Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Konec a hotovo. Mozilla ještě vydá Firefox OS 2.6, pak systém pro mobily zařízne

Mozilla v prosinci oznámila, že přestane vyvíjet operační systém Firefox OS pro chytré telefony. Sama přiznala, že selhala a nedokázala vybudovat ekosystém, který by zaujal výrobce a uživatele. A nemá smysl do mrtvoly vkládat další prostředky. Ještě v květnu vyjde Firefox OS 2.6, ale pak vývoj i podpora skončí. Blíží se také konec obchodu Firefox Markeplace, ve kterém se daly stahovat aplikace pro FF OS a Firefox pro Android a desktop.

Alcatel OneTouch Fire E je jedním z těch lepších telefonů s Firefoxem

Firefox OS nicméně končí jen na mobilech. Systém se bude nadále vyvíjet pro chytré televizory a Mozilla naznačuje, že by kromě Panasonicu mohl zamířit i na jiné značky. Mozilla chce prorazit v internetu věcí, takže by její systém a webové API mohlo pohánět různé k síti připojené hračky.

 

Není vyloučeno, že ve vývoji FF OS pro mobily bude pokračovat komunita. Projekt Boot2Gecko má otevřené zdrojové kódy a každý může software upravit nebo doplnit a vydat pod vlastním názvem. Jenže když lidé neměli zájem o Firefox OS, kdo by pak používal jeho fork, že ano…

Zdroj: Mozilla (1, 2)

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Tak ten FF OS na mobilech ani nikdy poradne nefungoval, ne? Cim tedy chteli zaujmout vyrobce a uzivatele, to teda fakt nechapu.

Reklama
Reklama