klientské aplikace nadále vyvíjí. Zaměřuje se i na mobily, tablety, videovolání, posílání samolepek a dalších blbinek známých odjinud.

Takhle vypadá ICQ 10
Takhle vypadá ICQ 10

A čerstvě vyšel klient pro Windows s číslem 10. Tvůrci program kompletně přepsali. Vypadá jako univerzální aplikace pro Windows 10, ale distribuuje se klasicky přes stažitelný instalátor. ICQ 10 využívá multiplatformní knihovnu Qt, klient je dokonce open source (zdrojáky jsou na GitHubu) a brzy vyjde i stejně vybavená verze pro OS X a Linux. Podle tvůrců je aplikace až osmkrát rychlejší a spotřebuje méně operační paměti.

 

Desítka vylepšuje kvalitu hovorů a umí synchronizovat historii chatů. Protože je moderní a cool, tak uživatelské rozhraní samozřejmě hodně plýtvá místem, jako by ji uživatelé měli ovládat primárně dotykem. Tvůrci ale evidentně chtějí nalákat nové uživatele, nikoliv pečovat o staré konzervativce, kteří ještě mají šesticiferný identifikátor.

Zdroj: TZ ICQ

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Co znamena cerstve vysel? Tato verze je k dispozici minimalne mesic, ale spise vic.

Tak vzhledem k tomu že před tím se nic, co by stálo za řeč, nedělo asi deset let, lze měsíc, považovat za časový úsek, kdy lze ještě stále mluvit o čerstvé verzi. A buď rá že o ICQ (které stále lidé používají, navzdory hipsterům se Složitý, Lumií, Windows 10 a předplatným HBO ... no seriály) vůbec někdo ještě píše :-D Mimochodem mám devitimistny identifikátor a cca 300 aktivních kontaktů ...

A co je na devitimistnem identifikatoru tak extra,že se tím chlubíš? Ja mam osmimistny, jodně dost blizko zacatku číselné řady a nikdy me nenapadlo to někde zminovat. Ono je to nějak dulezite?

Asi ano, když o tom píše i autor článku a v kontextu s ním je dobré to zmínit. A osmimístný identifikátore není "hodně dost blízko" začátku řady ani omylem samozřejmě :-)

Samozrejme jsem myslel blizko konci sedmimistne rady, ale to bys musel premyslet, coz temer nikdy nedelas. Ale ja to chapu, kazdemu neni inteligence dopřána.

Jistě, to jsem si všiml okamžitě jak ses ptal proč o tom identifikatoru píšu :-D

Miranda byla lepší... ted už je ICQ dáávno za zenitem

My jsme dříve odlišovali síť(protokol) od klienta. Síť byla ICQ a oficiální klient byl nějak ICQ Lite nebo tak něco, Miranda je (ne že byla) klient pro více sítí zárověň, stačí jeden malý klient s jedním designem místo deseti různých oficiálních nenažraných klientů. Bohužel skoro každý si svůj protokol uzavřel a Miranda tak pomalu ale jistě ztrácí smysl. Bohužel.

Taky mám ten pocit. Dřív jsem ji používal neustále, ještě když na ní fungoval FB Chat, tak byla užitečná. V létě ho FB zablokoval a už je k ničemu, mám tam jeden aktivní kontakt. Dřív jich byly stovky...
Přitom Miranda byla k IM s přehledem nejlepší, i ten FB chat je pěkně otravný a navíc musím věčně klikat na obrázková hesla, když chci někomu poslat odkaz. A čas od času mi posílání odkazů úplně zablokuje třeba na týden. Sere mě víc a víc; bohužel alternativa neexistuje. :-(

Bylo by fajn mít pohromadě v desktopovém klientovi všechny messangery. Skype, FB, ICQ, Hangouts, Viber, WhatsApp, SMS... Tohle schizofrenií dělení mi hlava nebere. Až si říkám, jestli je opravdu rok 2016?

Ámen. Ryze kvůli práci mám na mobilu vedle sebe Viber, WhatsApp a Skype for Business. Za appku, co to dokáže sloučit do jednoho hubu např. po vzoru BB bych platil klidně roční licenci...

To byste musel vzít balík peněz tak velkej, že by s ním šlo umlátit velrybu a donutit všechny přejít na nějaký otevřený protokol a nebo alespoň připravit odpovídající API. Ale všichni to chtějí mít "bezpečně" pod kontrolou a tak to stojí čím dál tím víc za hovno, notifikace chodí pozdě nebo vůbec, někdy nechodí ani zprávy, holt rok 2016 je stále asi stále málo digitální.

Vypadá to moc pěkně, ale narazil jsem na problém. Nemůžu se přihlásit ke svému účtu a jsem si jistý, že heslo zadávám správně. Když jsem zadal do vyhledávače svoje UIN tak mi to účet našlo, dokonce tam byl i původní avatar. Vážně divné. Je možné, že by provozovatel mazal neaktivní účty, resp. je uzamykal než je definitivně smázne? ICQ jsem totiž nepoužíval dost dlouho.

Reklama