Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Instalujeme Windows 8 Consumer Preview na virtuální počítač. Plus obří galerie z instalace!

Windows 8 zkrátka dokončena nejsou a instalovat si betaverzi jako výchozí operačním systém je rizikové. Bezpečnější variantu představuje virtuální počítač, kde si můžete ukázkové vydání osmiček také vyzkoušet. Jak na to?

Příprava: co budete potřebovat

Myslím, že není třeba příliš opakovat to, co jsme již napsali do včerejšího přehledového článku. Windows 8 Consumer Preview vyšla a každý si je může zdarma stáhnout a používat je neomezeně po několik měsíců. Možná se dokonce dočkáme prodloužení životnosti, jako se to stalo předchozímu Developer Preview. Přeci jen se ale bavíme o nehotovém systému, ač se nazývá, jak se nazývá, jde o obyčejnou betu. A to je takový stav, kdy je software chtě nechtě ještě pořád na půli cesty. Většina funkcí už by měla být implementována, především se však musí vychytat spousta chyb.

Nepřehlédněte: Consumer Preview představen, podívejte se s námi na novinky a do budoucnosti

Instalovat Consumer Preview jako hlavní systém je zbytečně riskantní, nenapadlo by nás vás k tomu navádět. A instalovat ho jako sekundární systém? Zbytečně komplikované, zvlášť, když si s nehotovým systémem budete hrát chvíli a pak vám bude na disku jen překážet. A všichni víme, že to obvykle dopadne. Taková odinstalace také nepatří k nejsnazším úkonům. Nejbezpečnější cestu představují virtuální stroje. Pakliže se vám osmičky osvědčí, můžete uvažovat o tom, že si je nainstalujete po bok vašeho stávajícího systému. Nebo ho jimi rovnou nahradíte. A smazat virtuální počítač zabere doslova jen pár klepnutí.

Příprava: co budete potřebovat

Pracovat s virtuálním počítačem zvládne každý, všechno důležité si také ukážeme. V první řadě si stáhněte bitovou kopii systému. Pro instalaci do virtuálního prostředí vám doporučujeme zvolit 32bitovou variantu. 64bitová by především žádala zbytečně moc paměti. Pokud máte běžný stroj s 4 GB, byla by Windows zbytečně dýchavičná. Pokud máte paměti víc, můžete se klidně pustit do stahování 64bitového Consumer Preview.

Získejte Consumer Preview: Zdarma: Windows 8 Consumer Preview je ke stažení

Pakliže jsou vaším hostitelským systémem 32bitová Windows, 64bitový virtuální stroj se vám zprovoznit nepovede. Obráceně to ale funguje dobře. Kromě stažení obrazu disku ve formátu ISO si volitelně kupte prázdné médium DVD. Vystačíte si ale i pouhým obrazem disku na lokálním úložišti. Pakliže se rozhodnete pro první variantu, musíte obraz vypálit, v sedmičkách to například můžete provést pomocí vestavěného nástroje:

Pakliže se vám nic vypalovat nechce, můžete k VirtualBoxu připojit obraz disku.

V neposlední řadě si tedy musíte pořídit nástroj na vytvoření virtuálních počítačů, my si vše ukážeme na výborném a zdarma dostupném VirtualBoxu. Stáhnete jej z VirtualBox.org. Jde o poměrně rozměrný program, stahovat budete asi 90 MB.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Zlatá 7čka i když je třeba i o 10 sekund pomalejší.

Takhle to opravdu vypadá divně to Metro, ale až na něj určitě budou dělat aplikace místo do desktopu, tak to možná bude pěkný :-) Třeba hrát, nebo něco dělat a v boku mít Skype. :-)

Proč?

Ano, proč?!
Zatím to nenabízí ani tolik co W7.

zajímavý, že Vám to jede na VirtualBoxu, mě to VirtualBox aktuální, nechtěl vzít, hodila mi isntalace Error a nějakej kód :-)) VmWare pak jelo v pohodě :-)
btw. ta rybky v tom logu, nebo co to má být ta první obrazovka při tý instalaci i to co pak je na ploše, to je mi ale HNUS! to graficky zvládne namalovat žák 1. stupně ZŠ v MALOVÁNÍ :(((((((((((((

mne sa to vo virtualboxe podarilo nainstalovat a po prvom reboote som videl uz len rybku a nic nic, ostalo to tuhe...

Reklama