Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

LastPass má nástroj pro dvoufázové přihlášení. Generuje kódy, zobrazuje oznámení

Pokud u některých svých online účtů používáte dvoufázové ověření při přihlašování, můžete k tomu nyní používat nový nástroj z dílny známého LastPass. Správce hesel, který je snad opravdu všude, což ovšem patří k jeho výhodám, sám dvoufázové ověření používá. Nic vám nebrání v tom, abyste nástroj spárovali s dalšími online účty. LastPass Authenticator je dostupný jak pro iOS, tak pro Android a dokonce pro Windows Phone.

LastPass AuthenticatorLastPass AuthenticatorLastPass Authenticator
LastPass Authenticator ve verzi pro Windows Phone

Oproti některým jiným řešením má výhodu v tom, že podporuje kromě klasického generování šestimístných kódů, které opisujete, a jejich případným doručováním formou SMS, také potvrzení přihlášení formou notifikace. Ve chvíli, kdy se např. na počítači pokusíte ke svému účtu přihlásit, vyskočí na mobilu upozornění, kde klepnutím přihlášení ke službě buď potvrdíte, nebo zamítnete. Obejdete se tak bez opisování kódů.

 

Ale pozor, podpora pro jednoduché schvalování přihlašování přes notifikaci funguje pouze pro přihlašování k účtu LastPass. Vývojový tým pro Android Police potvrdil, že tokeny se nesynchronizují s jinými zařízeními, zůstávají tak pouze v zařízení. Je to bezpečnější volba, protože víte, že vaše zařízení bude jediné schopné generovat kódy.

Zdroj: The LastPass Blog via Android Police

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Uplne nechapu smysl te aplikace, kdyz ty same aplikace v blede modrem mame na Windows Phone primo od Microsoftu, na Androidu napsanou od Googlu a na iOS napsanou od Applu.

Ale kazda je pro neco jineho!

Prave ze ne. Daji se do nich pridavat i ostatni autentikace pro jine sluzby.

V mrkvosovnim autentizatoru na Androidu nic takoveho nejde...

Google ma vlastni.

O to vubec nejde. Jde o to, ze autentizator od MS neumoznuje autentizovat nic jineho nez vlastni sluzby. Proto LastPass ma vlastni. Nevim, co na tom nechapete.

Není pravda. Microsoftí autentikátor je s tím googlovským plně kompatibilní. Autentikuje Google, Laspass a třeba ZOHO bez problémů. LastPass ale navíc pro sebe umí push - požadavek při autentikaci se jen odklepne bez opisování kódu.

Reklama