Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Intel Smackover 2 s Hydrou

Letos představený čip LucidLogix Hydra 100 slibuje revoluci v oblasti multi-GPU systémů a výbornou efektivitu škálování výkonu až čtyř grafických akcelerátorů. Kritici Hydry říkají, že sebelepší systém rozdělení práce nemůže dosáhnout lepší efektivity, než dnes používaný režim AFR (alternate frame rendering). Nicméně, Hydra zatím nemá možnost tato tvrzení potvrdit nebo vyvrátit, jednoduše proto, že žádný výrobce tyto čipy neosazuje na své základní desky.

A kdo jiný by měl být tím prvním, nežli Intel, který do firmy LucidLogix Technologies kdysi investoval, aby mohla být Hydra vyvinuta? Server The Inquirer píše, že Intel se rozhodl vybavit Hydrou svou vlajkovou loď mezi motherboardy, DX58SO (čipset Intel X58 + ICH10, patice LGA 1366) s kódovým označením "Smackover". Řídící procesor Hydra 100 bude přítomen na její nové revizi, "Smackover 2".


Intel DX58SO "Smackover". Podrobnou recenzi najdete zde

Deska Intel DX58SO se vyznačuje střízlivým až strohým designem chlazení orientovaným na co nejlepší funkčnost. Změn u "Smackoveru 2" má být mnoho, ale budou se (kromě přidání Hydry) týkat pouze detailů a základní charakteristiky budou zachovány.

Zdroj: The Inquirer

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Související články

Komentáře

Chybí mi tu jedna věc - kdy to výjde? Doufám, aspoň v Q1 09. Na tenhle čip jsem hodně zvědavý. Hodně zajímavý bude test Quad sli u GTX295 - s core i7 na 5GHz (stejnak to asi nebude dost) to bude mít šílené výsledky.

Vlajková deska Intelu pro i7 a má jen 4 sloty na ramky? Trošku nesmysl ne?

Spíš je mi divné proč zrovna 4 kvůli triple channel, v recenzi se o tom píše, ale stejně se mi to nelíbí :)

Není to trojkanál + jedna paměť na něco jinýho? Hydra?

Ne, je to jen normální 3+1, kdyby někdo chtěl využít dual-channel. Hydra pokud vim vlastní paměť nepotřebuje.

U Intelu mi spíš vadí používání zastaralejch součástek.. tyhle kondezátory se jinak vidí leda na nejlevnějších deskách.

No všichni proklínáte klasické kondíky, ale měli jste s nima na kvalitních deskách problémy? Ok, znám případy desek, kdy kondenzátory odcházely, ale buď to bylo vlivem špatně navržené topologie DPS nebo vadnou sérií C. Spíš to na mě působí už trochu jako marketing. Dokud se nějaká firma nezačla chlubit C s pevným dielektrikem nikoho to ani nenapadlo, najednou je z toho skoro modla, tak nevim:-)

Zcela s vámi souhlasím, než se začne projevovat stárnutí elektrolytových kondenzátorů stějně už deska bude nekdě ve sběrném dvoře...

A co když taktuješ???????? tak tyhle kaše asi moc nevdržej... už je slyšim pískat... pak sběrnej...

Domá mám ešte desku na který je nataktovanej Athlon 3000+ na 2700Mhz a na týhle desce opravdu solid C nenajdete a běží docela často už 4. rokem a nic....A pokud vim pískaj cívky, když sou ty kondenzátory dobře naddimenzovaný, tak asi neni problém, to, že třeba výrobce šetří, za to jaksi kondenzátory nemůžou...

Ano, přesně jak uvedl kolega výše, za pískání můžou cívky ne kondenzátory a když výrobce dobře navrhne layout desky není se stabilitou a životností žádný problém. Netvrdím, že C s pevným dieletrikem nevydrží víc, ale to jak hned každý odsuzuje klasické C je k smíchu, zvlášt, když ve valné většině případů o tom moc neví:-)

Ja mel tu cest videt vytekle kondiky temer na vsech moznych znackach namatkou Abit,Epox,Aopen,Asus,MSI (tam to kolikrat hranicilo s jistotou :)). Je to uz nejakej patek no :) Driv proste odchazely desky hodne casto kvuli kondikum a to je fakt! Kupujici obvykle nezkouma jakou znacku kondiku ma na desce. Nyni se to mozna zlepsilo, tezko rict uz dlouho sem nevidel desku, ktera by mela elyt kondiky i okolo CPU. Nemyslim si vsak ze by se to nejak rapidne zmenilo, kdyz muzou davat smejdy do levnych zdroju proc by to nedali i na desky. Ty 2 roky to treba vydrzi, ne? ..

JJ těch desek už sem viděl taky pěknou řádku a taky těch které vydržely a jistě je lepši použít kvalitnější C. Ale šlo mi spíše o to, že každý automaticky zatracuje ty obyčejné C. Ale to už je jedno:-)Nemá smysl nad tím zbytečně ztrácet čas.

Reklama
Reklama