Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Nejen inzerát, už i Nadella potvrdil, že Microsoft chce jedna Windows

Oživeno:

Sám Nadella už potvrdil, že cílem Microsoftu je mít jeden operační systém. Řekl to při příležitosti odhalení finančních výsledků společnosti za poslední čtvrtletí.

Původní zpráva:

Další z inzerátů, prostřednictvím nichž Microsoft shání nové zaměstnance, prozrazuje záměry společnosti vybudovat jeden operační systém. Už dříve jsme zaslechli, že Windows Phone se sloučí s Windows RT. Mezitím Windows (Phone) 8 nebo Xbox One používají stejné jádro, takže sen jediného operačního systému není příliš vzdálen zrealizování.

 

Frameworku pro tento systém se neoficiálně říká Windows OneCore. Jedním z cílů je, aby aplikace používaly stejné uživatelské prostředí na každé platformě. Opět, nic nového, spíše se jedná o potvrzení, že vývojáři budou mít v budoucnu zase jednodušší život a uživatel bude moct jednu aplikaci používat na každé platformě, ať půjde o telefon, tablet, počítač nebo herní konzoli.

Dříve nás ale čeká letní aktualizace stávajících Windows. V srpnu se podle mnoha a mnoha spekulací má objevit druhý balík s novinkami pro Windows 8.1. Potvrzují to i čerstvé materiály. Jestli jsou pravé, nevíme. Vydání dne 12. srpna, tedy během záplatovacího úterý, ovšem smysl dává. Kdy jindy by ostatně aktualizace měla přijít?

via Winbeta 1 | 2

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Jak může Windows Phone 8 (ARM) používat stejné jádro jako Xbox 1 (x86)? Můžete to trochu rozvést?

Asi všechny používají stejný zdroják, který se akorát různě kompiluje pro různé architektury - tak jako třeba na Androidu může být úplně stejná aplikačka na ARMu i na Intelu.

U androidu je to tím, že všechny aplikace běží interpretované Dalvikem. K tomu u Windows naštěstí nikdy dojít nemůže. Ale podobně jako se z jednoho balíčku instaluje 32bit nebo 64bit verze aplikace, přibude tam volitelně ARM verze, to je snadné. Nakonec jádro Windows a WP už v současné době sdílí hodně kódu. V dnešní době je to jen o konvergenci API a Modern UI (metro) tomu hodně pomůže.

není přípravou na Update 2 aktualizace co vyšla včera?

Nikoli, aktualizace KB2980654 zlepšuje spolehlivost synchronizace OneDrive. :-)

Reklama